
Vaspitno zapomaganje, najčešće roditelja nad ponašanjem bludnog potomka.
Korak do očaja, ova izjava puna poetsksog naboja predstavlja jedan od poslednjih pokušaja da se probudi savest i osećaj odgovornosti kod roditeljske dike i ponosa, koja već drugi put ponavlja drugi razred srednje škole, ili već četvrti put menja fakultet sa uvek istim izgovorom "Želim da učim i radim ono što volim" a nikako da nađe tu svoju ljubav.
Rečenica koju najčešće izgovaraju profesori u školama, kako bi nekako pokušali da smire svoje "đake".
Profesor otvara dnevnik i započinje rečenicu: Šta li misliš (pauza od par sekundi dok upiše banderu, zatvara dnevnik) čemu li se nadaš.
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.