
Nešto za šta su svi čuli i manje-više znaju o čemu se radi, premda u 90% slučajeva niko o tome ne želi javno da priča. Da li iz strahopoštovanja ili "više sile" nije još uvek utvrdjeno. Retki su oni koji dozvoljavaju sebi luksuz da se upuste u razgovor o istoj.
Citat iz knjige "Vlaška magija 2" (nastavak knjige "Vlaška magija 1, logično) autorke Jasne Jojić Pavlovski:
"Odvikavanje od nikotina i alkohola
Na prvu sahranu na koju treba da ode, osoba koja se obratila vračari nosi buket cveća u koji je pored sveće umetnuta i cigareta. Buket ostaje na groblju a cigareta namenjena za pokoj duše pokojnika, vadi se i krišom stavlja u paklicu strastvenog pušača. Kada je popuši, on odmah donosi odluku da potpuno ostavi duvan."
Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.
Psiholog · 20. Februar 2011.
Ko procita Vlasku magiju je autosugestivno zamadjijan.
Možda, ali knjiga je objasnila mnoge stvari :)
Teska budalastina i dokaz da je nas narod toliko primitivan,da je cudo da nas nisu ogradili zicom ,kao stoku.Koliko covek treba da bude glup ,pa da veruje u te gluposti?
Ocigledno "netalentovano glup" :)