Prijava

http://www.kurir-info.rs/

Znam da je kliše, ali treba ovo kačiti na temu svake nedelje, da se ne zapostavi.

Sav sadržaj. U zadnje vreme prednjače u "krvi mi dajte" akcijama tipa - "suvozač kantrimena težak kompleksaš" i "riba suvozzač se bahatila po fejsu". Jbt, valja makar jednom u dva dana pogledati ovaj portal, izdržati transferčinu i zatim videti kako ne treba u životu. Stvarno...
Novina koja evoluira kroz godine i možda je najbolji prikaz sunovrata ove zemlje u poslednjih petnaestak godina. Ono, sve mizernije,bezidejnije i sve bednije.

svuda postoji zuta stampa bushido, i svuda je dosta citana. nije svuda toliko mocna i uticajna doduse, kod nas svaka budala koja uzme i postane "novinar" postaje zasticena vrsta kao sto su i popovi, pa i gore.
jer, koliko god on radio pogresno, ili mu nesto prigovorio ili nesto lose uradio, toliko moze na buku da promeni javno misljenje da to ne izgleda tako.

slobodno novinarstvo nije bas najbolja stvar i dovodi do kurira. ne mislim na slobodno, kao politicki neobojeno, nego na slobodno, kao da bukvalno sve sto se napise moze da se objavi bez odgovornosti.

kod nas je politicki obojeno, sto im daje za pravo da pisu sta god pozele, a pise se ono sto donosi tiraz. a to je ono sto je zuta stampa, koja dok prica o tome kakve gace nosi karleusa nije strasna i nije opasna, ali postaje jako, jako opasna, i moze da upropasti celo drustvo ako krene da pise i menja javno misljenje o ozbiljnim temama.

kod nas je politicki obojeno, sto im daje za pravo da pisu sta god pozele, a pise se ono sto donosi tiraz. a to je ono sto je zuta stampa, koja dok prica o tome kakve gace nosi karleusa nije strasna i nije opasna, ali postaje jako, jako opasna, i moze da upropasti celo drustvo ako krene da pise o ozbiljnim temama.

Ovo je poenta.
Mislim da sam negde pročitao da kod nas više "kleveta" nije krivično delo, odnosno da više ne možeš da budeš procesuiran ako sereš i lupetaš o nekome. I izgleda da sada to stoka masovno koristi, pa sudi i presuđuje, meša babe i žabe i prodaje polu-informacije kao informacije.
Ono što je najopasnije u celoj priči je polu-znanje. Svo sranje ovog sveta dolazi iz polu-znanja tvrdoglavih lajavaca.
Ne znam, ajde što su u stanju da ti ogade bukalno sve, nego što su možda baš ovakvi portali i glavni izvor onog pesimizma što si potegao na temi koja je umrla za 15 minuta (jebiga zanimljivije deci da pričaju o govnima).

tom logikom može i ovako da bude

http://vukajlija.com

generalno, sajt pun debila, pokushavaju da kreiraju humoristichki deo Srbije bla bla bla gomila noobara stričeva kuraca palaca

idealan momenat za jedan

S T R I C
T
R
I
C

Mi u CG imamo stvarno manje izvora informisanja ali npr. "Vijesti" (i dnevne novine, i njihov portal i TV) su prilično odmjereni.
Pomalo znaju da mijenjaju uglove u tom političkom ringu ali uglavnom su koliko toliko objektivni i često je to u skladu sa raspoloženjem naroda iako ne djeluje kao da se radi namjerno kako bi se nametnulo narodu. Orijentisani prozapadno ali bez imalo šovinizma prema onima koji se ne izjašnjavaju kao Crnogorci, što je slučaj sa ostalim "evropskim" balkanskim medijskim kućama koje imaju tendenciju da blate svoj ili neki drugi narod bez imalo obraza.
Najveće povjrenje građana, najposjećeniji informativni portal, TV uvijek jedna od najgledanijih, dok recimo "Pobjeda" za koju čak postoji i uzrečica "Lažeš ka Pobjeda" iako je pod kontrolom režima, nema neku značajnu publiku.
E sad, nije mi jasno otkud tolika žuta štampa u Srbiji? Sav kontakt sa žutom štampom ođe i dobijamo preko Srbije. Nije ovo jedna od mojih antisrpskih epizoda, da se odma razumijemo, ali iskreno ne vidim kako u državi koja ima stanovnika koliko jedan veći grad u Srbiji i svako svakoga zna, što bi se reklo, nemamo skandalozne naslove tipa "Šokantno: poslanik X stranke piša sa solitera" ili "Skandal: Potpredsjednik vlade u vezi sa seksi zvijezdom Granda".
Imamo i toga stvarno... ali to je tipa jednom u pola godine, bude malo češće oko izbora stvarno kada su svi političari nervozni pa imaju te propuste ali da svaki dan glavne vijesti budu kako su neke Stanije slikane sa političarima ili da se osumnjičeni u slučajevima u kojima je istraga još u toku nazivaju monstrumima, manijacima i sl. stvarno nije slučaj, čak ni sa medijskim kućama koje ne mare naročito za objektivnost.
I ne stvarno, nemamo na svakom portalu sa strane "cica/mačor dana slike"... bolje da stave link prema beeg.com u tom dijelu stranice...
U suštini, zanima me imate li neki dnevni list, internet portal ili televiziju iza koje stoje relativno objektivni i inteligentni ljudi a koji/a ima značajniju publiku? Vidim da svi linkovi prema portalima koje kače ljudi ođe uglavnom vode ka portalu kurira ili B92, za koje vidim da se ne uklapaju u ovo što sam gore naveo a koliko sam shvatio, najpopularnije su sredstvo brzog informisanja.
Možda je tu značajan problem društva. Ako te svakog dana bombarduju retardiranim naslovima ispod kojih se nalaze još retardiraniji tekstovi, onda ne možeš očekivati ni da dobiješ mnogo bolju himnu košarkaške reprezentacije.

Ono što je najopasnije u celoj priči je polu-znanje. Svo sranje ovog sveta dolazi iz polu-znanja tvrdoglavih lajavaca.

Апсолутно. Озбиљне и комплексне теме се своде на популистички Дамоклов мач и онда из поплаве тих информација извиру стенице попут Дејана Лучића и сличних ''људи који знају'' да причају о антенама, планетама и осталим дивним стварима

koji blam ovi stritvorkeri, aj to vezbanje pred celim bazenom i nekako....al ovo smaracko prilazenje ribama...preznojao mi se supak

Знам да тема није толко актуелна, ал благо ми је непријатно кад видим шта људи лајкују:
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/1451329_757144154345008_2912800726217388338_n.jpg

S T R I C
T ____ I
R ____ R
I _____T
C I R T S

Jankela, ovo je takav treš fotošop da je obrnulo krug. O bože.

Meni je to neshvatljivo. U suštini mogu da radim sva sranja koja rade ove bazendžije gore, ali mi je neprihvatljivo da neko sa IQ preko 42, to izvodi na javnom mestu. A ovo za ribe, to se međusobno lažu da jebu.

Kolko losa gluma ovih likusa na 2:31, sve me sramota...ko da citaju sa one table sta da kazu.,...LOLCHINA

ALI kad kaze ona likusa ''Je l' iz Nisa'', to je taj nivo glume tipa Porodicne Tajne na Prvoj

E moj Džanke. Ja bih na njih primenio recept Vlada Cepeša, kada se rešavao sirotinje :)

caro,jel ovo ona slika dzankijeva sto si mi pricao,nekako mi deluje tako po oneme sto si mi opisao lolo