Prijava

'ајде мало креативности на делу...

Шта сматрате шта би требало да постоји, шта би требало да се обавезно измисли, чак иако данашње технолошке могућности то можда и не дозвољавају. Не мора обавезно да буде нешто везано за технологију... Све сфере живота су у оптицају...

Рецимо ја, поучена искуством свакодневног губљења разноразних ситница налазим за сходно да би данашњи научници и инжињери требало озбиљније да се позабаве проблемом губљења ствари. Требало би да сваки предмет има уграђен неки микрочип и да постоји неки универзалан позивач предмета, да све може да се тим даљинским позове, да се активира звук на том предмету да би га лакше лоцирали...

Marijana, to moze lako da se napravi, ali se uglavnom ne vodi racuna da se ugradjuje nesto sto ce da ti pomogne da nadjes predmet, a ovako bi kupila novi.

Mada, i ja bi ponekad voleo da mogu da cimnem daljinski ili carapu kad nestane (carapojedci). Nije losa ideja.

Kao klinac sam imao jednu fiks ideju koja me iskreno i dan danas jos nije 100% napustila ... naime rec je o vecnom svetlu ... uvek sam bio odusevljen kad gledam one filmove gde pajkani sede u jednoj sobi i posmatraju optuzenog u drugoj kroz ono staklo koje je sa druge strane ogledalo.
E sad ... zamislite jednu loptu koja je sa unutrasnje strane ogledalo a sa spoljne moze da se gleda u nju. Ima mali otvor u koji jednom na kratko pustimo svetlost i onda taj otvor opet zatvorimo. Dakle svetlo ce se vecno nalaziti u toj lopti. Imamo vecnu svetlost. Na zalost ne postoje ogledala koja 100% reflektuju ...
Ali reko eto i ja da kazem nesto :)

Ali šta će ti to, Prometej?
Čak i da nađeš nešto što će reflektovati svetlost 100 posto, onda će ono samo biti zarobljeno u toj lopti i neće da svetli, jer je svetlost zračenje....

Moracu ja ovo da nacrtam

danas, san nam samo oduzima vreme. bilo bi ok ako bi se to shto vishe redukovalo, a da ne dodje do oshtecenja mozga x)

Ja bih voleo pilulu za hibernaciju , zimski san . Lepo zgutaš u Oktobru i probudis se u Maju a ko hoće nek pravi sneška.

ja cu da izmislim letece kuce samo mi jos treba jedna stvar.......PAMET

vec 17 godina pokusavam da napravim masinu za teleportovanje ali mi nesto ne ide...

Robot sa ugrađenim čipom za šlihtanje i uvlačenje vlasniku. Za lečenje kompleksa.

O gazda, što si lep.
O gazda majstore.
O gazda, ti si najveći jebač u kraju.
O gazda, ja sam crv ti si car.

...ako ne bi namlatio lovu na ovo, ubijte me.

ja imam jednu ideju,o kojoj razmisljam vec duze vreme...da pripitomim strshljena...tj.puno njih...i da ih prodajem u malim kavezima devojkama sa malim sisama...pre izlaska,izvadis strsljena iz kaveza...prislonis ga da te ujede za jednu sisu,zatim za drugu...sise se naduju,i imas instant sise tri broja vece,taman onoloko dak ne spade otok,a to je otprilike dok ne dodjes iz grada...bez hirurgije,bolnice i hemikalija...
:-)

Robot koji pravi palačinke i stavlja plazmu i krem u njih.

Treba napravit kuvalo za dop

Pre svega da kazem drago mi je da me pitate za misljenje!
:

smatram da bi trebalo da se poveze jedan hadr disk na ljucki mozak, ili nesto manje u tu svrhu, kako covek nebi morao da uci gomilu sitnih detalja vec samo da ih memorise i posle vadi po potrebi...takodje bi dodao i jedan procesor da racuna matematicke operacije.

Mozda zvuci kao da bi ljudima zakrzljao mozak jer nebi morali toliko da misle, ali bi sigurno coveku ostalo vise prostora za funkcionalnu inteligenciju...
----------------

Recimo da ste pravnik, nekada kad niste bili sigurni kako neki zakon funkcionise setili bi se u kojoj knjizi da potrazite odgovor, a zatim bi tu knjigu trazili u gomili knjiga, zatim bi trazili po sadrzaju te knjige trazili naslov, a zatim bi citali nekoliko stranica dok ne nadjete bas ono sto vas zanima.

Danas pravnici mogu da na google da ukucaju ime i da im u delicu sekunde iskoci nekoliko ponuda i ako su iskusniji odma se prepoznati koju stranicu da otvore i procitaju.

U mojoj ideji covek nebi morao ni da seda za racunar, kuca pitanje i cita ponudjene odgovore vec samo da pomisli i racunar u njegovoj glavi bi mu odna dao odgovor iz baze podataka u njegovoj glavi.
---------------------
Insistirao bih samo na jednoj stvari, da svaki covek sam bira cime ce da puni bazu podataka u svojoj glavi, da nebi bilo "kontrole misli od strane masona" i tako te price na tu temu. To bi bio PC koji nebi imao mis tastaturu ekran i zvucnike nego bi malo modernijim "USB protokolom" bio spojen na njegov mozak.

Vremenom bi ga dozvolili i u skoli kao sto su dozvolili digitrone.
Ljudska inteligencija bi se tada merila sposobnoscu da ukombinuje podatke iz kompjutera.

P.S. jedan profesor sa mog faxa koji je akademik i radio je nesto u NASA-i nas je terao da polazemo ispite samo sa papirom i olovkom. Kome bi zazvonio mobilni ili kome bi primetio digitron automacki bi izleteo sa ispita i dobio zabranu do daljnjeg. Mozda covek zna nesto sto ja neznam :)

BigMac ideja ti je dobra,ali po meni los izbor meseci.Trebalo bi da traje od septembra do juna

Ja sam htio da napravim poster od ove slike, ali kad vidjeh sad temu, evo ovako, nije ovo neki patent, ali valjalo bi da se ovako proizvodi, a ne ja da kupujem bocu piva i posebno vodu sa ovakvim poklopcem, da bih sklapao, znači, trebalo bi proizvesti ovo:

http://img530.imageshack.us/img530/7792/sljika0274.jpg