Prijava

Da li volite da plesete? Sa kim plesete? Kako plesete? Koliko cesto plesete? Zasto ne plesete? Uz koje pesme volite da plesete? Da li mislite da svako treba znati osnove makar zbog specijalnih prilika, tipa vencanja, tudjeg ili sopstvenog? Da li ste nekada ucili da plesete? Et cetera.

Znam da je bilo slicna tema gde je Cera davila sa ritualima, ali ovo je tema za one koji vole da plesu.

Ja ne volim da plešem. Samo kad moram...A moram kad me opauči struja na poslu. Danas sam ples'o... :(

Ja obožavam da plešem. Treniram ples 9 godina i nikad mi neće dosaditi. Oduvijek treniram moderne plesove i to mi je zanimljivije od latino plesova, mada sad žalim što na vrijeme nisam naučila bar neke osnove. Treniram 2-3 puta nedjeljno u sali i kući kad imam vremena. Desi se da mi nekad dosadi ali me i to brzo prođe jer imamo često takmičenja a s tim idu druženje, upoznavanje novih ljudi, i tako to. Bude super. Nismo još nigdje išli osim do Srbije i Bosne ali i to je nešto.
I postoji dosta ljudi koji nemaju ritma i ne mogu da nauče da plešu i to ne mogu izmijeniti, ali svakako bi se trebali truditi da bar ponešto znaju jer će im to uvijek trebati, ako ne na nekoj žurci, maturi, itd, onda eto na vjenčanju.

Nemam neki talenat, ali sam išao jedno vrijeme u plesnu školu, kao onaj fazon, ajd da malo naučim, da nekog upoznam, a ima tamo i dobrih riba. Tj. išao sam u dva navrata. Prvi put je bilo u osnovnoj jedno tri-četiri mjeseca, pa sam batalio jer sam otišao tad u Beograd kod rodbine, a kad sam se vratio u Banjaluku ovi su već prešli dosta nekih elemenata pa nisam mogao pohvatati. A izgubio sam i interesovanje. U daljnjem toku osnovne i u srednjoj bio sam u fazonu "Jebeš ples, to je gej" i sl. (glupa filozofija). Onda sam na faksu opet išao jedno dvije godine, pa me na kraju smorilo, i otad više ne idem. Generalno mislim da je dobro kad neko zna plesati. Mislim da su cure prirodno talentovanije za ples i da su im u krvi svi ti vrcavi pokreti. Za muškarce je bolje da ne plešu ako ne znaju dobro plesati, jer neki pokušaji znaju da djeluju krajnje komično, a i pederski. Ako već mora negdje da pleše (a ne zna), onda bolje da samo đuska ili da se zajebava, tj. da izvodi neke parodije i humorističke kerefeke nego ozbiljno da pleše. Za ozbiljno plesanje treba i talenat, i samouvjerenost i da bi bilo efektno pokreti moraju da budu muževni. Inače se postiže kontraefekat i zato je bolje đuskanje. Ja iako sam išao na taj ples, u realnom životu, nikad ništa od toga svega nisam primjenjivao, tj. đuskao sam kao i svi ostali manje-više.

Kao rekreacija, ples je takođe dobar, i zaista postoji neka mogućnost upoznavanja i druženja. Međutim, u tu svrhu FOLKLOR je još bolji. A ovi što idu na folklor se usput naputuju pošteno. Obiđu pola svijeta u tim nekim gostovanjima. A za folklor treba imat i kondicije ko konj. Oni se baš istroše u tim silnim kolima.

moderne plesove

Sta se konkretno podrazumeva?

Ja volim uz ovako nesto

http://www.youtube.com/watch?v=NSOq7PpvMbY&NR=1

ne plesem.ne volim ples.ionako sam prirodno smotan tako da mogu misliti na sta bi moj ples licio.

ne plešem, samo kad moram, nisam spretan ali uz to mislim da mi to nije preko potrebno a ni muškarcima uopšte tako da ...

штоно кажу вертикални изрази за хоризонталну јебаду.

A sa kime vase devojke plesu?

a kad sam se vratio u Banjaluku

A kako se zvala ta plesna škola u koju si išao?

Za muškarce je bolje da ne plešu ako ne znaju dobro plesati, jer neki pokušaji znaju da djeluju krajnje komično, a i pederski.

E, za ovo mnogo ljudi griješi. U spotovima se prikazuje dosta atraktivnih djevojaka pa vlada mišljenje da muškarci nemaju pojma. Zapravo, u svijetu su mnogo traženiji i brojniji muškarci, najpoznatiji svjetski koreografi su muškarci. Ima tu i žena, naravno, ali su muškarci u većini. Na našim prostorima ima malo muškaraca plesača jer se stide i misle da je to gej ali postoje i pokreti koji nisu samo vrckanje.

Sta se konkretno podrazumeva?

Počela sam od disco show-a, to je kao neki sklop svega i svačega, uglavnom, a i bitno je da ima neku priču, nešto glume. Jedno vrijeme smo igrali i hip hop. Trenutno igramo character ethno, nešto kao indijska narodna igra, kao u filmu Fana, samo urađeno na drugačiji način da bi bilo i dalje moderni ples. I sad imamo u pripremi dvije koreografije, disco show i hip hop.

pravo pitanje pufnice... ako muškarci ne plešu, šta vrijedi ženama što znaju plesati...

plešem samo u posebnim prilikama i to kad ima neka dama da zna bar malo plesati...
išao sam u školu jedno godinu dana... i to je bilo dovoljno da skapiram da to nije baš za mene na nekom višem nivou

Milka, hoces li nam okaciti neki klip?

Umem da plešem i obožavam da plešem i krivo mi je što sam samo par meseci išao na ples u petom razredu, jer sam siguran da bih tu postigao dosta. Šta da se radi, moji nisu tad imali, puno je to koštalo.

Milka, hoces li nam okaciti neki klip?

Može :) Samo da nađem jer odavno nismo ništa snimili :D

A kako se zvala ta plesna škola u koju si išao?

Išao sam u "Gemmu" i "Latino Dance"

To kažu samo oni koji su potpuni antitalenti. :p

E ovo je jedna stara koreografija. Disco show je u pitanju. Moja mala grupa se raspala pa smo tek kasnije upali u ovu tako da ne igram ja na ovom snimku ali sam igrala ovu koreografiju kasnije.
http://www.youtube.com/watch?v=kJxA-aMXXmQ

Ovo je hip hop. Nije nešto Bog zna šta ali nam je ovo bila prva hip hop koreografija pa nam je svima bila draga, a i samo smo je dva puta odigrali.
http://www.youtube.com/watch?v=l3e3YS6w8Gs

Idem na breakdance.Jebiga totalno sam urban tip...

Ja sam se istripovala da to naučim i 100 godina učila baby freeze i umalo slomila ruku, glavu itd. i odustala :D