Prijava

Ajd ako Jabuku nazivaš rakijom idi sa Santjagom na temu i o pivu pišite.
Takođe se i Norvežanki pišam u kajsiju pogotovo od 1200 din

A fora je sto pricate napamet tipa deda peko sa 2% secera i sad se tako roka sledecih 80 godina, ja vam pricam o naucnim cinjenicama imam tu iza kuce zgradicu od 80 kvadrata(video je boh) sa kacama i buradima ispred natkriveno jos 30 gde je kazan dovodio neke tehnologe i kurce i poenta je da sve to varira npr to za kolicinu secera ako sa jednog drveta beres i u istom kazanu sa isto secera peces neces dve godine istu rakiju dobiti jer jbg mozda je bilo vise suncanih dana npr. Izmeri se secer u kaci kad se sipa sve pa posle jos dva puta na svaka tri dana pa se onda doda secera po formuli jbg

Ok je ovo sto pricate nema velikog zajeba ali tehnologija napreduje vremena se menjaju ne moraji svinje da se kolju za 29. novembar itd

Ma Coa šljiva varira puno jbg da l je suša da l nije svašta nešto

najbolja rakija koju sam pio je od divlje kruške, jedan dobar domaćin je proizvodi, jao ljudi tog mirisa, tog ukusa

Odličan liker verujem

Ljudi od svačega peku rakiju a ja pošto samo nju pijem i vinjak sam ko mlad majmun sve voleo da probam. Ima lik kupuje voće koje kreće da truli za džabe pare na kamion, banane, pomorandže, ananas itd. Sve sam to probao. Nije legenda probao sam rakiju od pilećih govana, lik peče pa je protera kroz birtiju koju drži. Aromom je dotera da bude vrh al kaže da goste tera na mafiju kad se od nje napiju i boli glava. Od burjana jebenog peku rakiju koji je otrovan
Al kolege nemoj da se zajebavamo

Obišao sam imanje, bio prisutan kad se pekla i probao odmah potom
Znači čista divlja kruška, od 100kg dobije se možda 3-4 litre samo, ali je zato i prilično skupa

30 godina moji peku šljivu i nikada nije išla preko 2% šećera. Sjećam se da je komšija jednom natrpao šećera al je imao čačansku ranu baš baš slabu, jedva je izvukao.
Ja se ne petljam više u to, iznervira me ćaća do zla boga, jednom smo se zamalo izbili, htio sam da ga upucam iz puške zbog rakije, sad ga pustim 7 dana da peče ko ga jebe, on zna kako treba.

Obišao sam imanje, bio prisutan kad se pekla i probao odmah potom
Znači čista divlja kruška, od 100kg dobije se možda 3-4 litre samo, ali je zato i prilično skupa

Boga nema da se od 10kg dobije 3-4l. Ne moze ni jedan litar da se dobije od 10kg. Za jedan litar treba 12-13kg divlje kruske iliti zukve. Zato je skoro niko i ne pece a tek da se kupi nema govora o tome jer niko nece da je proda.

Slicno kao sa dunjom. Dunju niko normalan ne prodaje jer je realna cena 2000 a niko nece da plati toliko. Dunje skoro da nema u prodaji u srbiji i zato stalno pricam ljudima da ne piju dunju

Aj procitaj ponovo jebem mu lebarnik da li pise 100 ili 10 kg

Ma ne jebe sistem on

Moj ćale pravio tu od divljih krušaka jednom, prije neke 3 godine. Dobio je od 110 kila jedno 4-5 litara. Ostalo je te rakije i do danas, i do danas ne da nikom da je proba, samo on konzumira lolololo

Bohore čemu sad to?

A jbg oci mi se sklapale lose video cifru prastaj tronozac

Ma opušteno brt
nego mislio sam da je zukva samo jabuka divlja, nisam čuo da i krušku tako zovu

Мислим да је псето рекао, исто и ја напињем кад седнемо у кафану да не наручују дуњу. Брате, дуња 100дин а кад донесе мирише цела кафана. Плус кад подригнеш после те "дуње" као да си јебени глејд микро спреј, миришеш на километар.

Ја сам праву дуњу пио код моги дише, његов таст правио, десетак литара годишње испеку, оно је перверзија рођаци, молио сам га да ми прода литар, дао бих 3-4к динара за ону раџу, ал одјебо ме на прву.