Prijava

Pu crkla domaco rakija neproverena!

na koju foru smuvati devojku ako si debeo?

Slusaj care nije bitno da li si debeo ili mrsav, visok ili nizak, bitno je da imas macku, kera i opticki kabl.

Kurac sa velikim glavićem.

Na koju foru smuvati djevojku bez kera mačke i optičkog kabla

Đembeli bez love = svinja debela
Đembeli sa lovom ono kao obilato love = Medvedić plišani medo mwavi

samo pare, nikakve fore ne trebaju,.naravno moras i da se hvalis da riba bude sigurna da ti imas nemoj da cekas da ona sama zakljuci da ti imas pare, reci slobodno da si pun.tako isto i one pricaju za sebe da su dobre, fine itd ako su razvedene za svoje bivse muzeve pricaju ovako nesto.moj bivsi je narkoman i ubica u sekti a nocu se pretvara u vukodlaka.trpela sam ga dosta..i sad se opametila pa trazi odgovornog i normalnog muskarca koji ce da brine o njoj i njenoj deci

jer šećera nema

Da ste dodali šećer prije samog vrenja imali bi više rakije, jebiga, kad se kurčine NIJEMA ŠEĆERA, NIJEMA NIŠT.

Šećeruša je ona kada šećer staviš u trenutku pečenja, a kada šećer fermentuje u komini možeš samo da profitiraš :D

Zavisi brt, ako na kilazu koju si stavio u kacu stavis 5-8% secera(u slucaju nezrelog ili kiselog(dunja) tipa voca) mozes samo da profitiras. Ako stavis vise mozes da je nosis po slavama i sahranama

Neko stavlja i pivski kvasac da ubrza alkoholno vrenje al se oseti kasnije kvasac

Turaš li šta u pičku?

U šljivu ide otprilike 2%, u ostalo može 3-5%, sve preko treba baš paziti i redovno mjeriti. Previše šećera može i zaustaviti alkoholno vrenje tako da treba biti obazriv pogotovo kod dunje, nju baš treba mjeriti redovno i nema problena.

Na kazan a to je 120 litara 10 kg šećera je max. Kvalitet ne mijenja a dobiješ 10 litara rakije plus

Sljiva ako se ne trese nego samo skuplja najbolje je ne stavljati ni gram. Jebada je samo sto ljude mrzi da vade kospice i ubacuju one trule, nagrizene, osusene...

Sa koščicama i bez ogromna je razlika

Prosle godine cale i ja se opkladimo u svu rakiju koju ispecemo, po pola smo uzeli. On kaze da nece biti (velike) razlike dal se povade kostice i dal ide kroz vodu a ja jelte kazem da hoce. Ista sljiva isti kazani isti kazan isti ljudi pekli sa istim drvima sve isto samo ja vadio kostice i prebirao sljive (ceo dan se jebavao) a on ne. Rezultat: dve klase bolja rakija.

Hint za one koji peku: prvi litar prospi nemoj to u balone i 23,7 puta je bolje ostaviti je na 50% pa je iseci 3 puta destilovanom vodom(ima je u laboratorijama po bolnicama) nego je obarati onom snjurom koja posle teci jer snjura ima gorcinu smrad u sebi

a pa nije baš da toliko nema šećera ima trunka jbg xd

što kažeš tik pre vrenja da pospeši vrenje u jabuku kod nas ide do 2% šećera, s tim što u onu veliku kacu od 1500 kila ide oko 1% otprilike.

e mi nismo vadili koštice prošle godine iz šljive, to sam namerio za ovu jer je krvav posao vaditi koštice iz tri i po tone šljiva, al' kao za kurac ove godine nijedna jebemti, dogodine ću s tim da se majem

a jabuka koja mi sad bleji kući je seckana i čišćena toliko kao ono na rende za u jabučaru, milina jedna od rakije, i tu znam da se turalo 2% maksimalno šećera, za šljivu već ne znam kako je išla procedura, nešto su pričali hoće/neće i ne znam da l' su i stavljali na kraju

a to što kažeš za taj prvi litar da se baca pa to valjda i mora jebotebog