Prijava

Е овако, вероватно се сад питате чему ова тема, иако већ постоји одговарајућа тема где "обични" чланови предлажу дефиниције за насловну страну.

Лако је приметити да је читање и оцењивање дефиниција протеклих пар месеци драстично опало. Аутори сада доста времена проводе на форуму, постерима, чету, и сличним занимацијама (што се не може забранити, наравно), а од свега тога највише испашта она главна сврха сајта - дефиниције.

Јесте да је на сајту већ присутан огроман број дефиниција, и да је све мање појмова за дефинисати, што опет не значи да се дневно не напише бар неколико одличних, или у најмању руку солидних дефиниција.

Циљ ове теме није да неким од њих направимо скор који им треба, већ да подстакнемо ауторе на читање и оцењивање нових дефиниција, било то негативно или позитивно.

Ова тема разликује се од оне већ постојеће по томе што има нека строга правила, која очекујем да сви поштујете. Спемовање теме је најстроже забрањено!

У изради ове теме уз мене, учествује још 7 аутора (2 модераторa и 5 "обичних" чланова). Њихова улога је да воде евиденцију о предлозима, и да на крају дана пошаљу мени најбоље изгласаних 5 предлога. То су:

Славко - понедељак
Мессалина - уторак
Чрч - среда
Милица - четвртак
Реме - петак
Сторма - субота
Страја - недеља

Прошли чланови:

Гамби
Френки
Цуле

Захваљујемо им се на учешћу и помоћи за време вршења дужности. :)

Молим без питања типа: "Зашто баш они?" и слично. Аутори су одабрани по принципу тога што редовно читају, оцењују, а уз то су и активни на већ постојећој предлагачкој теми, као и остатку форума.

Да пређемо на суштину, правила теме су следећа:

1. Свим ауторима је дозвољено да дневно предложе само ЈЕДАН предлог, или да "појачају" предлог другог аутора. Седам "одабраних" могу да предлажу кол'ко 'хоће.
2. Седморо горе наведених аутора има посебно право да гласа са "-1" (минус један) за неки предлог, и то неограничено пута дневно.
3. НЕМА ПРЕДЛАГАЊА СВОЈИХ ДЕФИНИЦИЈА.
4. Гласања за своје дефиниције такође нема, уколико буду предложене неке од дефиниција 7 "одабраних" аутора, они неће гласати за њих.
4. Да би дефиниција била одабрана, мора на крају дана (у 00:00) да има разлику позитивних и негативних предлога од минимум +4.
5. Уколико мање од 5 аутора из листе горе гласа за ту дефиницију на крају дана (било позитивно, било негативно), дефиниција НЕ може на насловну, чак иако има скор предлога већи од +4.
6. За дефиниције "одабраних" један глас надокнађујем ја, или неки други мод.
7. Уколико 4 или више "одабраних" аутора гласа негативно за неки предог, она опет НЕ може на насловну, без обзира на скор.
8. Предлажу се само дефиниције МЛАЂЕ од 24 сата.
9. Предлагање је дозвољено само ауторима који задовољавају следеће критеријуме:
више од месец дана на сајтувише од 100 поена популарности
*више од 5 дефиниција
10. Модератор задржава право да неку дефиницију не изабере и уколико испуни +4, уколико процени да дефиниција није прикладна за насловну страну (садржи експлицитна вређања или вулгарности).
Да би било све лакше, даћу пример (иако сам један већ написао):

Аутор 1 предлаже неку дефиницију за насловну.
-----------------------------------------------------------------------------------
Неком од седморо "одабраних" се допадне предлог, и напише у новом посту:

+1
-----------------------------------------------------------------------------------

или:

-----------------------------------------------------------------------------------

-1
-----------------------------------------------------------------------------------
уколико мисли да дефиниција није довољно квалитетна за насловну страну.

Аутори имају право и да одејанцикуће предлог, односно да не гласају за њега.

У првом случају дефиниција после "+1" има однос предлога +2, у другом је однос 0 (нула).

Дакле, гласање се наставља док не прође 24 сата од писања дефиниције. Рачунају се гласови седморо "одабраних" (минимум 5 морају да гласају), плус предлози осталих чланова. Остали чланови НЕМАЈУ право минусирања предлога.

Још једна веома битна ствар: Тема је за сад експериментална, што значи да је могуће мењање правила временом.

Тема почиње са радом сутра, и закључава се сваке вечери око поноћи ради сумирања предлога.

До тад можете да поставите питања у вези теме, верујем да неки имају недоумице у вези теме.

http://vukajlija.com/uradi-se-sam/287223
lolololololo
+1
oće biti nove teme il na ovoj

Очистио сам вам тему, удрите! :)

Информација за Душана и Фацу: Немате право гласа и предлога до краја дана, надам се да разумете то. :)

Супер Мелкијадес, баш лепо од тебе.

Спемовање је строго кажњиво овде, већ сам рекао. Ово је прва и последње опомена. Ето, још сам и фин, па ти само дајем опомену, а ти после причај како сам стално надркан.

http://vukajlija.com/dzentlmenski-auto/287364 +

Sad i zvanično nije spem, čvrsta ruko moderatorska. Hvatate se za slamku.