Prijava

Ukratko,kad god uključim računar,čuje se tri puta "Tip,tip,tip" i izbaci poruku "Chip FAN fail",ja ga preskočim(stisnem F1) i sve radi ok,osim što nemam zvuka na kompu.
Moje pitanje je sledeće:Da li mi je riknula zvučna kartica ili u čemu je problem?Šta je uopšte chip FAN?
Hvala unapred.

Кулер ти споро ради. Дај некоме ко се разуме да продува, извуче прашину. Донекле је опасно да пустиш да настави тако да ради.

П.С. Не разумем се, прочитао сам на форуму.

Mislim da treba da resetuješ mašinu

Мислим да треба нови комп да се купује.

Vehbija,hvala na informaciji,videću to da odradim :)
Caro,jebem li ga,daj Bože da ne moram to da radim,cimanje mi je.
Džimi,nema se za nov komp.

Za pocetak, zameni kuler. Ali to sto je istovremeno crkao i zvuk, pre lici na problem sa plocom.

Šta je uopšte chip FAN?

"Čip fan" je ventilator tj. filtar zvuka. Mali elktronski uređaj na ploči, hardverskog tipa, koji služi za kvailitetnu obradu zvuka.

slobodno produvaj kompresorom napajanje i sve kulere, samo mojne pod jakim pritiskom:)
izgleda šašavo,ali meni komp šljaka bez problema već 3 godine zbog toga!

i ja mislim da je problem u kuleru i da se, treba ocistiti....otvori masinu,uzmi usisivac i usisaj,to je jedan lik koji se bavi time meni uradio

"Čip fan" je ventilator tj. filtar zvuka. Mali elktronski uređaj na ploči, hardverskog tipa, koji služi za kvailitetnu obradu zvuka.

A to ima veze sa kulerom znači?
U principu,vaš zajednički savet je da ga očistim od prašinčine i biće sve ok?

A to ima veze sa kulerom znači?
U principu,vaš zajednički savet je da ga očistim od prašinčine i biće sve ok?

Ima veze sa koolerom jer se on nalazi tik pored njega, i kada ne radi jedan automatski se greje i drugi.

Preporuka, otvori kućište, iskopčaj sve kablove d tastature, miša struja. Upali usisivač na ono srevo ali gledaj da nešto meko bude na vrhu da pokupi prašinu. Svu prašinu koju vidiš usisaj.

Ako se ne desi ništa javi ovde za dlaje konsultacije.

slobodno produvaj kompresorom napajanje i sve kulere

ahahahahahah :)

Poslušaj ga.

Važi,uzeću za jedno po' sata to da odradim,samo da nađem šrafciger xD

Krstak ti treba, najbolje. Nema tu puno, 5-6 šrafova, magična krpa. Obrati pažnju na napajanje. SIgurno dugo nisi otvarao kućišt?

Ima unutra zlo da nadješ

Može li ovako nešto da se desi i lap-topu? I kako se on produvava?

Koliko ja znam ne, pošto laptopovi imaju integrisanu grafichku karticu.

Лаптоп свакако заслужује продувавање, али ако пазариш компресовани ваздух у конзерви, можеш само да направиш још веће зло, ако натераш прашину у формацију чепа. Најбоље отворити и лагано очистити (чиме - не знам), али ако ту ниси сто посто сигуран, а ни новци ти се не дају у сервиз (Њемац ту тражи чак двадесетак евра, стока), најбоље отвориш, па онда компресовани ваздух к‘ вани, да се песнички изразим. Усисивач никад нисам користио на лаптопу, могуће да једнако добро ради посо.

Ima unutra zlo da nadješ

Ja sam u svom kucistu nasao mrtvog dinosaurusa i 2 ljudska lesa

Caro,evo izveštaja:
Otvorio sam kućište(sva sreća pa nisam astmatičar,umro bi od onol'ke prašine) i onu kutiju od kulera,usisao svu prašinu i prešao krpom.
Uključim komp,ono isto-chip fan fail i ta sranja.Jedina promena je što su mi zvučnici proradili.Mogu probati da restartujem komp,da vidim da li će i dalje raditi.
Edit:restartovao sam ga i dalje po starom,nema zvuka.