Prijava

Студенти математике помоћ ми треба. Знао сам то дурадим пре три године ал не знам где су ми те свеске па позаборављах све.

Е сад... ако има неког ко зна ово нек ми помогне, бијо бих му вјечно захвалан!

Питање гласи вако.
Odrediti rastojanje izmedju dva mesta na Zemlji (poluprecnika R) koja su data sa A : 30o severne sirine, 30o
istocne duzine i B : 30o juzne sirine, 90o istocne duzine.

Da si biJo malo pazljivi na casu....

спемери прекините!

Узми карту, нађи кординате та два места. Узми лењир. Погледај размеру и остало је пичкин дим. А ако ти треба поступак, јебика ако знаш решење поступак увек можеш да штелујеш и да испаднеш паметан.

Узми карту, нађи кординате та два места. Узми лењир. Погледај размеру и остало је пичкин дим. А ако ти треба поступак, јебика ако знаш решење поступак увек можеш да штелујеш и да испаднеш паметан.

Не може, односно може, али зависи од пројекције, и много је зајебано. Да је неко мање растојање, могло би прецизно, овако треба математички прецизно.

Мада, како ја разумем, ово је математички, а не картографски задатак, зар не? Дакле, не смеш да се ослањаш на мерења? Имам неку идеју у глави, али се све ослања на неке формуле учене пре годину, две, тако да, јебига. Само могу да помогнем и кажем да ово са картом не штима. :)

Нашао сам. Претражијо фијоке! УСПО САМ! ХА!

Ti ces, sinko, jebati.

A bilo je i vreme vec! Alal ti plajvaz!