Prijava

Daklem, verujem da ste svi čuli za ovu fest. Plato kod Filozofskog faksa je dobio ime po pokojnom frontemnu EKV-a ili Ekaterine Velike.
Kakvo je vaše mišljenje o tome?
Da li nam je to trebalo?
Ima li ljudi koji su više zaslužili da plato dobije ime po njima?
Jel' Milan to zaslužio?

Ja, iskreno mislim da ima dosta ljudi koji su više zaslužili da tako važno mesto u glavnom gradu dobije ime po njima. Plus, uvek je tu prisutan motiv veličanja mrtvih i uzdizanja njihovoh rada i postignutog u životu do nebesa, iako to ne zaslužuju. I uvek kad neko izjavi da je rad nekog pokojnog muzičara njesra, svi se bune komentarima tipa "Kako te nije sramota, čovek je mrtav?" i "Prevrće se u grobu zbog tvog komentara!!".

Skrenuh malo sa teme, ali ajde da budemo realni. Dosta ljudi je više učinilo za omladinu i ljude više nego Milan. Bodiroga, Đinđić, Jovan Jovanović Zmaj, Nelson Mandela...Lista je dugačka. I ne znam da li je to ikakav faktor na odluku ili nije - LDP je podneo peticiju.
Pišite.

Pa sigurno ima više ljudi nego Milan al' niko ne podnosi inicijativu il' ne obraćaju pažnju...

Čim si rekao Đinđić, sve si upropastio...jebe mi se po kome će se zvati neki tamo plato u Beogradu, ali zašto mislite da su sveci koji poseduju imena ulica bili mnogo više svetiji od nekog tamo rok muzičara i poete

Ja mislim da je Mladenović zaslužio da se bilo šta zove po njemu daleko više od Đinđića

Zašto ne Đinđić?
To što je ulica nazvana po njemu samo znači da je zaslužio. Itekako.
On je "svetiji" zato što se trudio za ovu zemlju, mrdnuo dupetom i čak izgubio život zbog svojih uverenja.

Baš se nešto i ne divim ljudima koji su umrli zbog uverenja, više onima koji su živeli da ih do kraja sprovedu u delo.
Za taj plato, ekaveovcu, deluje kao jeftin populizam LDP da uđe u anus omladini. Kao šatro mi smo urbani.

реално, ниједна тема о екв-у не може да буде боља од теме ''да ли је милан спавао маргиту'' и свака тема везана за овај бенд ће да се заврши реченицом...

није од дроге, од рака панкреаса? па који је кур то пушио?

а имена улица се мењају...краљице јулијане првообнажене, па милојице бомбаша , па опет српских владара за које ниси чуо, па пролетерски дрогоши...

у зависности ко дође на власт...да су радикали, сигуран сам да би Жаре и Гоци имали свој плато...прело Жарета и Гоција...ако дође неки ултра либерал...можда добијемо и плато Faith no more...

никога уосталом не боли курац, само поштаре који се намуче да ти пошаљу рачун и месечно издање ''Црни курци, распомамљене плавуше''-

Pa, pazi, Mladenović je ipak imao neke rezultate, Đinđić, pak, samo veru svojih sledbenika u to kako bi sve bilo kao u bajci samo da je on ostao živ

Lolololo, već je bilo krenulo na bolje sa Đinđićem. Ali čak i da ih niej ni bilo, Milanovi rezultati ne mogu da se porede sa Zoranovim. Jednostavno ne mogu.

Baš se nešto i ne divim ljudima koji su umrli zbog uverenja, više onima koji su živeli da ih do kraja sprovedu u delo.
Za taj plato, ekaveovcu, deluje kao jeftin populizam LDP da uđe u anus omladini. Kao šatro mi smo urbani.

Bravo, Culle, imaš za ovo 30 zasluženih pluseva čim nađem vremena :)

Rano je i za Milana Mladenovića i za Đinđića. Potrebno je da prođe vreme da bi se slegle stvari, sagledala situacija sa distance i postigao nacionalni koncenzus. Meni to sve liči na one budalaštine na fejsbuku sa podrškom Dači Ikodinoviću i slično. Sve je to kod nas pitanje trenutka i trenutne klime u narodu. Zato svakih tri-četiri godine, kako dođe nova vlast, promeni nazive pola ulica i trgova. Rusi i Nemci i dan danas imaju iste nazive ulica koje su imali pre sto godina. Imaju iste himne koje su imali za vreme Staljina i Hitlera...

Nije to što su srpska posla, nego ljudi daju pogrešna imena ulicama iz pogrešnih razloga.

Ispravka: napisao sam koncenzus umesto konsenzus...

Ti si prvi napravio poređenje :

Dosta ljudi je više učinilo za omladinu i ljude više nego Milan. Bodiroga, Đinđić, Jovan Jovanović Zmaj,

Mislim konkretno na Zoranova dostignuća, to jest da su neuporedivo veća od Milanovih. U tom smislu.

Osim toga, Đinđić već ima i trg i ulicu, koliko ja znam...

Ако свака шуша може да добије своју улицу а да се још ни оладио није, онда могу и Џедајски пролетери да добију бар булевар!

Smoriste sa tim Đinđićem više nego sa ovim o kome sam htio da kažem koju. U NS su nazvali malu uličicu po Đinđiću, u kampusu, pred filozofskog faksa. Bolje mjesto nisu mogli naći, ionako su tu svi ovi njegovi fanovi. Jebala vas demokratija.

Ahahaha, a koja su to "Zoranova dostignuća"? Ja se, na primer, sećam da je samofinansiranje na faksu 2000 na 2001 skočilo sa 10 na 30 hiljada, bonovi za hranu u menzi trostruko, cena putovanja vozom bar 200%...samo za godinu dana.
Siguran sam da mi Mladenović ne bi uradio tako šta nikad.

Drago mi je da je Milan dobio mesto koje i zaslužuje. Prosto je zadužio omladinu i sasvim podržavam to! MILANE VOLIM TE BEZUSLOVNO!