Prijava

Se spune limbă amuzantĂ, e feminin.

dracului Google Translator...
:)

Гугл транслејт каже вако.

ГМ: је било, али је забрањен

НМФ: Румунски А они кажу новца.

Он је добио новац. То је добро. :)

ГМ: хаха, смешно језик

НМФ: Кажу смешно језик, је женско.

Зашто мислите да је смешно? То је леп језик, лак и веома сличне на српском језику:)

Лудница.

Пробај са румунског на енглески. Мало је боље. Ал не много.

Сад ме већ мрзи. Ово сам урадио чисто да се забавим, знао сам да ће бити ретардирано.

Ахахахахаха, хаос!

ijekavica ili jekavica?

kratko "e" u ekavsko je "je" u ijekavskom, dugo "e" u ekavskom je "ije" u ijekavskom.

vjerovatno postoje neke varijacije na temu i neka subpravila itd. ali ja sam u školi iz SH-HS učila da mi govorimo ijekavski i da je ono osnovno pravilo konverzije iz jednog nariječja u drugi.

jekavski ne poznaje "ije": bijelo je bjelo, mlijeko je mljeko...i više se veže za hrvatski jezik.

Razlika je u zameni starog glasa jat. U ekavskom izgovoru jat uglavnom zamenjuje sa e: mleko, vera, dete, pređašnji, beležiti, deca, vetar, reč, rečnik, voleo, video, videla, volela, breg, bregovi, sneg, snegovi. U ijekavskom izgovoru postoje četiri načina za zamenjivanje jata:

1. ako je jat bio dug, u ijekavskom daje ije: mlijeko, dijete, riječ, brijeg, snijeg
2. ako je jat bio kratak, u ijekavskom daje: vjera, djeca, vjetar, rječnik, vidjela, voljela (lj> lj), snjegovi (nj> nj)
3. ako je iza jata neki samoglasnik ili neki mek suglasnik (lj, nj, đ, ć, j), u ijekavskom je i: prijašnji, bilježiti, volio, vidio
4. ako je jat kratak, a ispred njega je grupa suglasnik + r, u ijekavskom je e: bregovi (ako je R na početku riječi ili je ispred njega neki samoglasnik, opet je je: rječica, rječni, korjenčić)

EDIT : Znači jekavica ne postoji, samo ijekavica,ikavica i ekavica

Znači jekavica ne postoji, samo ijekavica,ikavica i ekavica

decxko zasto odma nisi priznao da si pogrijesio nego kenjas tu bezveze pola sata?

zasto odma nisi priznao da si pogrijesio

Nisam pogrešio.

IJekavica je isto što i jekavica. U pitanju su dve varijante imena za istu stvar, mada je ijekavica češći naziv. Ponekad se zato u gramatikama i sreće napisano „(i)jekavica“.

Ponekad se zato u gramatikama i sreće napisano „(i)jekavica

ne srece se.
sto fino ne priznas da si pogrijesio nego se vadis?

Sedplas idi spEmuj negde drugde, kao prvo ti nisi znao pola od gore pomenutog dok nisi pročitao i sad si našao da mi skačeš ovako sabajle po živcima sa trećerazrednim opaskama.

kada na guglu saznas da si se zajebao treba imati muda i priznati svoju gresku, a ne to sa gugla predstavljati kao svoje znanje i jos poricati gresku..... ccc

Ponavljam, nisam se zajebao i samim tim nemam šta da poričem .

Ćao, šta znače reči jalovo, nesnosno, mazohista, mahnito? zna l ko?

Jalovo je nikakvo, bezveze. Nesnosno je smarački, kad ne možeš da izdržiš nešto. Mazohista je onaj koji voli da pati i da ga muče. Mahnito je pobesnelo, ludo.