Prijava

Схватам да тролујеш (прилично досадно, морам додати),

Kako je nama koji češće to gledamo...

али ово је буквално рат рекла-казала доказима (да ли је било Јевреја негде "доказује" да ли је Хитлер био јеврејског порекла, дакле бесмислица). Веровање јесте део историјских истраживања јер истраживање историје ван историјских извора не постоји, историја није емпиријска наука.

pa nije bio trol, bukv sam ukazao na to da ako sebi das slobodu da tumacis kako ti volja izlazis iz realnog okvira i samim tim konstatacija je u fazonu "verovatno je tako". Sto svakako ostavlja mesta i za drugu opciju jbg. Sa druge strane dobar broj istoričara baš ovo i tvrdi kao sto sam okacio jbg.

Sve ostalo je stvar AutoRiteTa i PovEreNJa

Схватам да тролујеш (прилично досадно, морам додати)

nije bre kida decko, to sto si ti jubilarni 76 clan sajta koji je to rekao ne znaci nista sxhwatash

Веровање јесте део историјских истраживања јер истраживање историје ван историјских извора не постоји, историја није емпиријска наука.

osim ako bukv ne izmisljas podatke out of the thin air kao deretic xd

Па мислим технички "Војвођани"

lepo ovo car naznacio da objasni drugosbima, bukv svaki "vojvodjanski rat" treba gledati iz ugla srpskog naroda ukupno geldano sve drugo je drugosrpska/komunisticka mitomanija

btw kad si tu, care jel znas ko su ovi likovi i sta mislis o njihovom radu

https://www.youtube.com/@SrbijaGlobal

cesto mi iskacu njihovi klipovi, imaju toliko debilne thubnaile da nemam volje ista da pogledam

edit

video sam samo negde da vode svojevrstan "rat" sa ekipom poreklo.rs, dakle ovi carevi sa ovog kanala + onaj goran sharic vs poreklo i jovica krtinic itd

pa nije bio trol, bukv sam ukazao na to da ako sebi das slobodu da tumacis kako ti volja izlazis iz realnog okvira i samim tim konstatacija je u fazonu "verovatno je tako". Sto svakako ostavlja mesta i za drugu opciju jbg. Sa druge strane dobar broj istoričara baš ovo i tvrdi kao sto sam okacio jbg.

Sve ostalo je stvar AutoRiteTa i PovEreNJa

Историја је увек ствар ауторитета и поверења, и увек се завршава са "вероватно је тако". Што се мене тиче, можда су се сви из претходних генерација договорили да измисле СФРЈ и Тита, али ауторитет и поверење извора кажу да је то тешко могуће. Иста ствар је и са осталим.

А за Хитлера, немамо извора осим једне еКсКлУзИвЕ која је била са разлогом исмејана током хладноратовског периода. Сада најближа ствар је неко наводно истраживање које каже да је Хитлер E1b1b, што не говори ама баш ништа за и против ове теорије. Осим ако не осване неки конкретнији доказ, не видим поенту тврдње нечега што се не може доказати. А Блиц, јутјубери и други ужаси историографске постмодерне ће увек јурити оно што доноси највише прегледа (чак и кад нема везе са овим истраживањима).

btw kad si tu, care jel znas ko su ovi likovi i sta mislis o njihovom radu

https://www.youtube.com/@SrbijaGlobal

cesto mi iskacu njihovi klipovi, imaju toliko debilne thubnaile da nemam volje ista da pogledam

Vanilla "Срби народ најстарији прича", пратио сам их кад су кобајаги нашли "погрешан превод" неке речи у Византијским изворима за историју народа Југославије па су онда некако успели да попију екскомуникацију из СПЦ, заборавио сам сад причу. Ништа посебно занимљиво чак ни са мим стране.

Vanilla "Срби народ најстарији прича", пратио сам их кад су кобајаги нашли "погрешан превод" неке речи у Византијским изворима за историју народа Југославије па су онда некако успели да попију екскомуникацију из СПЦ, заборавио сам сад причу. Ништа посебно занимљиво чак ни са мим стране.

па су онда некако успели да попију екскомуникацију из СПЦ, заборавио сам сад причу

haha to je eskaliralo brzo

poslednji klip na thumbnailu ima "kako su srbi zaustavili rimsku imperiju" siguran sam da je kidalica klip

Сада најближа ствар је неко наводно истраживање које каже да је Хитлер E1b1b, што не говори ама баш ништа за и против ове теорије. Осим ако не осване неки конкретнији доказ, не видим поенту тврдње нечега што се не може доказати

eo cekamo only fans da izbaci nesto

А Блиц, јутјубери и други ужаси историографске постмодерне ће увек јурити оно што доноси највише прегледа (чак и кад нема везе са овим истраживањима).

Razumem ovo profesionalno gadjenje al tapiju na istoriju, kao i na recimo nauku ne bi smeli imati samo sertifikovani autori jer vidimo gde to sveukupno vodi

poslednji klip na thumbnailu ima "kako su srbi zaustavili rimsku imperiju" siguran sam da je kidalica klip

Полупане приче за полупани народ

Ko finansira danicu crnogorčević i uopšte celu ovu kad se vojska na kosovo vrati ložanu

Ko finansira danicu crnogorčević i uopšte celu ovu kad se vojska na kosovo vrati ložanu

Звуци потписа се мање чују када је у позадини бакљада и патриотски репертоар. Што они више затежу, ми гласније интонирамо Бресквице.

I sta si rekao care, jesmo autohtoni ili smo dosljaci sta je istina?

Ми смо аутохтони, ви сте дошљаци.

sig

eeee moj kamenofile od sad da ljubis vojvodjansko kulenje mejmune izbeglicki i jebac drugosrb da klecite kad vidite vojvodjanina sve vam car lepo objasnijo kako stvari stoje

@cara ja lepo pitao, plidu te prozivao da niste videli rata od mohačke bitke

A da ste kolektivno pizde, to me hiljadu careva neće uveriti da niste

@car hvala na brzinskom pregledu istorije

A da ste kolektivno pizde, to me hiljadu careva neće uveriti da niste

ne znam kamenofile, ja nisam sklon tim varijantama podela na vojvodjane sumadince crnogorce kozojebe i sl sustinski smatram sve srbe jednim te istim tkivom kakvi god moroni bili, tako nam je kako nam je jbg nasi smo

recimo za crnogorce smatram da su najvece pizde od svih srba (obj jesu) al stvari se sad malo popravljaju ipak, opet sa druge strane sve crnogorce prihvatam kao srbe kakvi su takvi su jebiga nasi su (ne ona varijanta dobri su mi samo kad ide supak da mi vidi beograda) itd... sve u svemu pogresno koncipirano pitanje u osnovi

*ovo za vojvodjane i njihove ratove

a drugosrbe bukv samaranje svaki dan treznjenje neophodno takva je situacija na terenu... da ne kazem

ICE BUCKETovanje na dnevnoj bazi

- Zašto se Vi ne vratite u Jugoslaviju? - pita Tito Ivana Meštrovića.

- Bojim se Srba! - odgovara vajar.

- Nemojte se bojati Srba! Ja sam ih uništio tako da za pedeset godina neće znati ko su, a za sto godina neće postojati! - odgovario je Tito ispijajući ko zna koji viski po redu.

Ja sam stava da se od legendi i mitologije može naučiti bar jednako mnogo kao od prave, proverene i dokumentovane istorije; ovo mi je jedan od omiljenih primera, jer potpuno je nebitno da li je izjava autentična ili ne, pošto je potvrđuje sama svakodnevica na svakom koraku. Mi i u 2024. imamo Caru Vojvođanina sumnjivog porekla i Celtaru naturalizovanog Švajcarca koji bi mogli da se biju oko ovih tema do u nedogled. Zamisli još Crnogorca da ubaciš u tu raspravu, pa 600 godina kasnije ništa se ne bi raščistilo.

lol

ocekujem umetnicko delo: poslednji srbihanac pod sljivu

Ima smisla, čuči, drži se za vrhove opanaka i kenja na novčanicu od jednog dolara, čekajući da dželati koji stoje sa strane izvrše presudu. To mu je bila poslednja želja. Avangarda jednog naroda, poslednji izdanak slavnih itd. stavlja tačku na ovozemaljsko. Jer to i jeste odgovor plave krvi na ovakav poredak, gde sve srlja u propast, čovečanstvo je omanulo, a množe se i napreduju jedino kojekakvi Azijati, sa kojima je nedostojno deliti životni prostor. Mi smo iznad toga, zato uostalom i izumiremo. To su stvari koje mogu da razumeju i cene jedino plemeniti.