Prijava

a u domen Gluposti spadaju oni koji bi ugušili svaki osmešak na račun tako ozbiljnih ličnosti kao što je Adam, Isus, Napoleon i stvari kao što je hrišćanstvo, nacija i tako to.

http://www.svetplus.com/images/vesti/161354101.jpg

a u domen Gluposti spadaju oni koji bi ugušili svaki osmešak na račun tako ozbiljnih ličnosti kao što je Adam, Isus, Napoleon i stvari kao što je hrišćanstvo, nacija i tako to.

Reci mi, koje tebe sprdanje na račun "svetih" stvari uspe da nasmeje? I zašto ljudi imaju potrebu da se izražavaju preko kopi-pejst slika sa interneta, kad ih je Bog obdario razumom i moći govora?

Jesam se ja istripovao ili je ove bio neki tekst na ruskom jeziku?

Bio, ali sam ga brisao, jer je trebalo da posluži kao ilustracija za nešto, nemam srpski prevod, a original slabo ko može da razume. Al evo. Granjka, pitaj ženu da ti prevede.

Юмор

Цари,
короли,
императоры,
властители всей земли
командовали парадами,
но юмором —
не могли.
В дворцы именитых особ
все дни возлежащих выхоленно
являлся бродяга Эзоп,
и нищими
они выглядели.
В домах, где ханжа наследил
своими ногами щуплыми,
всю пошлость
Ходжа Насреддин
сшибал,
как шахматы,
шутками.
Хотели
юмор
купить,
да только его не купишь!
Хотели
юмор
убить —
а юмор
показывал
кукиш!
Бороться с ним —
дело трудное.
Казнили его без конца.
Его голова отрубленная
качалась на пике стрельца.
Но лишь скоморошьи дудочки
свой начинали сказ,
он звонко кричал:
"Я туточки!" —
и лихо пускался в пляс.
В потрёпанном куцем пальтишке,
понурясь
и вроде каясь,
преступником политическим
он,
пойманный,
шел на казнь.
Всем видом покорность выказывал,
готов к неземному житью,
как вдруг из пальтишка выскальзывал,
рукою махал,
и тю-тю!
Юмор
прятали
в камеры,
но чёрта с два удалось.
Решётки и стены каменные
он проходил насквозь.
Привык он ко взглядам сумрачным,
но это ему не вредит,
и сам на себя с юмором
юмор порой глядит.
Он вечен.
Он, ловок и юрок,
пройдет через всё,
через всех.
Итак,
да славится юмор.
Он -
мужественный человек.

http://eshop.etnoss.it/images/product/grandkafa500.jpg
https://www.licitacija.rs/upload/2013/01/9f1f8069a6d2598c1c053c523b50753ft.jpg

Miran Granjka! Miran...

Imam ja par drugih pitanja oko tog svega. Ovako, kako je pravni sistem u tadašnoj Palestini koja je bila pod vojnom upravom Rima gledala na brak između rođaka?

http://x.vukajlija.com/var/products/posters/201303/586421/prekini-mojsije.jpg

Данас сам укапирао да је боље да одговарам сликама, јер сам преопширан у речима и оне не могу испунити празнину оних којима су упућене. Ко има довољно мозга схватиће и са једном сликом. Ко не може да схвати слику, још теже ће схватити речи. Иначе, има много смешних религиозних постера и фора, али неке су благо речено на нивоу господина са смешком. И мало ниже. Хумор? Не. Само дебилизам. Данас се дебилизам и перверзије маскирају иза хумора, људских права и толеранције.
Али важно је само да се хистерични хипстери, сељачине и глупаци не наљуте.

http://www.pulsonline.rs/data/images/2010-11-30/482_ekremjevric03fotopinkserver_ph.jpg?ver=1291122150

ПС. Убудуће се држим слика, ето, да не буде да нисам хтео да ти одговорим речима.

Hahhhaa, Mojsije, vreme da se kupamo... Dobroćudni hrišćanski humor, može da završi poster na svetosavlje.org. Ni s od subverzije i svetogrđa... Drž se ti slika imbecila, tako svakako prenosiš poruku. Inače, posteri i slike kao sredstva prenošenja poruke su nešto instant-poruka, sumnjive logičke vrednosti, potenciranje na efektu na prvu ruku. Nego, zadovoljstvo bi mi bilo kada bih čuo nešto duhovito od tebe. Bar neki vic. Tužno je ne biti smešan.

Данас се дебилизам и перверзије маскирају иза хумора, људских права и толеранције.

Avaj, lele, za izgubljenim rajem, kad su jeretici bili jeretici, vernici vernici, smešni ljudi smešni ljudi, glupaci glupaci, a pametni bili pametni. Sad se sve to izmešalo... Ljudska prava, tolerancija... Šta? Neduhoviti i perverzni (po tebi) pozivaju se na svoja ljudska prava i toleranciju da ne bi bili sankcionisani zbog svog lošeg humora u službi svetogrđa. Prijatelju Granjka, da nije to malo desno-dešnje-desno otišlo? Batali lamentaciju, samo kukaš na ovom sajtu kako je sve otišlo u kurac. Daj intuitivne, inovativne sadržaje koji će zainteresovati mase, a istovremeno promovisati tvoju ideju. To se traži. Pouči! Taman si lepo krenuo na onoj tvojoj temi, i odustao, ne znam što.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQdbiQLBYWpqCquUJSIF7gE7EdV1phwr3wORIPgvhLekwt0fXlhXu3F0Nf9

i s od subverzije i svetogrđa...

http://www.pulsonline.rs/data/images/2010-11-30/482_ekremjevric03fotopinkserver_ph.jpg?ver=1291122150

Ето, тај ниво тражи субверзије и светогрђе. То је порука те слике, без двосмислености. Такав менталитет је чак и испод нивоа ББ шоа и Курсаџија.

Ти си већ довољно смешан за обојицу. Немам виц за тебе, ја сам врло ниско котиран на скали духовитости и забавности те врсте. Ако убацим више екремизма, субверзије и светогрђа, можда добијем који плус више. Али, то није мој стил.

Ево вица:
Послао шеф станице два пандура да прошетају службеног кера. После 2 сата чекања, шеф изађе из станице да их тражи. Нађе их на 20 метера од станице, како држе кера за реп и гледају га у дупе.
Шеф их пита: Шта радите то, лудаци једни?
Пандури му одговоре: Шетали смо пса и један клинац са кевом прође поред нас и рече: ``Види мама, кер са два чмара!``- И ми сада тражимо где је други чмар.

То је мени били смешно на неки болесан начин. Ево ти домаћи задатак: пробај да се сетиш вица у коме се нико не вређа, изврће руглу, подсмеху, у коме се не праве шале на рачун неког недостатка, мане, слабости, болести и где се не помињу секс, крв и бол (мени не полази за руком).

Лично верујем да су вицеви и шале ниво ниског интелекта и његов покушај да се изазову емоције радости и отклони туга. Нешто као мастурбација - замена за праву ствар. Нисам никада видео дете од 5 или 6 година да прича вицеве или да се некоме руга (ако је лепо васпитано), а оно је ипак тако радосно, мило и драго.

Надам се да ти је драго што сам ти одговорио са гомилом речи. Такође се надам да је макар нешто допрло до тебе. Макар ово за дечију радост, коју свако треба да задржи чак и када превали 30 година (ја моју јесам, ваљда сам зато лош у насилном покушају да будем духовит и смешан - тада испадам апсурдан).
Леп поздрав и лаку ноћ.

Ево вица:
Послао шеф станице два пандура да прошетају службеног кера. После 2 сата чекања, шеф изађе из станице да их тражи. Нађе их на 20 метера од станице, како држе кера за реп и гледају га у дупе.
Шеф их пита: Шта радите то, лудаци једни?
Пандури му одговоре: Шетали смо пса и један клинац са кевом прође поред нас и рече: ``Види мама, кер са два чмара!``- И ми сада тражимо где је други чмар.

To je dobar vic, čuo sam ga ranije i smejao sam se.

То је мени били смешно на неки болесан начин. Ево ти домаћи задатак: пробај да се сетиш вица у коме се нико не вређа, изврће руглу, подсмеху, у коме се не праве шале на рачун неког недостатка, мане, слабости, болести и где се не помињу секс, крв и бол (мени не полази за руком).

Naravno da ti ne polazi za rukom. Poenta vica je osećaj nadmoći. Mora neko da ispadne glup, ponižen, tako ti je to. Nije čovek anđeo. A i da ima anđela, ne bi se smejali.

Лично верујем да су вицеви и шале ниво ниског интелекта и његов покушај да се изазову емоције радости и отклони туга. Нешто као мастурбација - замена за праву ствар. Нисам никада видео дете од 5 или 6 година да прича вицеве или да се некоме руга (ако је лепо васпитано), а оно је ипак тако радосно, мило и драго.

Vic je odgovor narodnog duha svim vrstama autoritarizma i tiranije, pa makar to bio i "politički nekorektan" vic. Ne potcenjuj vic, ni ostale narodne umotvorine. A dete još nema razvijen smisao za humor. I šta je "prava stvar" u slučaju vica?

Drago mi je što si mi odgovorio (sa) gomilom reči. Takođe ti želim lep pozdrav i laku noć.

Granjka, Valdemar - izvinte ako smetam, al da pitam:
kako je očigledno da ne postoji tema oko koje ne mislite skroooz suprotno, zar nije jednostavnije dotvorite temu

Granjka vs Valdemar /Valdemar vs Granjka

i da ko ljudi možete O SVEMU suprotno da mislite

ovako ste ograničeni na zadate teme tipa ova: ima li isus pib

vredite više, ne dajte se omeđiti, materijo i antimaterijo vukajlije
izvinte na smetnji

oo,pazle,moja prizivanja se obestinjuju konacno
isus je zagnojeno lice

pravno je lik lice jer je radio za oca svoga koji je bio zakon i red spesl viktimz iz najjace

Granjka, Valdemar - izvinte ako smetam, al da pitam:
kako je očigledno da ne postoji tema oko koje ne mislite skroooz suprotno,

Ma oko mnogo toga se slažemo, samo Granjka je bukvalista, pa provocira. Stvar je karaktera, ja se zezam i komuniciram i sa šešeljevcima i sa ovima suprotno, a Granjka mora da sipa pouke iz rukava, ne zna da se zeza. Eto to ne volim. Pa preteram. Izvini, Granjka, brate, Srbine.

Jebem vas u usta.

Maštaš o tome? Pričinjava ti zadovoljstvo pomisao na to? Pokušavaš da izraziš gnušanje nad temom? Želiš da muvaš nekog? Uvek si bio čovek od malo reči, naizgled mlad, ali nisam shvatao da iza toga leži obična vulgarnost i siromaštvo izraza, dete koji datum svoje prve odabrane reakcije (!) stavlja na profilnu stranu. Jedi govna, juniore. Laku noć.

Maštaš o tome? Pričinjava ti zadovoljstvo pomisao na to? Pokušavaš da izraziš gnušanje nad temom? Želiš da muvaš nekog? Uvek si bio čovek od malo reči, naizgled mlad, ali nisam shvatao da iza toga leži obična vulgarnost i siromaštvo izraza, dete koji datum svoje prve odabrane reakcije (!) stavlja na profilnu stranu. Jedi govna, juniore. Laku noć.

Kakav osvrt na lik i djelo juniora napisan sa akademskim prezirom

Ja sam suzdržan čovek.

Valdemare ti si doktor. Kapa dole po ko zna koji put.

Nemojputsti. Mislio sam da je mali normalan.

Elem, da se vratim na temu.
Krenimo od postavke da Isus stvarno bivstvuje kao više biće u domenu koji se ne može percipirati sa naših 5 čula i da jednog dana pređe u "našu dimenziju", iznese dokaz da je stvarno Isus i da je došao iz "svoje dimenzije". Da li bi ga u tom slučaju smatrali fizičkim licem?
Ako bi, da li bi isto smatrali i po njegovom hipotetičkom napuštanju našeg domena percepcije?