Prijava

(Pretkolo)
(1/4-finale)

Nakon odluke stručnog žirija u sastavu Frajkor, Turgenjev, Bulgakov i Energija, u 1/2 finala su prošli (i ujedno se ukrštaju u direktnim duelima za ulazak u finale, odnosno meč za 3.mesto) sledeći autori (u zagradi je prikazan broj osvojenih glasova u 1/4-finalu):

Svi ostali takmičari dobili su ili jedan (1) ili nijedan (0) glas, uz već pomenuto objašnjenje za osvojene glasove kolega Dositeja i Presretača.

TEMA 1/2 FINALA

Rok pisanja do 20.5, u 21h

- Pišemo savremene BASNE, gde će se u telu "definicije" nalaziti sama radnja basne, a u primeru obavezno NARAVOUČENIJE, i to u formi "antiposlovice". Sama basna, dakle, treba da bude osmišljena na umu sa svojom antiposlovicom/naravoučenijem na kraju. Hint: prvo osmislite antiposlovicu/naravoučenije, pa tek onda pišite basnu koja joj korelira.
- Dakle, i dalje se potencira element originalno-autentične sprdnje u stilu narodnih mudrosti (ne pisati strajizam ili "igre reči" na već postojeće nar.izreke) ali sa još većim akcentom na kritiku/satiru savremenog Čoveka i društva uopšte.
- U naslovu definicije treba da stoji "Basna o _____" ili "______(pridev) Basna" ili, jednostavno, prost rezime fabule basne, tipa "Vuk i Medved hoće da se učlane u DJB" ili "Vrana & Konj na Horgošu". Taj neki rad, na vama je da budete što lucidniji.
- Autori imaju svaku i svu kreativnu slobodu u pisanju, uz apel da se ipak ne pretera sa pisanijem, konciznost i efektnost reči će se najviše ceniti prilikom ocenjivanja
- U primeru defke (ispod "naravoučenija") treba da sotji link do takmičenja AP2016.
- Svaki polufinalista piše samo JEDNU (1) TAKMIČARSKU DEFINICIJU, koju kači na ovoj temi ili mi šalje u PVT.
- Revijalne defke su dozvoljene uz link AP2016 - revija.

Pozdrav i srećno, jer kako kaže naš narod

"Ko prođe u finale, taj uđe u anale."

Ma šta se o Bosni piše?

F5

@Rasni

El moš molim te da obrišeš taj post, izuzetno nije duhovito?

Dakle, ako sam dobro razumela, kad pišem basnu ne moram da izigravam Ezopa, nego mogu da lupetam da tipa Konj i Lisica guglaju najbolje recepte za mafine u samoj basni ili da se Orao i Krava muvaju, zapravo pitanje je koliko duha prave basne moram da unesem? (lupila sam ali shvataš moju poentu)

Lisice ne umeju da guglaju jbg

Pseto ume, što ne bi umela lisica.
Skeč

Pseto je u ovoj basni konj xd

Sve može Mici, široko ti polje. Budi moderna sa svojim životinjama-junacima:)

Ja se nosim mišlju da mi jean od likova bude vombat na kreku, recimo...

Heheh, čisto kao ideja ostalima https://groups.google.com/forum/#!topic/verhovnik/FlasWM8ef1E

Mislim, nije nešto spec ali je ok:)

Kako ću samo ljuto da promašim temu, jao. :D

Ako Mici omaši temu poklanjam joj moju basnu

Hvala ti mnogo :*
Evo uskoro ja izbacujem, ali ne samo da sam promašila basnu, jer mi se radi o Pikačuu, nego mi je još antiposlovica strajizam teški jebeni...:D

Ja moram da poromenim antiposlovicu jer već na mrtvoj vukajliji postoji nešto slično, jebem vam mater domišljatu :D

Evo dodala sam hahahahah odlično naravoučenije, sam Konfučije ne bi ovako mudro istkao reči premudre.