Prijava

davim se hahahahah

prvi put da slusam nesto nase od fazon crno vs belo i mafija u plavom haha

https://www.youtube.com/watch?v=ekB1bB7GPJA

dobar diss tupaka,al ono bolji bi bio da je tupak bio ziv dok je snimljen xd

Јовица добри и Скеле избацили ново срање.
https://www.youtube.com/watch?v=1LXRd60Hcb8&list=PLCbbXqAd2VxC3XF0g5PkDDX81A3Bp-4F7

Jes pickasto posle smrti al jbg

Biggie je bio možda i najtalentovaniji reper u istoriji plus je imao brutalnu produkciju iza sebe. Za života je samo jedan album izbačio, a i ovaj diss je sa albuma koji je izbačen nakon smrti Bigijeve i vjerovatno bi još bolji bio da je Biggie sve to do kraja nadgledao...

Fazon da nije ubijen, izbačio bi bar još 2-3 albuma do 2002/3 i plus bi bilo jako rivalstvo između njegovih i Dre-ovih kuća pa bi i hip hop vjrv bio na jačem nivou.

a da je tupak ziv sigurno bi ljuto odgovorio na ovaj dis ali i bigi njemu,bas prejaki recordsi bi nastavljali da se izbacuju...mobb deepa,dzej zija i ostale lako proguta,al sa bigijem bi bas bilo klanje i mislim da bi ga bigi cak i pobedio jer je tehnicki bolji reper
sad dal bi bilo rivalstvo sa dreom sto kazes ipak su se oni gotivili,ja mislim da bi se ujedinili jer obojicu ih je tupak disovao i drea i bigija...a sad dal bi to bas trajalo do 2002/03
i dal bi bigi sa svojih 170 kila doziveo 2003 uopste...da bi hip hop bio na mnogo jacem nivou svakako...planirao je bigi 2000. da ima svoju kucu izdavacku i da objavi najbolji album u istoriji

EDIT

dobro,2003. bi i doziveo vrv al nesto ne verujem da bi danas bio ziv

al sa bigijem bi bas bilo klanje i mislim da bi ga bigi cak i pobedio jer je tehnicki bolji reper

Jes bigi bolji tehnički ali Pak bi sigurno postao zanimljiviji za mejnstrim publiku jer je često upadao u one poruke mira i ta sranja, a bigi je bio baš kao neki negativac u cijeloj toj priči (mada je bigi ima i čil stvari)

ja mislim da bi se ujedinili jer obojicu ih je tupak disovao i drea i bigija...a sad dal bi to bas trajalo do 2002/03

Ma đe da se ujedine haha. Znaš koje pare Dre zgrće... Bigi bi fazon 2000. god da je ostao živ ima cijeli east coast u svojim rukama... bila bi velika konkurencija za repere iz unutrašnjosti i bilo bi sigurno mnogo klanja oko potpisivanja ugovora za kuće sa druge obale.

Jes bigi bolji tehnički ali Pak bi sigurno postao zanimljiviji za mejnstrim publiku jer je često upadao u one poruke mira i ta sranja, a bigi je bio baš kao neki negativac u cijeloj toj priči (mada je bigi ima i čil stvari)

obojica su bili za mir,al tupak je bio mnogo vise politicki nastrojen,dok je bigi onako zajebancija uglavnom

Ma đe da se ujedine haha. Znaš koje pare Dre zgrće... Bigi bi fazon 2000. god da je ostao živ ima cijeli east coast u svojim rukama... bila bi velika konkurencija za repere iz unutrašnjosti i bilo bi sigurno mnogo klanja oko potpisivanja ugovora za kuće sa druge obale.

pa ne mora da znaci,nije ni aftermath bio za zapadnu obalu skoncetrisan,eminem nije sa zapadne obale a opet je obelezio tu kompaniju...a bigi je vec imao ceo east coast u svojim rukama otkad se pojavio fazon...dobro,sad mozemo nagadjati jako za njih,al ono sto je sigurno je da bi se death row raspao svejedno u svakom slucaju xd

i sto kaze ,dzeri hela--,,trebao sam pustiti izija da ubije shug knighta,spasio bi rep industriju,, realno i bi,da nema shug knighta mislim da ne bi bilo ni tih ubistava i raznih sranja

obojica su bili za mir,al tupak je bio mnogo vise politicki nastrojen,dok je bigi onako zajebancija uglavnom

Ma loše sam ja to napisa. Pak je imao mnogo više... aj da kažemo poučnih pjesama... bigi je bio više u fazonu "ma boli me kurac bodite se u vratne ganglije ako ćete"

pa ne mora da znaci,nije ni aftermath bio za zapadnu obalu skoncetrisan,eminem nije sa zapadne obale a opet je obelezio tu kompaniju...a bigi je vec imao ceo east coast u svojim rukama otkad se pojavio fazon...dobro,sad mozemo nagadjati jako za njih,al ono sto je sigurno je da bi se death row raspao svejedno u svakom slucaju xd

Pa Aftermath je dreova kuća a on ju je fazon osnovao neđe kad je Bigi ubijen (možda čak i malo poslije ne znam sad tačno datume jbg)... a Bigi jeste imao east coast ali u tom periodu je hip hop tek počinjao da biva dio mainstream kulture. Svakako da je i prije bilo hip hop singlova na bilbordu ali ne možeš to porediti sa periodom ranih '00 god kad ne samo da se izdaju neki brutalni albumi koji stiču i mejnstrim populanost (mislim dosta je samo Dreov 2001 i od Outkasta Stankoniu da pomeneš :D) nego se javlja i sve veća saradnja repera sa r'n'b i pop muzičarima...

Jednostavno tržište bi bez obzira na to ko bio živ ili mrtav i ko šta držao u svojim rukama, za više manje isto vrijeme postiglo veličinu iz fazon 2003/04... a da je Bigi tu koji je mnogo ljuća glava od Drea, sigurno ne bi Dre imao ovakav monopol kakav ima danas... a i kapiram da bi se Bigi cimao da vata ljuće glave da potpišu za njega tako da bi onda vjrv bilo više hc repa nego što je danas (vjrv ne toliko u mainstreamu ali bi neki ovako baš zabijeni likovi dobili prostora više)

Mislim to je čisto sad nagađanje, ali ne vjerujem da bi Biggie puštio drea da uvati ovakav monopol... a sumnjam da dre ne bi htio da iskoristi priliku koliko mu god biggie prijetio jer jbg dre je vrhunski biznismen...

Bigi da je ostao živ mislim da bi bio ono što je Jay Z danas (dobro možda ne bi baš jebao Bijonse). Izbacio bi nekoliko vrhunskih albuma onda bi malo prilagodio stil mejnstrim publici zgrno još više love i osnovao neku kompaniju poput Šonove Roc Nation (koja jes da se ne bavi samo repom ali mislim da pravi više para od Aftermatha).
EDIT: I vrv bi Bigi bio vlasnik Bruklin Netsa koji bi se u tom slučaju borili za plej of :)

kad mu je dala faith evans i lil kim dala bi mu i bijonse