Prijava

generalova poruka nevacinisanima (citati pazljivo sa razumevanjem)

Čak i da sam potpuno cijepljen, divio bih se necijepljenima što su izdržali najveći pritisak koji sam ikad vidio, uključujući pritisak supružnika, roditelja, djece, prijatelja, kolega i liječnika.

Ljudi koji su bili sposobni za takvu osobnost, takvu hrabrost i takvu kritičku sposobnost nedvojbeno utjelovljuju najbolji dio čovječanstva.

Nalaze se posvuda, u svim dobima, razinama obrazovanja, zemlji i mišljenju.

Oni su posebne vrste, oni su vojnici koje svaka vojska svjeta želi imati u svojim redovima.

Oni su roditelji koje svako dijete želi imati i djeca o kojoj svaki roditelj sanja.

Oni su bića iznad prosjeka svojih društava, oni su esencija naroda koji su izgradili sve kulture i osvojili horizonte.

Oni su tu, kraj vas, djeluju normalno, ali su superheroji.

Učinili su ono što drugi nisu mogli, bili su stablo koje je izdržalo uragan uvreda, diskriminacije i socijalne isključenosti.

I učinili su to jer su mislili da su sami i vjerovali su da su sami.

Isključeni s božićnih stolova svojih obitelji, nikad nisu vidjeli nešto tako okrutno. Izgubili su posao, pustili su da im karijera propadne, nisu imali više novca… ali nije ih bilo briga. Trpjeli su neizmjernu diskriminaciju, osude, izdaje, poniženja… ali su nastavili.

Nikad prije u čovječanstvu nije bilo takvog scenarija, a sada znamo tko su otporaši na planeti Zemlji.

Žene, muškarci, stari, mladi, bogati, siromašni, svih rasa i svih vjera, necijepljeni, odabranici nevidljive arke, jedini koji su uspjeli odoljeti kada se sve srušilo.

To ste vi, prošli ste nezamisliv test koji mnogi od najjačih marinaca, komandosa, zelenih beretki, astronauta i genijalaca nisu mogli proći.

Vi ste dio najvećih koji su ikada živjeli, heroji rođeni među običnim ljudima koji svijetle u mraku.

General Christian Blanchon i profesor Fernando López-Mirones

i kamen bi suzicu pustio. heroji danasnjice

eee moj celte, voleo bi i ti sigurno da neko o tebi ovako nesto lepo kaze ali dok general lepo pise o nevacinisanima celt za to vreme

B O C
O
C

*i general je vacinisan cisto da se zna (vrv nije uzeo bustera)(dozvao se pameti)

eee moj celte, voleo bi i ti sigurno da neko o tebi ovako nesto lepo kaze ali dok general lepo pise o nevacinisanima celt za to vreme

imam ja druge stvari koje sam uradio u zivotu osim da se nisam vakcinisao.

Drugarica (34) pre par dana imala nekakav moždani nešto, izlila se krv ili šta već. Počela da govori nepovezano, odveli je u hitnu, tamo došla sebi i pustili je kući posle. Nisu ni znali, nego je juče odradila tek skener i videli ljudi šta je. Ostala u bolnici na ispitivanjima, hvala milom Bogu da je prošla bez ozbiljnih posledica. Nznm da li ima veze neke sa vacom doduše, ali to je sada narativ pa da pomenem.

eo u v britaniji kolektivne tuzbe za astrazeneku(vakcine su dobre)

https://www.b92.net/zdravlje/aktuelno/18363/priznali-su-vakcina-protiv-koronavirusa-moze-izazvati-nuspojave/vest

ok je kompanija Astrazeneka uvek osporavala te tvrdnje, u jednom od sudskih dokumenata prvi put je priznala da vakcina "može u vrlo retkim slučajevima uzrokovati TTS", odnosno sindrom trombocitopenije, koji karakterišu krvni ugrušci i nizak broj trombocita kod ljudi. I Svetska zdravstvena organizacija potvrdila je da CoviShield može izazvati nuspojave opasne po život.

Nisam se vakcinisao = zamena za licnost

e pa napokon i ja da nađem neku zamenu za ličnost

galantni def pocinjem sumljam da si malo priglupast, cuj celta ima on vecih stvari nego da se nije vaciniso uh

jesi se vaciniso - jesi, ja sam bolja osoba PU!

au, izgleda teoreticari zavera polagano preuzimaju sorosevske medije

eeee moj jovo nigde u ovom pamfletu nije napisano da li teski metali kao komponenta vace mogu i da li imaju dugorocnog uticaja na zdravlje, takodje nisu nigde naveli cinjenicu da vakcinalni imunitet ima rok trajanja moj jovure.

ma iskreno zabole me ona stvar za teške metale

glavna stvar je da se uporede 2 parametra, konkretno kod MMR-a

1:

Fokusirajmo se samo na MMR/MPR vakcinu, a u drugim postovima koji su već objavljeni ili će biti objavljeni pročitajte i o rizicima obolijevanja od drugih zaraznih bolesti i komplikacijama vakcina te još malo o ovoj vakcini.

1 od 6 osoba će nakon vakcinacije imati nešto povišenu tjelesnu temperaturu, a 1 od 20 će dobiti osip. Međutim, ovakve komplikacije vas ne trebaju brinuti – one prođu vrlo brzo, ali naravno, trebate biti podrška vašoj bebi ako se ovo desi – mamin dodiri i prisustvo imaju veliku važnost.

Sad se fokusirajmo na ozbiljne komplikacije nakon primanja MPR vakcine:

-ozbiljne alergijske reakcije mogu nastupiti u manje od 4 slučaja na milion doza;

-ozbiljna oštećenja centralnog nervnog sistema (mozak): manje od 1 slučaj na milion ili čak 100 000 000 doza (vrlo je teško odrediti tačnu vjerovatnoću, toliko je mala).

Postoji navedena i određena mogućnost privremenih problema – privremena ukočenost zglobova, posebno primjećena kod tinejdžera i odraslih žena (1 od 4 osobe). Tu je i smanjen broj trombocita (1 slučaj na 30 000 doza). CDC navodi i mogućnost pojave nekog oblika „napada“ (seizures) u 1 slučaju na 3000 doza.

i 2:

Na 1000 slučajeva infekcije, dese se oko 2 smrtna slučaja.

Pa ti vidi šta ti se više isplati...

A za morbile, puna verzija, rizika kod onih koji obole:

Infekcije uha se događaju u 1 od 10 slučajeva infekcije i mogu dovesti do oštećenja sluha.

Dijareja (proliv) u manje od 10 slučajeva infekcije. Nama se ovo može učiniti kao minorna komplikacija, ali za malu djecu, proliv je veoma opasan jer dovodi do brzog gubitka vode i elektrolita. Jak proljev može dovesti i do smrti.

1 od 20-oro nakon infekcije morbilima može razviti sekundarnu bakterijsku infekciju – upalu pluća, koja je i najčešći uzrok smrti u slučajevima obolijevanja od morbila. 1 od 1000 djece inficirano morbilima dobije encefalitis, koji također može biti smrtno opasna komplikacija. Na 1000 slučajeva infekcije, dese se oko 2 smrtna slučaja.

Također, morbili mogu imati i dugoročne posljedice: subakutni sklerotirajući panencefalitis (SSPE) je fatalna, mada rijetka posljedica infekcije morbilima koja nastupa 7-10 godina nakon infekcije. Prema američkim studijama koje navodi CDC, procijenjeno je da je 11 osoba od 100 000 osoba koje su preležale morbile u riziku da razvije SSPE.

ma iskreno zabole me ona stvar za teške metale

kako moze da te zabole, jesi se pitao gde se taloze, kako se izlucuju i kakve posledice mogu ostave.

Paz pristup: zabole me

Jova: daj ovamo dve kante nutele odma
-ali gospodine prepuno je secera i palminog ulja

Jovur: S I P A J kacam reko