Prijava

Posto vec ima tema o pravnicima gde se oni upoznaju, razmenjuju iskustva, dosao sam na ideju da otvorim temu gde bi mi obicni smrtnici mogli da postavimo neko pitanje oko koga imamo neku pravnu nedoumicu, a da nam pravnici na sajtu, a ima ih dosta, ako zele pomognu. Ovo bi bilo nesto tipa onog sto izlazi po novinama, sme li onaj po zakonu da mi uradi ovo, ono... Modovi vidite da se ne spemuje ako moze, a ako moze, onda uskurac:)

па може се поставити питање и на оној теми "разноразна питања"...

pa moze, al ovde bi valjalo da se postavljaju pitanja samo u vezi naslova!

Jel ima neko da pruži neki savet,HITNO mi odgovorite,HITNO mi treba

Pa napiši kamikazo, naći će se neko, pun kurac pravnika na sajtu. Možda i ja znam, ako je nešto jednostavno.

Interesuje me takozvano "nuliranje" slučaja.Jedan ima 121 st1,ja imam 122 st2 u vezi sa k7 (ne znam šta znači to st2 u vezi sa k7) i 278 st1.

ustvari sad kontam da je to kz a ne k7

Kazneni zakon, to znači ima te ćorkiraju i da te jebu u ćeliji ćelavi nabildovani robijaši, kupi vazelin i opusti se.

ha-ha
znam šta je kz,prvo sam pročitao k7 pa zato
Nego jel ima ovde ozbiljnosti ili ćete samo da me polivate

Kapiram da je to član 121 stav 1 i član 122 stav 2 Krivičnog zakona. A sad šta tebi treba to ne znam, nađi zakon na netu i čitaj :)

121, st(1) Ko drugog teško telesno povredi ili mu zdravlje teško naruši,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

122 st(2) Ako je takva povreda nanesena oružjem, opasnim oruđem ili drugim sredstvom
podobnim da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,
učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.

278 st(1) Ko požarom, poplavom, eksplozijom, otrovom ili otrovnim gasom, radioaktivnim ili
drugim jonizujućim zračenjem, električnom energijom, motornom silom ili kakvom
drugom opšteopasnom radnjom ili opšteopasnim sredstvom izazove opasnost za život ili
telo ljudi ili za imovinu većeg obima,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

lolo ovi se potukli jonizujućom motornom testerom

Au brate ima rč da ti bude k'o konobarski novčanik :)

Pročitao sam,mene intresuje nuliranje,tj da se ne tereti on za 121 st1 teške telesne,a da se ne teretim ni ja za 278 st1 tj izazivanje opšte opasnosti to su izjednačena dela po zaprećenoj kazni,ako me razumeš.122 je lake telesne,to nije strašno

Jebo rč bojane,njega mogu zašiti,više mi smeta što neću moći na Vukajliju šć

Kakvo bre nuliranje, ko ti to reko?

Drugar,koji je imao sličnu situaciju,s tim da je on sad van zemlje,a nikad ga nisam pitao da li je to uspeo da sprovede...Njemu je to navodno advokat predlagao

verovatno je bila drugačija situacija u pitanju, "nuliranje" postoji jedino kod krivičnog dela uvrede kolko ja znam

lolo ovi se potukli jonizujućom motornom testerom

Bre Zmio, idolu mladih!!!
Ni ja nisam čuo za nuliranje, mada, sudska praksa je čudo. Svašta se može od njih očekivati.

zmi...e..reci mi jel mogu ja sam da prevedem svoju diplomu za razgovor za posao ili mi treba pravno lice..i dal to moze recimo bilo koji pravnik ili mora da je u komori?