Prijava

Е, знам ту књигу, ортак има сличну, само за бас, и њему је служила да пегла те неправилности. Могло би послужити, али пошто сам и ја апсолутно самоук(читај нуб) у вези свега музичког, не знам колико ћу разумети те књиге. Знам додуше која је мука кад се научи погрешно. :Д

Pa ovo je baš knjiga za početnike, znači za početak od nule, na početku objašnjava apsolutno sve, od toga kako da razlikuješ žicu od tela gitare, pa nadalje. Uostalom, pogledaj u nekoj biblioteci da li je imaju, ili kod prodavaca polovnih knjiga, ovde gde sam ja, viđao sam da neki imaju knjige iz te edicije "za neupućene", pa možda nađeš nešto.

Skupljaj nokte i ne mešaj se Rađardu u temu xddd

Hladan krompir nervozan je

sto, sasvim opravdana i dzentlmenska forumska reakcija?

hladnom kropmiru je neko ukrao pola noktiju iz tegle,pa je nervozan,a sta mislis kako je ljudima kojima krades knjige i nokte blejis ispred njih dok shishaju nokte i skupljas,mislis da im nije neprijatno?

Zato mislim da početnik treba da nađe neku takvu legitimnu glavu da mu pomogne prvih mesec-dva, tad najviše stvari pogrešno naučiš.

Слажем се. Ја тек кад сам кренуо на часове код познатог гитаристе, видео сам колико не знам и колико морам ствари да мењам да бих пре свега лепше звучало то што свирам јер кад сам учиш преко ЈуТјуба и књига, не можеш баш све да научиш. Није исто тачно и лепо свирање. Можеш ти да тачно скинеш песму ноту по ноту, акорд по акорд, неке ситнице као што су положај десне руке, врста трзалице, начин како удараш бас, а како контру, много значе. Зато кажем да је моје свирање наспрам Радјардовог обично тестерисање јер ја звучим полупрофи у односу на њега.

Антонио Мартинез, лепа акустична гитарица, мене фино служила па ако некоме треба нека се јави у пвт... Што се тиче физичких оштећења има пар огреботина које се ни не виде док не окренете директно ка сијалици, дакле лепо је очувана... Гитара је чисто почетничка, лака да се на њој уче основе и мало напредније ствари. Није баш неки врхунски квалитет, али је солидна.

Kada mozemo ocekivati Djigola?

Kupio sam pre par dana Electroharmonix Big Muff with Tone Wicker pedalu, kažu da je Fuzz, mada realno je i Dist/OD, kida jebeno, preporučujem svakome ko bi da uzima, trenutno je na popustu u Mitrosu, 8000 kinti, inače je preko 13000. Razbija. https://www.youtube.com/watch?v=AZTN2gaVGjY

екстра чаче а сад нам реци кад можемо очекивати ђигола?

može li ko pojasniti malo na onim jam trackovima kad se menjaju akordi
kako da se usklade skale sa tim, tj. kako da najlakše skapiram koja je koja skala, znam one dve standardne skale minor i major, ali ne znam kako da ih rasporedim u toku pesme

Eru Ilúvatar

može li ko pojasniti malo na onim jam trackovima kad se menjaju akordi
kako da se usklade skale sa tim, tj. kako da najlakše skapiram koja je koja skala, znam one dve standardne skale minor i major, ali ne znam kako da ih rasporedim u toku pesme

eeh.......

Hahaha, pa zavisi koji su akordi, recimo preko Am-C-G progresije možeš lagano A mol skalu (C skala u suštini, cela dijatonska) ili A mol pentatoniku, preko nekih džez progresija možeš svašta, ako imaš skil možeš na svakom akordu drugu skalu ili neki arpeđo. Na nekim progresijama ako imaju čudne akorde ili čudne prelaze, tipa ne ide I-IV-V ili slično, moguće da možeš harmonski ili melodijski mol. Skontaćeš vremenom. Ako si baš veliki nub ili ti se ne cima, imaš ovo http://jguitar.com/harmonizer/chord2scale ubaciš akorde, i da ti koja skala ide preko kojeg ili ako može preko svih neka.

Doduše, aj ozbiljno sad, to kad bi mogao neko da ti objasni u jednom tekstualnom komentaru, ne bi postojale škole u kojima godinama studiraš muziku i usavršavaš improvizaciju.
E, za nas obične ljude, za početak kucaj na jutjubu BLUES LICKS ROCK LICKS i tako nešto i uči pojedinačne fraze, onako, van konteksta, bez pratnje, kad naučiš nekoliko komada, onda pusti neku jednostavnu džem traku i pokušavaj u različitim trenucima da odsviraš te linije, neke će uz određene akorde u progresiji zvučati bolje, negde gore, posle nekog vremena ti uđe u glavu kad možeš šta da sviraš. Onda ubacuj po svom nahođenju po još par dodatnih tonova iz molske skale kog nema u toj liniji. Takođe, kolko se baviš melodijama, toliko se bavi i ritmom, probaj da interesantno raspoređuješ tonove, ako je traka u A molu, ti uzmi okidaj jebeni ton A pedeset puta, ali šaltaj ritmiku, malo šesnaestine, malo četvrtine, malo pauza, kurac palac.
Možeš i da skidaš neka kompletna jednostavna i popularna sola.

ovog gore nisam ič razumeo,
rađ lepo objasnio si ovo, znam neke solidne lickove i da sviram uz jam trackove, i previše toga mi fino zvuči, da li je greška ako sviram nešto drugačijim tonom iako dobro zvuči?

Da, greška je ako zvuči dobro, potrudi se da bude ogavno