
Кад хоћемо да се правимо паметни, а ипак признамо да се нисмо сетили идеје за решење проблема које се сетио саговорник, уз карактеристични израз лица користимо овај израз.
Сабијач програмирања из одељења:"Ма то је просто, бре, само ставиш да ти се број који хоћеш да пребациш у хексадекадни систем дели са степеном шеснестице и онда степен смањујеш, а вамо преводиш све у "ниску" и сабираш као знакове... и ставиш да ако ти је променљива 11 ова друга буде А, па за 12 ставиш Б итд..."
Особа која се прави паметна(искоси главу у страну и сложи фацу као да зналачки врши(буквално) велику нужду):"Не знам баш... не пије то воду, збунићеш се негде, па нећеш моћи да нађеш грешку, ае овако..."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.