
У већини случајева то изгледа овако:
Домаћини: жена се 2,3 дана унапред убија од посла, да спреми сву храну, печење, салате, док муж седи за троседом и гледа тв. На самој слави је слично, само што се муж пар пута исцима да узме најближе тањире и однесе их у кухињу, док се жена убија од посла покушавајући да угоди свакоме.
Гости 'кампери': брачни пар који не устаје са стола. Дођу први, и оду последњи. Знају сваку причу, и у сваки разговор се укључују.
Популарни гости: брачни пар који дође на средини славе, поздраве се са домаћином, попију 1,2 пића, окусе храну и оду на другу славу.
Деца: увек имају своју собу, где имају комп и мали тв, на ком је укључен УЛТРА или неки други канал са цртаћима. Увек су у покрету, јурцају, и направе читав хаос од те собе. Родитељи их моле да се смире. Кад најзад дођу да поједу нешто, узму свега 2 залогаја и наставе да јурцају.
Родитељ гушач: родитељ који не скида мисли са свога детета. Стално брине о њему, и не излази из собе у којој борави. На сваких 3 минута га пита јел треба да иде до купатила, јел гладан, јел жедан....
Пијаница: лик који је најбољи ортак са домаћином, дође међу првима, остане до краја. Већ на почетку славе наговештава да ће се опити, иако га домаћин више пута опомиње.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
lijepo me informisa o srpskim običajima...sviđa mi se :)