
Способност коју сваки искусни трговац техничком опремом поседује. Базира се на комбинацији квази-стручности и играња улоге човека који улива поверење. Са пар извежбаних реченица способан је да просечном домаћину очас посла ували антиквитет као најновији крик технологије.
- Доообар дан, изволите!
- Треба ми нови телевизор, неки не претерано скуп, али квалитетан...
- Па имамо овај овде Самсунг Т1500, четресосаминча, хиљадуосамдесетпе, фулхаде, уезбе, сараунд...
- Аха, аха... Колико кошта?
- Имате среће, на снижењу је. Само стотриеспет хиљада!
- Ух, па ја сам ипак мислио нешто мало јефтиније...
- Онда имам праву ствар за вас. Ако ћемо искрено, :осврће се око себе: овај модел је бољи, а јефтинији. Немојте мом шефу да кажете да сам вам то рекао..
- Делује мало застарело...
- Застарело? Господине, ово је најновији модел реномираног немачког произвођача САБА, изашао из фабрике пре месец дана, поседује меморизацију канала, прилагођавање звука, излаз за Бетамакс рекордер, и све то уз цену од скромних двадесетседамхиљада! Знате ону рекламу у којој Новак Ђоковић и Тајгер Вудс јашу коња?
- Не зн-
- Е, то је реклама за баш овај телевизор!
- Јел иде гаранција уз њега?
- Гаранција?! Господине, ја овај модел већ три године имам код куће, и ЈА вам гарантујем изврстан квалитет!
- Узимам!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
ovaj kupac mi deluje kao Homer Simpson
Ta veština se uči od malih nogu :))