
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Neki to očikledno ne razumiju, ali Buri očigledno da!
daj im vremena saće to polako da se okrene u pozitivan skor!
+. I !!! za sve "izražajne".
Zasto samo na internetu, i inace kad pisemo se koristi uzvicnik, a narocito nakon uzvika, ukoliko svoje misljenje formulisemo na taj nacin.
Minus!
Pa naravno da se koristi znak uzvika i u pisanju, nego mi je smešno kad se neko raspravlja preko neta (uključujući i mene) i onda da bi njegova misao bila jače izražena stavi jedan ili više uzvičnika, a ovako u pisanju, paaaa nije interesantno da bi bilo u definiciji.
!