
Iako je nas narod vecito u nemastini i vecito nema para, ovo je praznik zbog koga se sve pare koje su nam pri ruci sjebu na hranu i pice.... pa cak iako nam zafali, izmislili bi neke koje inace ne bismo da nam trebaju za neke mnogo bitnije stvari (racuni, krediti... itd).
Takodje tradicija ovog praznika je da cim se drustvo skupi na nekom izletistu odmah pocne sa "telecim startom"..... a. k. a. poceti sa jelom i picem od ranog jutra, da bismo onda na kraju dana slusali vesti o stanju na putevima i o nezgodama koje su izazivali uglavnom pijani vozaci koji su se vracali kuci.
Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).
Skodin blog · 04. Septembar 2010.
piši normalnim slovima...