Na bezubu vuku i lisice šilje kurac

Magic 2011-03-12 19:05:04 +0000

Starinski izraz da je neko izgubio moć, uticaj ili sposobnosti, ugavnom zbog godina, a bio je neko i nešto, tj. bolji nego suparnici u istim godinama.

Situacija 1:

- Vidi Ivana, šta mu ova deca rade! Svako malo, pa mu proteraju loptu kroz noge! A kad smo bili mlađi, ubijao je u omladincima, bio najbolja "devetka" Beograda, bio na probi u Ajaksu... Sve ove iste je znao da naslaže po 5 puta zaredom pre samo 2 godine dok nije operiso koleno!

- Šta ćeš... Na bezubom vuku i lisice šilje kurac!

Situacija 2:

- Sunce ti kalajisano, ladno neki golobradi inspektori zajahali Mileta! A kad smo mi onomad bili u službi, on je bio strah i trepet, a ova balavurdija nije bila ni u planu! Bio je jedan od najsposobnijih! Znalo se šta je bila UDBA!

- Jebiga, stari moj. Na bezubu vuku i lisice šilje kurac!

1
36 : 4
  1. Mile bio rankovićevac:)

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.