
Čest uzvik srpskih komentatora dok prenose mečeva našeg pulena sa kraljem tenisa, a odnosi se na majstorije Federera kojima i sam Nole pljeska.
Šteta očekuje i ljubitelje tenisa koji nemaju kablovsku jer finale u kome ne igra Nole neće moći da gledaju (čitaj: RTS to neće da prenosi!).
Federer vraća nemoguću loptu, zapraši liniju, publika poludela, Djoković čestita a neki, nazovi komentator na sve to ima samo komentar ŠTETA!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Sve je to tata Srki sredio...