Prijava

Derbi

Utakmica koja nosi ovaj epitet se po pravilu ne zavrsava bez 2-3 crvena, par krivicnih prijava i nekoliko njih na urgentnom. Ako je u pitanju lokalni derbi, moze da preraste u rat izmedju sela ili delova grada pod nabojem lokal-patriotizma i dobrim razlogom da se neko pretuce.

Selo u Vojvodini, derbi lige, 4. stepen takmicenja. Dolazite tamo, domacini vas ljubazno primaju i upucuju u svlacionicu. Vec u prvim trenutcima se moze zapaziti koliku oni imaju zelju za pobedom, kada su sve sijalice, i ono malo prozora u svlacionici ofarbali crnim auto-lakom. Posle 2-3 minuta presvlacenja, ulecu dve cigle kroz prozor.
To se i da nekako preziveti, utakmica pocinje...
Negde pred kraj poluvremena, nas igrac se sudara sa nasim golmanom, sudija im obojici podeli po zuti karton i svira penal za domace! Oni povedu, a njihov predsednik kluba iz odusevljenja trci ka metalnoj reklami, udara je glavom i dozivljava potres mozga!