
Je definicija koja uglavnom nije smešna, već na relativno stručan način, ali razumljiv svima, definiše neki pojam, ili ga jednostavno objasni iz nekog drugog ugla i stanovišta, iz kog ti nisi posmatrao ranije taj pojam.
I to je definicija, koja te natera da malo razmisliš o pojmu,i oduševi te bistrinom autora i razumevanjem samog pojma, kao i njegovim uočavanjem u svakodnevnom životu.
Dobru definiciju treba razlikovati od aforimzma,dobre šale,vica,urbane legende,dobre fore...
PS: Na forumu sam pod temom "Definicije za dva plusa" predlagao,ali na žalost nije zaživelo, a se napravi neki način "izdvajanja" ovakvih definicija i dodatnog nagrađivanja autora.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
...i najčešće ne dobije pluseva koliko je zaslužila, jer nije smešna...što mi je žao...za tebe +
ali pri tome bi teško bilo odrediti kriterijum a zaobići subjektivnost...
koliko si definicija analizirao kad si sastavljao ovu teoriju,
2, moju babu i najjacu nanosekundu :)
+
Lično, najviše cenim sleng-definicije, mada je to već mnogo puta obradjivana tema...
Ja volim i smesne definicije...
za SOS-a , pa ne bih to nazvao analiziranje. ovo je više bio kao neki proces sublimacije, posle dužeg vremena praaćenja i čitanja definicija.Pa su se polako kristalisale i formirale kategorije...kao u Matrixu:) kad počneš da gledaš u suštinu:)) i kad ti je slika jasna:)
I lepo vidiš i razlikuješ, pravu definiciju, aforizam,grafit,urbanu legendu, smešnu igru reči i šalu koja jeste smešna i zabavna ,ali to nije poenta definicije.