Prijava

Imali smo teme o drogama, pušenju (mada i cigare su vrsta droge), a ovo je treća pošast koja utiče loše na naše zdravlje i javlja se u različitim oblicima: pivo, vino, rakija, viski, vodka i štatijaznamštajoš.

Većina ljudi ima potrebu da u manjim ili većim količinama unose etanol u sebe. Obično na nekim proslavama, žurkama, noćnim provodima. Navodno, pomaže da se opustiš na nekom takvom zbivanju, ali u jako malim količninama. Zbog čega onda neki veruju da ako se ne "ubiju" od alkohola, neće se lepo provest? Zar je stvarno lepo teturati se unaokolo u izmaglici, govoriti gluposti, povraćati k'o džukela i na kraju zaspati i probuditi se sa teškom glavoboljom?

I onda imamo saobraćajne nesreće koje su uglavnom prouzrokovane od strane onih koji imaju promil više.

Takođe, imamo slučajeve raspada brakova zbog alkohola, jer se troše silne pare po kafanama. Pa onda dođe pijani muž kući i vrši nasilje nad ženom i decom.

Ja, lično, imam samo loša iskustva. Jednom sam se na eksukrziji napio. Toliko mi je bilo muka, da do dan danas bežim od alkohola k'o đavo od krsta. Pokušao sam još par puta nakon toga da pijem, ali ne ide. Pogotovo pivo, koje ostavlja grozan ukus satima nakon konzumacije. I jbg... jednostavno sam intolerantan na alkohol, i mogu samo najgore stvari da pričam o njemu.

Vaša iskustva? I odgovori na gore postavljena pitanja.

Zar je stvarno lepo teturati se unaokolo u izmaglici, govoriti gluposti, povraćati k'o džukela i na kraju zaspati i probuditi se sa teškom glavoboljom?

Da :)

И ја исто :)

Meni su se sve najbolje stvari u životu desile kada sam pijan.

Možda treba manje da pijem? :)

Jesi li pokušao da voziš' Najlepša stvar koja će ti se desiti je da uspeš da pobegneš od murjaka.

Ne vozim kad pijem, nisam baš toliko prso. :)

Jedina pozitivna stvar meni od alkohola je što mogu da se smejem ovima što lupaju gluposti i sudaraju se sa zidovima i jedni o druge. Vidiš ja trezan pa se lepo provedem na žurki. :D

Mada nisam išao na žurke ne pamtim od kad. Izbegavam ove proslave punoletstva. Možda sam previše paranoičan.

Jedina pozitivna stvar meni od alkohola je što mogu da se smejem ovima što lupaju gluposti i sudaraju se sa zidovima i jedni o druge. Vidiš ja trezan pa se lepo provedem na žurki. :D

... док не дође онај део са бљувањем и "ма нисам пијан" ликовима.

Da. Pa se klizaju na sopstvenoj povraćki, jer je red za WC preveliki. :)

Ne preterujte. :) Ako imaš meru, alkohol je sjajna stvar. :)

http://www.youtube.com/watch?v=5fmZCve025Q

Зрело, нема шта.

staklena sez:

alkohol je sjajna stvar.

Nisam siguran za ovo u mom slučaju. Meni je prilično odvratan.

Ja sam jednom preterao sa crnim vinom, povraćao sam kao kreten i sutradan sam se vukao kao prebijen.Od tada ga i ne pijem.

Barracuda, zaboravio si onaj momenat "ako imaš meru", koji je jako bitan u celoj priči. :) E sad, što neki ne znaju kad da stanu, pa šta da im radim, moje im suze ne mogu pomoći. :)

Ma ja mislim da znam trenutak kada treba da stanem, samo se sutra ne sećam tog trenutka :)

Šta ga znam, volim malo da popijem da se opustim. Ne volim nešto posebno žestoka pića, ne volim ni da pijem preterano. Ali kad popijem malo preko granice (samo u nekim prilikama kad sam baš rešio da se olešim) pijem šta dohvatim, pa posle uglavnom završi sa bljuvanjem. Nisam imao baš nekih neprijatnih situacija jer sam najviše pio na kućnim žurkama jednog druga, gde su svi bili pijani, a i krevet je na dohvat ruke što bi se reklo.

Prošlog petka sam išao na roštilj sa drugovima, popio malo više piva, upao u potok i sjebo digitalni fotoaparat. Bilo mi mnogo žao. Al jebi ga, alkohol je kriv. :) Posle smo se vraćali po mrklom mraku pešice 6-7 kilometara, jebem li ga kako sam stigo do kuće.

Под дејством алкохола сам имао и добра и лоша искуства. Сад, реално, много ретко пијем, али се сећам лета 2005. године кад сам са другарима био буквално свако вече одваљен од пића. Купимо хрпу пива, одемо негде у пичку материну (никад нисмо били онај социјални тип друштва који воли да се меша са другим људима) и напијемо се као стока. И то одемо колима. А мој друг Милан јебено добро вози кад је пијан. Клизимо 20 на сат, нема журбе. :))

Кад се сетим, имао сам опасан цуг тада, иако нисам пио жестину, већ само пиво, у великим количинама. Јебига, тад сам триповао да сам неки много зајебан рокер, па ми долазило природно. Умео сам да ексирам дволитру и да ме не ухвати. Једном сам то урадио пред рођеном бабом.

Никад се нисам толико одвалио да изгубим меморију. Можда само мало. Нпр. сећам се једном, пили смо ја и два другара и упали на циганску свадбу (како, не знам ни сам). Од те вечери памтим да смо узели нечији троугао који је стајао на путу (вероватно од циганског мерџе, био је фенси) и бацили га у контејнер, а да смо после пишали по циганском шатору где се одржавала свадба, јер смо попиздели због циге који се лоше понео према нама. Другар га је само питао ''Пријатeљу, ко се венчава?'', а цига му одговорио ''Шта те тебе боли курац ко се венчава?''. Маму му јебем циганску. После их волите.

Укупно сам двапут у животу бацио пеглу због алкохола, и занимљиво, оба пута нисам нешто много био попио. Не знам шта је било. Умео сам много више да попијем и да останем скроз трезан. Нпр. на сестриној свадби ја пио с течом, немам појма шта све нисмо попили. Ја остао полутрезан, а њега водили на испирање.

Углавном знам да станем кад приметим да сам почео да се губим и да ми се језик толико развезао да сам почео да лупам будалаштине. А имам обичај да лупам ноторне глупости кад се напијем. Раније сам се обично опасно скењавао од алкохола (зато што сам био емо), али више нисам емо, па се сад углавном проваљујем.

И, да, не умем пијан да лажем. Довољно је врло мало да попијем и ето истине о свему и свачему. :))

Све у свему, волим да се напијем у добром друштву, нема ништа боље од тога.

Džimi, što me poprckuješ? :)