Prijava

Danas, baš se desila situacija da sam bio svat na jednoj lijepoj svadbi, nakon vjenčanja u opštini uputili smo se prema manastiru Dajbabe. Sve je bilo OK dok ja nisam izašao napolje i primijetio dva nazovi spomenika koja su ležala na zemlji i koja se nalaze tačno ispred manastira, tačnije ispred mjesta đe se kupuju suveniri. Došao je jedan čovjek koji ne znam koje ima zvanje i još jedan koji je bio takođe neki popić iz Beograda, tačnije iz Palanke neđe, ne znam tačno odakle. I ja pred 20 ljudi kažem (malo sam bio popio iskreno) MISLIM DA NIJE LIJEPO DA KO GOD DOĐE GAZI PO IMENIMA OVIH LJUDI OVDJE, KOJI SU NEŠTO URADILI ZA OVAJ MANASTIR, JER (i napominjem čovjeku) NISAM JA NEKI VJERNIK, ALI SVAKAKO, DA JE NEKO DAO JEDAN DINAR ZA OVAJ MANASTIR I NJEGOVO IME SE NALAZI NA OVOM MJESTU, NIJE LIJEPO GAZITI PO NJEMU. On kaže 'OK prenijeće poruku TOME I TOME' i čovjek i dalje priča, znači, ono, došla ekskurzija iz Beograda, ili iz Palanke, isti kurac, odakle god da je, i priča, posle mog pitanja kaže u smislu DRŽAVA NE OBRAĆA PAŽNJU NA OVO bla bla bla... i na kraju izlaganja kaže IMA LI KONKRETNIH PITANJA? I ja se pametni javim i kažem IMA, postavljam mu pitanje 'Da li stvarno mislite da će država pored nauke da daje pare za vaš manastir, kao što svaka uprava države radi, a pogotovo ova naša, koja ne daje pare ni za ono šta treba? I drugo pitanje, zar ne postoji taj fond tu koji se odvaja za restauriranje ovog manastira, fresaka koje se nalaze u njemu, i ovog predloga koji sam ja uputio, ponavljam nisam neki vjernik, ali mislim da nije fer?' Čovjek (po, popičak, šta li je) meni kaže JESI LI TI PRAVI VJERNIK, ja odgovaram JA NE POSTIM, ALI SAM VJERNIK, A MOGU I DA BUDEM ATEISTA, DA BIH VIDJEO OVO OVDJE, OVU NEPRAVDU, I SRAMOTU, da bi taj jebeni čika odgovorio (prevrćući oči, i kulirajući me) IZVOLITE DA POGLEDATE ŠTA IMA OVAMO (obraćajući se ljudima sa ekskurzije).
Čovjek koji ne znam koje zvanje ima iz Palanke me poziva i pita odakle sam itd... Neka priča tu u kojoj se slažemo, nakon toga sam morao da idem, i pošao sam do ovog drugog čovjeka sa riječima HVALA ŠTO STE VELIKODUŠNO IZBJEGLI SVA MOJA PITANJA i otišao....

Jedna stvar me zanima, vaš komentar na ovo, i šta sam ja trebao i mogao da uradim još da bi svi ti ljudi čuli o tome?
Mislim čuli su svi, ali da bi bila sva Crna Gora upoznata sa tim, šta treba uraditi?

I, da, čak slikao odmah, neka žena ugazila nakon sekund. i pokazujem im, i ovaj gore, ono, boli ga uvo... Mislim šta može čovjek iz Palanke da uradi... ali ovaj naš...

http://img835.imageshack.us/img835/7620/sljika0634.jpg

smarko, prijatelju, ako baš iskaš raznovrsnost šljenjami, ne treba imati nikojakvo štovanje prema mrtvijema (treba štovati ove današnje i ovdašnje tj. žive), a naročito ne prema tijema manastirskijem koji su ciglama i cementom planirali da završe nagradu od svevišnjeg na nekom tamo posživotnom nebu. Lično im se naserem u moralna osećanja. Ti manastiri i crkve što ih grade, sve bi ja to zajedno sa freskama pretvorio lepo u muzeje, galerije i narodne kuhinje, ili ako si golemi ko vračarski dvorac - u sportsku halu. Zamisli, za te pare što su ih uložili u vračarski dvorac mogli su bolnicu komplet opremljenu da izgrade, i pored toga možda još dve tri škole ili obdaništa. A ti golemodušnici što imaju potrebu da indulgenišu i otkupljuju grehe izgradnjom golemih kamenjarskih zgradeterina što ih nazivaju manastiri, njih bi primorao da pomažu narodne kuhinje i zavode za nezbrinutu decu (ili šta god - pomoći nikad dosta). Jeromonasi, patrijarsi, zadužbinari i popovi nikad i ništa dobro i korisno nisu uradili ni za koga, osim što su prdeli o nebesima, zamajavali nepismen narod i uzimali mu pare, ogromne pare. Ajd u zdravlje i bog ti pomogo sinak...

Eh, da, i ja sam nazvao BOG POMAŽE, ali nešto ne čuh odgovor, iskreno, sve manje nešto vjerujem, a zašto? Zato što su ove seronje koje završe taj fakultet tu, userem im se na fakultet i na zvanje i na sve kad nemeju obraza!
U pravu si ti, ali realno, nisam lažni moralista, ali kad to već postoji, ako ljudi daju pare, zašto se ne bi održalo, MAKAR ODRŽALO TO ŠTO POSTOJI, a ne da se kupuju džipovi i lap topovi, što moj drug reče...

Ma zabole ih, samo da je njima dobro, a i da se pobune, to će dovesti do gubitka svih tih povlastica, tako da je to začaran krug.

Nemoj da me doživiš ko antihrista, mada jesam poprilično antihrišćanski nastrojen, ali moja preporuka ti je da potpuno prestaneš da veruješ i da počneš da se uzdaš samo u svoju pamet i u svoj život, pa ćeš videti kako će svi ti malokrvni ljudi kojima su usta puna morala da ti izgledaju smešno i licemerno. Ovako, dok veruješ u bajkovite ideale, veruješ i da je u ljudima problem. Nije u ljudima problem, ljudi su takvi kavki jesu, nesavršeni, a ti matori neosnovani ideali i vrednosti su prevaziđeni dobom u kojem živimo i odupiru se razumu... Jebem li ga, voleop bi da vidim svet nezatrovan religijom, mislim da bi bio mnogo lepše mesto, nešto nalik raju :)

Nemoj da me doživiš ko antihrista, mada jesam poprilično antihrišćanski nastrojen, ali moja preporuka ti je da potpuno prestaneš da veruješ i da počneš da se uzdaš samo u svoju pamet i u svoj život, pa ćeš videti kako će svi ti malokrvni ljudi kojima su usta puna morala da ti izgledaju smešno i licemerno.

Misliš da već nije tako? :)
Znaš li koliko su mi smiješni, ali ponekad i ogavni ti lažni moralisti... auuu... Jednostavno me nekad nervira kako ih nije sramota, samo to, ništa više :)