Prijava

Замислите следећу ситуацију:

Питање је живота и смрти. Рецимо, живот особе коју највише волите зависи од тога да ли ћете појести говно (онако, неко соледне величине 400-500 грама). Ако не поједете, опростићете се од те особе, а ако поједете говно остаће жива.

Е, сад, имате право да га припремите у кухињи на који год начин желите, а све у циљу модификовања укуса му.
Поставља се питање: На који начин ћете припремити говно?

Драги моји кулинари, пусите машти на вољу. Да чујемо рецепте.

Хоћете ли га пржити у уљу или га сервирати себи као салату, с маслиновим уљем? Или ћете га испећи као шопски кромпир? Или га обарити са шаргарепом? Или измешати са тестенинама?

Pravi kuvar zna da se govno mora prvo dopro izdinstati a posle po zelji mozete zapeci na blagoj vatri nakon toga po slobodi uvaljati u zacin C (koji je po difoltu najbolji najebozovniji zacin ujedno sponzor emislije) sve to servirati na blago zagrejan tanjir (cisto zbog ugodjaja) sala po volji (preporucujemo sopsku) casa crnog vina da se bolje svari....I to je to...Mada sve zavisi od agregatnog stanja govneta,ako je u tecnom stanju pala bi jedna slatka palacinka...u suprotnom ovaj gore recept...sta znam kad su govna u pitanju nisam probirljiv

Хахахахаха, какве идеје...

Поховано, са доста сенфа. Мада мислим да не бих могао да поједем говно.

Ja bih ga iskreno ovako spremio:

Isjeckao bih crnog luka sitno i umutio to, onda bih dodao neke začine, i ostavio da se peče, ali da izgori što više, mada da ne bude skroz crno, tako da bi vjerovatno isparila ona voda iz njega i imao bih manju količinu da jedem, a samim tim bilo bi hrskavo, možda bih napravio i neki umak, ili možda tatar sos.

A Džimi , ti nisi rekao šta bi uradio?

Baj d vej dankane,MIle ignjatovic je moj ex-komsija...Vezivao je zenu za traktor,skroz gotivan lik,mislio sam da je opak roker al jbg

ali da izgori što više

I onda to serviraš nekom liku u restoranu i on ti kaže -
br'te, ovo govno ti izgorelo!

I onda to serviraš nekom liku u restoranu i on ti kaže -
br'te, ovo govno ti izgorelo!

brate, ovo ću ja da jedem, ne spremam ja za nikoga. Samo za svoju guzu

br'te, ovo govno ti izgorelo!

dal je veci crnjak dizgori gonvno il da bude sirovo?

Eee, onda kako je po volji! :)

al je veci crnjak dizgori gonvno il da bude sirovo?

brate, ja mislim da je lakše kad se osuši ono i kad izgori, manje ga je, a i hrskavo je, samim tim manje smrdi

Eee, onda kako je po volji! :)

mada mogu i tebi da spremim ako bš voliš :)

Neka, neka, pojeo sam tepsiju bureka pre neki dan i to mi je dosta! :P

Kazem sve je ovo relativno,zavisi kako je govno,npr ako je opako gusto (jadnjetina,sir,meso) onda se ne isplati da ga osusis jerbo ne dobijes nista s tim,mada mozda bi mogao u neki blender da ga stavis pa neki sejk,multivitamin ovo ono....

Hoćeš da kažeš da je bitniji materijal od načina pripreme?

Pa konkretno za govno da. . .Nacin pripreme je od sela do sela ali moras dimas nesto sto ce tvoje govno da izdvoji od ostalih...

Evo ovom prilikom pozivam na organizovanje manifestacije

EDIT

ZLATNI KAZAN - GOVNIJADA 2010

Samo, mora mala ispravka, mislim da je u duhu maternjeg jezika ispravnije reći "zlatNI kazan" nego "zlatAN kazan", jer može da se pojavi neki Zlatan ili Zoltan i da tuži govnijadu za autorska prava, da kaže kako bespravno nosi njegovo ime i tako to... shvataš već moguće komplikacije!

Ако је псеће онда га измрвити и пошмркати искусно.

Узгред, одлична тема! Морате признати да сте јели и горих ствари од гована.

Mylyce, da li si ti uopšte čitala uvodnu reč na temi ili tek tako neozbiljno shvataš ovu polemiku!?! Obrati pažnju, molim te...

Možda treba pomešati s nečim što ima dosta jak ukus koji će dominirati nad ukusom govneta? Neki začin ili šta već.