Prijava

Тешко да има шта још (ново) да се каже...ситуација је крајње једноставна, остаје само да вртимо исту причу.

hm, ovako, svaka Borina pesma ima neki smisao.... Sad u nekim se on lakše uočava, a u nekim je dobro zamaskirano.... Bora je jedan od naših najboljih tekstopisaca i to je tako

Jebi ga, ti si kul lik, muzički obrazovan i tako to, jer eto voliš Boru Đorđevića? Ta činjenica te, što se mene tiče, ne kvalifikuje za poznavaoca i ljubitelja dobre muzike. Naprotiv. Voliš sve što vole mladi. Komercijalni mejnstrim. A ja osim što volim razne vrste alternative, meni je bitno i da li je čovek dosledan, verovao ili ne

A ček sekund, ti si muzički obrazovan zato što voliš alternativni rock? Stani sad čovek ne treba da sluša Riblju Čorbu zato što je po tebi Bora prs'o??? Pa gledaj brate, neke pesme ostaju za sva vremena, nezavisno od toga ko je kakav čovek, jer su jednostavno umetnost. A sad da li je Bora pukao ili ne isto tako nije na tebi da odlučiš. Čovek radi šta hoće i najiskrenije ga boli i za moje i za tvoje mišljenje.... Veruj mi i ti i ja možemo samo da mu pljunemo pod prozor.... Čovek je genije.... Pročitaj tekstove i malo razmisli o njima, svaki, ali svaki ima neki smisao. Ako ništa drugo, makar je zaslužio neko poštovanje zbog onoga što je stvorio do sada i isto tako zbog toga što je imao muda da uvek kaže ono što misli.

Aj' sad i ja da prosipam pamet, kad već imam priliku. Evo, dakle, ja slušam od Olivera Dragojevića pa do recimo Iced Earth ili grupe Death. Dakle, raspon žešći. I mogu da se pohvalim da poznajem muziku bolesno dobro, jer sam toliko zaluđen njom da mi se sve vrti oko muzike. Čorba je prvi bend koji mi je kao klincu ćale dao da slušam, još dan danas imam kasetu To je bilo neko lepše i srećnije vreme II. Prošao i preslušao sam sve živo i mrtvo od naših bendova, i većinu stranih, od poznatih do nekih anonimusa što misle da imaju šta da kažu što već nije izrečeno.
Svaka grupa ima svoje hitove koje svi znaju, evergrine koje takodje svi znaju em što imaju opet veću vrednost, da li zbog lirike ili muzike ili zajedno, neke malo manje poznate pesme, ali koje opet jebu kevu, neke manje poznate pesme jer su mozda album fileri, da tako kažem i neke totalno bespotrebne pesme.
Realno, može svako od vas da se duva sa nekom Azrom, EKV-om ili bilo čime, ali džaba, kad oni nisu autori Anđela, Djubreta, Lutke, Jedino moje i kompanije. Anđele će uvek biti naša najjača pesma. Jedna franckuska reporterka ga je pitala - Boro, kako to da ljudi na vašu pesmu Anđele u isto vreme plaču i smeju se? A on reče - ''vi to nikada nećete razumeti.'' Takvo nešto je iznad svega ostalog, i niko mu ne može primirisati. Imao je svoje zajebe, tačno, ali su lične prirode. Mogu njega mrzeti Hrvati i ko hoće, ali ja dajem ruku svoju da bi on tamo da ode da svira, napunio 10x onaj isti Maksimir kada bi nestala ta mržnja i prezir od pre 1000 godina jebenih, koji ljudi nikako da zaborave već jednom, jebala vas politika i šta napravi. A za sve ove hejtere koji misle da nešto previše znaju pa si puštaju za volju da kenjaju tamo gde ne bi trebali, on je napisao jedan pravi stih.

Sve što sam napisao,
ima neki smisao,
ko me ikad proglasi za klovna,
neka jede govna.
Amin.

Baš to.... Mada on bi i sada napunio taj Maksimir.... Meki bi došli da ga pljuju, neki da ga slušaju, neki iz radoznalosti, ali 100% bi Maksimir bio pun. I ljudi ukapirajte, mnogo je zajebano biti javna ličnost, jer se prati svaki tvoj korak, tako da samo mogu da mu skinem kapu za njegovo delo.... Po meni je on živa legenda.

Pre jedno mesec dana isasao je DVD iz arene
http://www.riblja-corba.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=179%3Ariblja-orba-u-areni-obeleila-30-godina-postojanja&catid=66%3Avesti-slider&Itemid=125
Cuo sam da dvd ima svojih mana, ali ipak cu ga kupiti.

A po ovome treba da izadje boks set sa prvih 10 albuma, 11. CD ce sadrzati singlove i raritetne snimke
http://www.smedia.rs/zabava/detalji.php?id=3633&vest=Riblja-corba-objavljuje-boks-set-album-od-11-CD-a
Mada prica se vec duze vreme da taj boks set, ali danas videh reklamu za Bajagin boks set, tako da mozda i ovo izadje.

Malopre posle nekog vremena posetih forum RC i kol'ko vidim nije odrzan novogodisnji koncert na sajmu.
Jedna verzija kaze da je Bora sjebao vilicu, a druga da je prodato samo 300 karata.

Voleo bih da nabavim snimak sa bir festa(kvalitetan, a ne one sa jutjuba.) jer sam bio tamo, i jer su pokidali.Bolje su zvucali nego u Areni(tamo nisam bio, skidao sam pesme sa koncerta.)

Sad vi to verovatno ne znate ali tamo na forumu je to opste poznato:
Album Minut sa njom, izasao u februaru 2009. je pun balada.Bora je tad bio skenjan zbog ribe u americi, koju je upoznao za vreme americke turneje 2006.
To je trajalo jedno vreme, takav je bio i na koncertu.I sam je izjavio da je na pocetku koncerta bio prilicno odsutan.Tek mesec dana posle je ta riba dosla ovde, pomirili se, posle se vencali...
http://www.story.rs/intervju/6355-aleksandra-i-bora-dordevic-nasa-fatalna-ljubav.html
Ljudi koji su bili na vise koncerata tokom 2009. i 2010. kazu da je bend nastupao sa mnogo vecom energijom posle toga(bir fest,spens...)

Na bir festu su najavili snimanje novog albuma.
http://www.youtube.com/watch?v=mlEm6lP4aAA&feature=related
Ocekujem da izadje pred kraj godine.

Ne, realno, možete vi da pričate šta hoćete, ali Satan Panonski je car, jer realno niko kao on nije otpevao tu pesmu "Trpi kurvo". Naravno, ni ona se ne može porediti sa "Dragi sine moj", a tek "Ja sam svom tati pušila kurac"... Klasika. Nema veze što je na početku rata u ex Yu snimio "Beogradski pašaluk" i "Drina pliva u krvi". Tolika je taj lik legenda da svi mogu da ga povuku za kurac, to jest mogli bi da nije mrtav.

Eto, takva vam je priča i oko Bore Čorbe.

A punjenje Maksimira i Arene... Zar isto ne rade Ceca i Severina?