Prijava

Mleveno je keva, ja danas njupam sarmu keva napravila pa ću da se odvalim xD

Evo ga, rađeno po receptu Džejmija Olivera, sa ovog snimka sa prethodne strane. Ja sam dodao i pire krompir :)
http://i53.tinypic.com/qzn51d.jpg Poslije malo guljenja, gnječenja, miješanja, lupanja, rezanja, kuvanja i prženja, evo ga.
http://i54.tinypic.com/kdlt11.jpg Da dodam, da je tanjir sada prazan :)

Jebitacno izgleda...

Eh Dabre, nisi trebao ovo gore ništa spremati, suvo meso je toliko dobro da ga je grijeh pakovati u nešto ;)))
Daj ti nama neke jeftine recepte, to se traži danas u zemlji Srbiji, znaš ono kolač od jednog jajeta, ručak od 200 dinara i tako...

Pa ovo je idealno kada pršuta još nije suva, poslije krmokolja, nekoliko sedmica. Parmezan nije baš skup, ide ga malo, a za pola kile bijelog mesa izdvojiš 250 dinara. Možeš da napraviš ručak za 4 osobe od toga.

Pravim makarone sa sirom po ovom receptu:
http://www.becook.com/sr/recept/zape%C4%8Dene-makarone-sa-sirom.htm

Samo što se ne peku 15 minuta na 220c... Kod mene stoje već pola sata i povećao sam na 250c.
Biće slike kada završim... :)

EDIT: 35. minut, dobijaju boju.

ma daj sad je opsta frka oko makarona sa sirom jbga kulinarstvo stvarno guvi svoje cari....

Edit spremao juce cufte u sosu po sopstvenom receptu i osecaju ispale extra

Voli neko dobar gulaš od svinjetine? :)

Evo kako smo cimer i ja spremili.
Potrebno:
- 500 gr krtog mesa, iseckano na kockice
- grašak, 200-300 gr
- domaći paradajz, nekuvani
- dve glavice crnog luka, sitno nasečene
- malo ulja ili masti
- voda i dobra volja :)

Dakle, lagano se prokuva grašak u zasebnoj posudi, ne do kraja, tek tek da smekša.
Zatim, ubaci se luk u dublju i malo veću posudu, na jaču vatru, da se izdinsta. Kad je to gotovo, doda se meso, voda, pa grašak. Voda mora da prekrije sve. Kad iskuva, dodaje se još jednom, pa još jednom. Znači, voda tri puta mora da ispari. Sve vreme se meša, a može se smanjiti jačina vatre. Kad sve iskuva i treći put, doda se paradajz preko, da prekrije i kuva se dok ne bude kašasto. Meso će zadržati svoj oblik. I grašak i luk će biti primetni. Pri tom poslednjem koraku, dodaju se začini po volji. Ko voli slanije, ko voli ljuće. Kao prilog je izvrsna bilo koja kisela salata, mada je to opciono. Pire krompir ili pomfrit bi isto bili odlični.

Da napomenem da je ova količina za dve osobe. Može i tri ako su žene. :p

Prijatno, javite utiske, ako neko bude pravio! ;)

Lepo sve to zvuci,ali grasak ne ide u gulas.Ako ga meces,to je drnc.

grasak u gulas? i cisto svinjsko nema tu posla...

WORD Pajko.Gde ces Sremcu i Bacvaninu u gulas dirati...:)

Eo jeftini recept
ćevapi u palačinkama malo nutri majoneza preko palačinke prespeš zasoljene razmućene pavlake. Meni jedno od omiljenih jela.
Neka čorba
ubaciš u vodu košćura za pasulj mrkve luka krompira šta voliš začina kuvaš napraviš zapršku i to je to.
Krompir krekeri
napraviš pire krompir i ispohaš ga
Neka salata
skuvani kuruz šećerac oladiš dodaš luka majoneze sira i pavlake i ždereš
Brzi pasulj
staviš vode luka soli bibera paprike u prahu i košćura kuvaš 15 dodaš onaj bezukusni kuvani pasulj iz konzerve. Pred kraj napraviš zapšku.

covek mora da je ucio u vojsci da kuva :)

Pazi,ne verujem da je lose i kad se doda grasak,ali gulas je ipak gulas.
Bacvani vole da dodaju onaj dodatak za riblju corbu u pasulj,kad se kuva u kotlicu.Bio sam skeptican,ali kad sam probao,posle treceg tanjira sam bio septican :)

Piletina u nekom saftu
filete na kockice, šampinjone isjeckat, luka, začina c, bibera, čilija, pavlake, sve to baciš u šerpu po ure. Na kraj dodaš zapšku. To ja žderem uz pire, rižu, makarone, može i bez priloga.

Ja sam samouk. Digresija: Neđe na netu su bili sarajevski ratni recepti iz 90tih. Recept za neki bijedni kolač je imao navedene sastojke, i dje je pisalo mlijeko pored u zagradi piše može mlaka voda.
Oću reć da je umjetnost napraviti nešta od ničega. Recepti sa pršutom su nepotrebni.