Prijava

Jebem li vas, ne ono mlako mleko, to je odvratno. Već kad se zagreje skroz. :)

Баш јуче, цимерка ми је причала да је читала о овоме у некој медицинској скрипти, али ја никад нешто слично чула нисам.

И да, само ледено млеко. Кад је топло, ухвати се она скрама. :)

Моја кева је куповала домаће млеко од жеенаа. Баш је бљакс.

Nije proseravanje. Proseravanje je da je mleko prezdravo. I za tu zabludu je naravno zaslužna mlečna industrija. Zbog tog zasićenja enzima sad postoje ljudi koji nisu tolerantni na laktozu i mleko bez laktoze.
To smo učili iz biohemije, a i na fakultetu nam je profesorica pričala o tome.
Drugo, kalcijum iz kravljeg mleka uopšte ne odgovara kalcijumu iz naših kostiju.
Ne kažem da mleko nije zdravo, to jest da je štetno u normalnim količinama, i sama ga pijem, ali nije TOLIKO zdravo.

Meni kupovno mleko nije mleko. Izvade sve dobro iz njega.

Ма, људи су то измислили, јер је некоме одговарало да сјебе млакарску индустрију.

Људи хиљадама година пију млеко и живе нормално, а сад су одједном нашли да није здраво. Хејтери.

Džimi, iste smo visine, a ja ima 73 kila. Znači, da bi se ugojio treba da se što više rokam mlekom. :)

Proseravanje ili ne ja sam samo izneo moja saznanja o mleku i mlecnim proizvodima i iza toga stojim.Svakom je od volje da u sebe unosi sta hoce i koliko hoce,moj je stav bio samo preporuka da se razmisli o mleku,nista vise od toga.Inace moj ujak je pio ogromne kolicine mleka jer je utripovao da je to zdravo i takvu je osteoporozu pazario da dve ili tri godine nije mogao da hoda.Zvanicna doktorska dijagnoza je bila da je jedan od glavnih uzroka bila preterana konzumacija mleka i od tada mu je streogo zabranjeno.Ja licno mleko ne podnosim,hladno ili toplo,pegla mi se samo kad ga vidim ali sam lud za sirevima i jedem ih ,umereno doduse.Eto,svi mi imamo putera na glavi.....

Džimi, iste smo visine, a ja ima 73 kila. Znači, da bi se ugojio treba se što više rokam mlekom. :)

Па, код мене је упалило. :) Ал' мора и да вежбаш мало. Бар 15-20 минута дневно.

Zbog tog zasićenja enzima sad postoje ljudi koji nisu tolerantni na laktozu i mleko bez laktoze.

Не бих баш рекла. Или се рађају са урођеним недостатком ензима, због генске мутације, или је секундарни поремећај, у току неких других обољења која оштете црева.

VERUJTE JOJ!!! ONA JE DOKTOR! :)

Манијаче, нисам.

Ne ne, baš zbog unošenja velikih količina mleka opstaju netolerantni. Pročitaj ovo što je wojtek linkovao, jes' da je s wikipedie, al to je to :)

Jogurt je mama.

Mhm. I kefir. Mhm.

E jogurt je vec druga prica. U kombinaciji s burekom, par ekselans. Uvijek skrkam dva, jer jedan jogurt ne cini proljece.
A mlijeko sam pio svega par puta u zivotu, materem'. Ne racunajuci ono iz sise. I nije mi nista. Osim sto sam zakrzljao...

Zato ti imaš slabu bradu. Jer ne piješ mijeko.

Али управо то је генетски предодређено, ваљда. Погле` само географску дистрибуцију. Давно сам ја о овоме читала, никад ме није нарочито ни занимало, али:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Intolerancija_na_laktozu