Prijava

За све који знају шта је гидон, јеге, војна, нојна, ене, и сијасет других израза, и оне који желе да науче шта то значи.
Интересантно је да се људи који нису из Чачка или нису чачанизовани не споразумевају са нама када почнемо користити наше "локал" појмове.
За оне који не знају Чачак се налази негде у три лепе пичке материне, између некија брда, планина и река. Има ту и неких електрана у близини и манастира, понеки парк и шума. Када идете из Београда проћи ћете прво неке шуме, па пустињу и прашуму и онда сте ту негде. Е онда када стигнете код нас тек вам тад ништа није јасно. Акценат је благо промењен последњих година у драгачевски и слично те људи доста отежу и наглашавају неке слогове, те је наш акценат препознатљив готово свуђ.

Споразумети се са Чачанима захтева или чачанизацију или прилагођавање Чачана на остатак света.
Има ли ве одавле? Је л' ко свраћа до нас и што не? И остала питања која ме мрзи да питам, а вас да одговарате на њих...

И да додам оно небитно... Није за први пост... а по томе нас сви знају:
Имамо печењаре на сваком ћошку, кладионице поред печењара и такси друштава више него такси возила. И Вељу Илића...

а израз ''тујна'' (''тујнаке'')?
нисам знао да нас остали толико не разумеју...и Чачанке често имају грозан глас...

Де да се сетим свега :Д
Него додајте све што људима није разумљиво из осталих крајева или мислите да није. Можда и нека дефиниција испадне од тога :П
Па питај кога оћеш шта је неки од ових израза, а да нису из околине :Д
Чачанизовао сам кило људи овде да бих могао да разговарам са њима, а не да само причам ко неки Румун...

Nisam znao da si ti iz Čačka. Što se bre ne vratiš vamo doole? :)

Морам дучим војна... Наиђем ти ја туде некад, али обично седим испредкуће или радим којешта ококуће или се видим са неким пајташима и то је то. Дођем на 2-3 дана па се врнем у ову џунгу.
Јавим се кад будем свраћо па да видимо неко пиво да обрнемо, мада не верујем да ћу скоро.

Ha, poješće vas bubamare:))

Pu jebem im svetu neđelju.

Чачанизовао сам кило људи овде да бих могао да разговарам са њима, а не да само причам ко неки Румун...

Ово ме подсећа на причу кад су Срби долазили у Америку, и један каже да ништа не разуме шта мумлају ови Американци! а други му одговори: Не брини, куме, научи ће они српски... :)

Sam sam ustala, i pročitala u aktivnim temama Črčilizacija od ove vaše...
Očigedan pokazatelj da treba da se vratim u krevet :)

Gle, grebici otvorili svoju temu!

Али ја нисам гребић! Нисам ти ја преко Мораве, тако да ми не мош ништа!

Ijaoj, jos crnje, nije grebic, a otvorio temu o grebicima. Kukuuuuuu, zna li ti majka za ovo, crni Dotere!

Она је ба Босанка. Шта њу заболе пизда :П

Pa culi su i ubosni za sramotu!

Ма неће да ме шјекира, зто ћути...

Ае само за мене, Џимија, Гамбија и Бурзума нека неко наглас изговори реч АУТОБУС.

Дугачко "О" и меко "С". Мислим да сам вас ја скинуо до коске, признај, чуо си! :)

Што јес јес. Набијем те на курац!