Prijava

A svi bi radije raspravljali nešta, nego radili konkretno.

Evo klikno sam ja jednom, ne bi li se ti usrećio.

Pa i treba otvoriti temu Šta ste uradili da poboljšate stvari, jer samo čitam generalizovanje kao Ovo je jadna, zaostala država bla bla a onda nemoj o politici to je smaranje bla bla ajmo o popovima itd itd. Ko je i te popove utovario u džipove, što se pre 30 god.nisu vozali u džipovima. Mi lajemo karavani prolaze i to je to.
Svejedno.

Pa nema leba od toga ako se ne odazove masa.

Evo jedem Čoko Smoki i činim nešto konkretno.

Nije potrebno kliknut na baner od oglasa srpske firme. Googl oglasi vidiš vrh ove stranice to su ti googl tekstualni oglasi i gugl plaća vlasnicima sajtova za svaki klik na njih. To su američke pare koje doleze u Srbiju i RS.

da se ja malo pravim pametan, ako imate samo domace proizvode cijene rastu, ako imate samo strane proizvode cijene opet rastu....dakle moraju i jedni i drugi biti u ponudi pa je malo glupa prica "vidi koliko uvoznog mesa a nasi stocari...", i slazem se da neko gadno muti po nasim trzistima pa su cijene nenormalne....

Dobro, dobro, nemoj se ljutiš. Spominjao si da moraš da tražiš srpske firme gdje se reklamiraju pa me zbuni, rekoh možda si glup.

Огњенпете, та акција и кад би добила на масовности била би кратког даха из простог разлога: нема бесплатног ручка. Људи у гуглу нису тоцила, већ очигледно врло способни људи који би релативно брзо прметили да им тамо неки Срби кликћу безвезе на огласе и скупљају кајмак. Те паре које би ти гугл дао долазе од фирми које се рекламирају, а њих те исте фирме не зарађују тек тако да могу да их деле около на брзе прсте. Кад открију да им издаци за рекламе расту, а продаја остаје иста, престаће да се рекламирају.

Ne razumijem i dalje šta imaš srpske firme da tražiš po netu

Gm, skoro da se slažem sa tobom. Ali gugl nikad neće prestati sa svojim oglasima. Gugl od njih dobija paru. Uvijek će biti oglasa a firme će se smjenjivati. A možemo ih zajebat garant.

Ne razumijem i dalje šta imaš srpske firme da tražiš po netu

Ако кликћеш на рекламе српских фирми, ништа ниси постигао. Твоја замисао је "могућа" само ако кликћеш на рекламе страних фирми и тако пребацујеш њихову лову у нашу економију. Зато би морао гледати да не кликћеш на домаће фирме.

Gm, skoro da se slažem sa tobom. Ali gugl nikad neće prestati sa svojim oglasima. Gugl od njih dobija paru. Uvijek će biti oglasa a firme će se smjenjivati. A možemo ih zajebat garant.

Неће гугл (мада мислим да ипак хоће, пошто нису толико кратковиди), али ће фирме престати да се рекламирају.

Ciklon ne zajebavam te gm ti je objasnio

Сад мене зајебаваш? Теби сам покушао да објасним. Мораш, свеједно, пазити које су рекламе за домаће произвођаче да би ти план успео, бар на кратко.

Znam ja to. Nisam naveo u postu. Računao sam na ljude da sami mogu skontat. I zato meni nisi objasnio, nego si objasnio ciklonu i ostalima

Ja se izvinjavam na neznanju, mislio sam da je Modrica u Hrvatskoj, ali to uopste ne menja stvari. Ovo nije patriJotska rasprava "kupujmo robu srpskih proizvodjaca", vec "kupujmo domace kako bismo sebi pomogli", tako da moje geografsko neznanje (iako veliko) ne menja stvari - profit ostvaren kupovinom Modricinih ulja ne ostaje u Srbiji.

A mislim da je glavni argument u celoj ovoj (supljoj) prici

Nasoj privredi trebaju grinfild investicije.

Sve ostalo je zamazivanje ociju, osim ako ne verujete u butterfly effect.

Profit ostvaren u Modriči pomaže Srbiji i Srbima. Prvo zato što je RS(Republika Srpska prim.prev) jedina s kojom Srbija ima trgovinski suficit a drugo...ne znam možda zato što su i tamo Srbi koji se jebiga probudili protiv svoje volje u drugoj državi jedan dan?
Našoj privredi treba pametan čovek i domaćin kakve grinfild investicije, nagledali smo se i tog.

Ne mogu svarit ove što Republiku Srpsku doživljavaju ko Bugarsku.

Za gm i ciklona
Ciklon je napisao da tražim po netu gdje se reklamiraju srpske firme stvarno me mrzi..
Ja sam napisao da ne razumijem šta imaš tražit srpske firme. Zar to nije bilo dovoljno da shvatiš da nisi meni objasnio već ostalima.

A mislim da je glavni argument u celoj ovoj (supljoj) prici
Nasoj privredi trebaju grinfild investicije.

Те гринфилд инвестиције (нова постројења) и јесу уско повезане са целом причом. Зашто би неки произвођач овде отварао ново постројење за производњу производа Х ако су телетабиси одавде спремни да купују тај исти тип производа направљен у Пољској, рецимо. А ако купују онај направљен овде, произвођач ће имати и мотив и средства да отвори ново постројење.
Ово је наравно упрошћен модел. Није нико хтео да каже: купујте САМО домаће, бојкотујте страно. Поента је у томе да се у случају да постоје 2 производа, домаћи и страни, који су у истом рангу квалитета и цене, даје предност домаћем. Зашто? Зато што имамо користи од тога. Куповина домаћег по сваку цену није ни од какве користи јер води паду квалитета и расту цена домаћих производа.

ЕДИТ: Огњенпете, још једном, поента је у томе да свеједно мораш пазити чије су рекламе. Ко има времена да чита и мозга на чији ће линк кликнути. Уосталом, колико сам приметио док нисам наместио ад блоцк, највећи број тих реклама је био од домаћих лица.

I da se zna-Nes, pampers i sl.nisu isti za zapadnoevropsko tržište i jugoistočno tržište, mi naravno pogodite koji raubujemo? On me znači u startu smatra građaninom drugog reda a ja da mu kupujem proizvode koji su po kvalitetu i ceni slični i niži(nemojmo se vraćati na YUGA, molim vas)