Prijava

Кажем да су се испуцавали у неким тренуцима другог полувремена кад су могли неког важног играча да избаце из игре фауловима спуштањем лопте. И наравно да је тренер крив што се екипа тако усрала. Па ко је други (поред Човића)? Нпр. Вукоичић је имао са лошијим тимом више глупих пораза, али никад екипа није изгледала овако у најважнијим мечевима као нпр. прошле године против Радничког и Партизана или ове против меге у купу, Уникса и Цибоне сад. Сети се како су играли финале купа прошле, а како ове године. Радоњићу је дефинитивно фалио неки искусан тренер са саветима као што је то некад радио Николић у Партизану. Није исто кад добијаш савете од неког ко је водио икс таквих утакмица и кад ти над главом седи власник фабрике.

Ne može da ima kaže NEMOJ TROJKE, pa to se ne radi ni u pionirima. Ako imaš poziciju, šutiraš, šta kurac.

Kako ne možeš da kažeš? Ako si autoritet naravno da možeš. Žoc redovno to radi. Ne možeš ako si jaje iz ovcojebačke vukojebine. Onda ne možeš ništa i nikuda.

Nije da sam neki Maljkovićev fan, naprotiv, ali sećam se jednog tajmauta dok je vodio Jugoplastiku protiv Zvezde u Bgd. Uglavnom gubili su sa 5-7 razlike u tom trenutku. On izgovara suštinsku rečenicu: "Razlika se ne stiže trojkama, nego dobrom odbranom, i sigurnom realizacijom!"

A da zaboravimo malo na taj naš katastrofalan šut za 3 ?
Šarić bi odigrao svoje, kako god. Ključ utakmice je bio da se zaustavi Blesingejm. To se nije desilo, i to je to. Ko je kriv? Recite vi meni. Kako oni zaustaviše Bobija?
Ko za kurac ispogađali su neke najneverovatnije šuteve...Blesingejm pogotovo.

Не знам што се тиче Блесингејма. Они су га чували високо и има смисла да га измориш мењајући чуваре на њему, али просто се показало као погрешно, Боби не може толико високо да брани пик (још један разлог да ме чуди што није пробао са Раденом на центру), а превише касно је Блесингејм почео да греши због умора. Проблем и јесте вероватно у томе што је Радоњић добар на тренингу, па и у припреми утакмице, али поред терена не реагује баш како треба. Такав је мој утисак.

Ne bi trebalo toliko pljuvati Radonju. Siguran sam da je trpeo veliki pritisak odozgo, pa se sve to prenelo na igrače. A hvala bogu, kapiten nam je neko ko je iskusan i zna da smiri, kurac moj. Treba odigrati do kraja ovu sezonu, pokušati uzeti titulu u našem beznačajnom prvenstvu, pa onda videti.

Zahvaliti se nekim igračima, počev od kapitena. Pokušati dovesti neke domaće, iskusnije igrače, sa karijerom. I nekog jebenog ŠUTERA. Kapiram da luda sova forsira odbranu, ali mi nemamo nikoga ko može sebi da iskreira šut sa 4,5 metara. Osim Đenke ponekad. Znači, pravac sasari, i biraj nekoga.

Graško, opet siluje kad ga neće i baca cigle. Ko zna koji put ove sezone. Ako se već Miličić posvetio pecanju (a voleo bih da dođe, ne zbog igre, nego zato što bi jebao mame ostalim igračima) videti da se uzme onaj Golubović na centru.

I tako. Tuga. Ciboni 3 igrača igraju 39 minuta, nama retko koji igra preko 20. Čim nekoga krene, odma na klupu. I nije to samo kod Radonje. Mnogi naši treneri to rade.

Što se tiče otpuštanja Šilba, opet se to spominje, neka je otišao. Verujem i dalje da su postojali razlozi. Ali sam siguran da nisu prošle godine kad je Almond dobio otkaz(osim loše forme), a njega je trebalo istrpeti, kad se već trpi Simon kapiten

Разлози за Шилба су прости. Треба растеретити буџет, а остатак екипе је довољан да се пласира у ЕЛ. Али није, јебига.

Ima i toga. Bar da je došao neko ko može da ubode nešto, a ne Lipovij, bacač kamena s ramena

Nije da sam neki Maljkovićev fan, naprotiv, ali sećam se jednog tajmauta dok je vodio Jugoplastiku protiv Zvezde u Bgd. Uglavnom gubili su sa 5-7 razlike u tom trenutku. On izgovara suštinsku rečenicu: "Razlika se ne stiže trojkama, nego dobrom odbranom, i sigurnom realizacijom!"

Не треба имати IQ>47 да би то човек схватио. Очигледно наши играчи и тренер немају ни толико.

Ajde bre, sad je Maljković to reko i oni DOBILI, kao u filmu gde potlačeni crnci dobiju belce posle neke mudre rečenice trenera. Šta znači sigurna realizacija koj kurac? Šta je sigurno? Radonja jedino sam da je ušao i dao tri trojke. Koliko jadan treba da budeš pa da tri minuta posle prvog, ili ajde drugog, bitnog poraza svog tima počneš sa pričom da treba svi da se najure.

Кад играчи реагују овако у важним утакмицама, ништа није сигурно. Раденовић изнуди фаул и промаши оба бацања.
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10251889_723424357680893_2367754559506011289_n.png
Погледајте шутеве из рекета. Не можеш да будеш бог зна како успешан кад су стално пунили рекет. Зато имаш простор да шутираш са дистанце. И шта тренер да уради кад нико живи не може да погоди кош са више од 3-4 метра?

Него, очајан напад ме није изненадио толико, али ми није јасно зашто је одбрана изгледала толико криминално на моменте...

Радоњић је највише и крив због одбране. Не треба га отпуштати, али стручни штаб мора да се појача.

Ja ne znam šta se treba polemisati. Uspjeh je izgubiti samo 5 razlike sa 32-2 za tri i 11 promašenih bacanja. To ujedno pokazuje koliko je Cibona loša ekipa. Nije prvi put da gubimo bitne mečeve, tako da je jedino objašnjenj bezmudost ekipe i stručnog štaba. Mijenjati i ćao.

Zanimljivo je stvarno da ste samo šutirali 32-4 vi bi pobedili fazon. Meni deluje da ćemo više problema imati sa Cedevitom večeras nego sa Cibonom u eventualnom finalu.

Upravo to. I još 4 više slobodnjaka i eto pobjede od 5 razlike sa najočajnijom igrom u sezoni.

Радоњићу је дефинитивно фалио неки искусан тренер са саветима као што је то некад радио Николић у Партизану.

Слажем се. Захваљујући покојном проф. Николићу је Жељко Обрадовић као тренер-дебитантм са Партизаном освојио Куп Шампиона и постао касније велики тренер. Али ко је могао да буде прави саветник Радоњићу? Маљковић? Ивковић? Владе Ђуровић?
Дефиниотивно, са Радоњићема на клупи са екипом у оваквом психичком стању, ми не можемо да будемо прваци.

Знам да су многи против Маљковића, али ја гледам на то да је он са тоталним анонимусима средином осамдесетих од Југопластике, као екипе која није могла ни да примирише плеј-офу домаћег првенства, успео да направи европског гиганта. Од клинаца какви су били Кукоч, Рађа, Перасовић, Табак.... је направио репрезентативце Југославије, а од Југопластике малтене непобедив тим. Дакле, он уме са обликује младе играче, а такав нам је тренер неопходан да би било нешто од Митровића, Тејића, Ребића и осталих Звездиних клинаца. Плус што у ситуацијама кад се ломи, нпр. Вујошевић зна да подвикне, да направи и техничку грешку, раздрма играче, мало направи притисак на судије. То Радоњић не уме. Он к'о онај Роденов мислилац гледа у једну тачку и чека да се нешто деси. То не може тренер да ради у одлучујућим тренуцима.

Blažiča mi je najviše žao. "Hladni Slovenac" objasnio šta je srce "temperamentnim Srbima". Mamu nam jebem u pičku.

Da, jebote, ladno. Mada ja i dalje ne razumem onaj bojkot navijača. Još ako je istina da je to zbog Kikanovića, a koliko se i ja sećam jeste, onda je totalna budalaština. Nekoliko budalaština je dovelo do poraza juče, ali stvarno kriminalan šut za tri i puštanje onog njihovog crnca da se šetka po celom terenu takođe spadaju u budalaštine. Čini mi se da se Cibona mnogo više nego vi spremala za taj meč. Čini mi se da je Rimac i pričao negde kako će vas više puštati šut za 3.

Zvezda nikada ne bi imala ovakvo suđenje u Zagrebu kakvo su oni imali juče ovde...
Dovoljno bi bilo da Tadiji nije dosuđena tehnička (bacanje + trojka Šarića) i da je suđen faul Jagodića-Kuridže nad Katićem posle skoka kad je Raško legao na liniju, ako se ne varam tu je takođe sevnula Šarićeva trojka.
Da ovako sude protiv Partizana, što je doduše nemoguće, Vujošević bi dobio isključujuću.

EDIT: Tragedija je da smo mogli da ih dobijemo i uz onoliko katastrofalno lošu igru...a opet smo kao u finalu Kupa stizali -19. E to je osnova problema.

Da, a što se tiče Blažiča smešno je i jednu lošu stvar reći momku zbog nekog promašaja bilo kad. Prvo je iskidao tekmu, a ako je i promašio tamo neku trojku, prvenstveno je jedini i imao muda da je šutne.