Prijava

Još gume nove kupio.

https://www.youtube.com/watch?v=0sAse6psM0o

Eno i 'Talijani plaćaju euro ipo dnevno svakom što ne vozi. Jesu im te fiks ideje odlične.

EDIT:
DIZEL 1.08! To bre!

Kolika je realna cijena za Libru na čađ?

2500-3500, zavisi od godišta, stanja i opreme. Može i za manje od 2000, ali su to teški krševi (uvoz), dobra Libra je u Sloveniji npr. 2000 eura pa naviše.

Opa, nije loše 3.5. Viđim u Srbiju slabo koja ima preko 3, ođe ih ni nema. Ali nada umire posljednja.

Ali je ta od 3500 bila 2.4 jtd, sa kožnim sedištima, ful opremom i prešla je 130 000 km, pravih, a u Sloveniji je bila plaćena 2700-2800. Baš je u ekstra stanju bila i uvežena je po porudžbini.

E, sad, kažem ti, 2.5 pa naviše, zavisi od stanja , a i od kupaca. Npr. ovaj što je dao 3.5 za taj auto je baš ljubitelj Lančije, ide po tim nekim skupovima i baš ih glanca. Imao je onu novu Deltu pa ju je slupao i onda je uzeo onu Libru kao prelazni auto.

Da nećeš ti to golfa da se kurtališeš?

onaj gore ka da su moljci iźeli

Gtd budi dosledan nemoj da prelazis sa vw na italijane bre si cuo!?!?!??!

Овако изгледа кад ћорав мајстор с бренером и исеченим лименим кровом покушава да прави Абарт Фићу:
http://s16.postimg.org/rquts632t/image.jpg

Da se to ispeglati xD

Prvo bih Fići rasjek'o proširenja, pa onda i ovome što je radio glavu.

Jebi ga, Keru, mora da bude u dvorište dok je ne prodam. Ali nadam se da ću bar 3 hiljade uzet', jer je crna i karavan, još da ima tamna stakla (dobro, tad ne bi ulazila u dvorište).

Da nećeš ti to golfa da se kurtališeš?

Ne ja, nijednog. Ništo im ne fali.

Kol'ko konja ima? Jel na strane table?

Onaj 1.9, u kola mi saobraćajna, nemam pojma. Kontam oko 100.
Nije na strane.

Po Beogradu i Pančevu jako puno taksista ima te Libre karavane.

A što znam, danas to mnogo ne znači. Plus za taksi joj je što je udobna, bar naprijed.

EDIT:
Ali bi dobro došlo malo više mjesta za noge.

Udobna je i napred i nazad i ima dobar motor (kontam da je onaj od 105 ks, nema plivajući, ima obične dizne i prelazi dosta pre generalne).

A, jbg, kod vas je skuplja za održavanje jer nema delova, jedino da vam šalje neko iz Slovenije ili Italije. Inače joj potrošni delovi koštaju kao i za ostale u klasi.

Nazad ne znam, ako sjede ko udara me nogama u kičmu obično. A onaj sa stotinjak konja sig, vidi se da je teško vuče.
Održavanje jes da je skuplje, ali se nadam da neće ništa crći dok ne nađe novog vlasnika. Prethodni me je već upozorio da ako se koja lampica upali stanem, ugasim i ponovo upalim kola lol.

Baguje lančija, restartuj je lolo