Prijava

Ne može ovo da se svrstava međ' narodnjake (to je kao da ja sav metal i punk svrstam u jednu rock temu), tako da će za ovo biti nova tema. Daklem, mnogi mrze ovaj žanr, a garantujem da sigurno imate po koju omiljenu pesmu iz ovog vremena. Meni je turbo folk devedesetih bio konza, negde do 1998. godine. Ostalo nije to to. Posle su došli retardirani tekstovi i mešanje sa orijentalnim motivima, od čega mi se povraća.

I? Da li koju turbo folk pesmu volite? Možda Zoku legendu?

http://www.youtube.com/watch?v=tQ5kr0l26mc

Cecu?

http://www.youtube.com/watch?v=rpTt_IEzRKY

Viki?

http://www.youtube.com/watch?v=sh6GYds1f7Q

Draganu Mirković?

http://www.youtube.com/watch?v=1F9V8-OOCxY

Da vas čujem.

E vako! :)

Nešto sam razmišljao u zadnje vrijeme i pitam se zašto je turbo folk uopšte bio popularan?

Ne prihvatam odgovore poput ljudi su seljaci, stoka, neobrazovani i sl. Tražim malo ozbiljniji odgovor.

Popularnost turbo folka mi nije jasna iz prostog razloga što turbo folk NIJE LIJEPA MUZIKA.

Ja shvatam popularnost raznog nekvalitetnog pop-a i ostalih lakih nota koje nemaju veze sa muzikom i kvalitetom, ali su bar milozvučne, pjevljive, mogu da budu se podvedu pod "guilty pleasure". Tu ubrajam dens 90-ih, razne teen pop izvođače i bendove (Britney Spears, Spice Girls, Backstreet Boys i sl.), zatim disko muziku iz 70-ih i sl.

Sve je to uglavnom nula kvalitet, ali je barem zabavno, milozvučno, jednostavno, svarljivao, i prija uhu, naročito tinejdžera i onih bez ozbiljnijeg iskustva u slušanju muzike.

Međutim, turbo folk ne posjeduje čak ni te kvalitete. (Čast izuzuzecima u koje spada samo nekolicina turbo-folk pjesama).
Za razliku od gore pomenutih lakih nota, koje su nekvalitetna, ali bar "lijepa" muzika.
Turbo folk je RUŽNA muzika. Unjkavi narodnjački glas. Zavijanje. Neprirodno miješanje orijentalnih i zapadnjačkih elemenata. Generalno- ružno zvuči.

Kako je onda moguće da je taj žanr postao toliko popularan?
Zašto toliki ljudi vole da slušaju RUŽNU muziku?

Драгана Мирковић, Цеца...

и ти то слушаш ?

Ima li gamby za tebe razlike između Britney Spears i turbo-folka?

Za mene ima.
Britney Spears je nula kvalitet, ali bar ne iritira uši, a turbo-folk zahtijeva dozu mazohizma da bi se u istom uživalo.

Obrisao sam post, nije mi do raspravljanja, a kontam da je ću time započeti.
Moram da učim. Drugi put.
Mislio sam da nisi video. :D

Ima li gamby za tebe razlike između Britney Spears i turbo-folka?

Jovičić halucinira ili možda sumLJa? lol

a šta ako haLJuciniram? :)

Ja volim da slušam i narodnjake i turbo folk -zvuči mi dsusereš dobro. Doduše meni je muzika potpuno trivijalna i svo to loženje na nju mi nije jasno. Rasprave oko muzičkih pravaca i ostalih pički materina mi u najmanju ruku ide na kurčinu.

Pustiš neki radio čisto da nešto šuče dok radiš u garaži ili pereš suđe jebemliga. Ovde dok visim nabodem jednu pesmu u jutjub pa je vrtim ceo dan. Ko da je bitno.

Kad odem u kafanu volim da zavija dok jedem čaše i pljujem krv po podu. Narodnjaci i turbo folk najbolje zavijaju. Tako da...

Френки, имаш пиво за ово.

a kontam da je ću time započeti.

Uzi neke vitamine, jebe te koncentracija, ne moš tako učiti.

Ja volim da slušam i narodnjake i turbo folk -zvuči mi dsusereš dobro.

Zvuče neke pjesme dsusereš dobro, to stoji. Ali su one u manjini. Priznaj da je većina stvari iz turbo folka, bukvalno iritantna.

Kad odem u kafanu volim da zavija dok jedem čaše i pljujem krv po podu. Narodnjaci i turbo folk najbolje zavijaju. Tako da...

Ajd da vidim ko još voli ZAVIJANJE?

Ustvari, ovako. Ajd da i ja ne pretjerujem. Ima zaista nekih pjesama koje prave štimung. Dižu raspoloženje, pogotovo kad se popije. Nekad mi se znalo desiti da sebi pustim 3-4 turbo folk pjesme na youtube-u, i to one na koje se ljudi najviše lože, pa da pokušam i ja u tome uživati. I 20 minuta do pola sata bude interesantno, a onda skontam da sebi ustvari silujem uši. Ne da nešto glumim, nego me stvarno počne smarati i iritirati.

Jovicicu, pazi sad ovo. Moja teorija je da su velika vecina ljudi koji slusa turbo folk zapravo upravo oni koji su odrastali na toj muzici. Beba moze da se navikne i na tehno pusten do daske (veruj mi na rec, gledah svojim ocima), i ta muzika uz koju se odrasta prija uhu, koja god da je. Mogu promeniti dalje misljenje i krenuti u sasvim drugom pravcu, ali nece im biti bolna za uho.

Самхаин

Френки, имаш пиво за ово.

Tefterim. :)