Prijava

Stvarno nemam pojma šta je ovo, pa ako može neko malo da razjasni. Otaku, na primer. Kontam da je on u tom fazonu. Jbt, pročitah par postova vezanih za to, pa umesto da mi bude jasnije, samo sad još gore ne znam šta je. I ono što sam mislio da znam više ne znam.

Nešto kao - Peace, brother :)

Mene interesuje šta je zen master?

neki duševni spokoj, neki kurac ko niravana, jebemliga...

Unutrašnji mir.Meditacija.Potraga za nirvanom...

Ono što mi Srbi nikad' nećemo dostići.

Članak o zen budizmu na vikipediji sve to mnogo bolje objašnjava nego što će bilo ko od nas umeti.

Zen je valjda harmonija tela sa duhom i sa okruzenjem i sa svime u stvari. A zen master je onaj koji je time ovladao, tj. onaj koji ima harmoniju svoga duha i tela, i ume da uspostavi. Tako ja to shvatam. valjda je tacno, pitajte jos koga.

Ima valjda veze sa istočnjačkom filozofijom, meditacijom, tako nešto... I ovo što Buxnomaniak kaže...

Ma ja bih da mi neko to malo simplifikuje, ako me razumete. :)
EDIT: A to sa Vikipedije sam znao i ranije. Baš zato mi i nije jasno.

Ma prosto i jednostavno. Zen je bleja, kuliranje.

A ko je Jaforidža guru?

Ha, zanimljivo:

The Japanese word Zen is derived from the Chinese word Chán which means "meditation" or "meditative state"

dok se na korejskom zamišljati kaže Chán-chán

edit: Ok, u osnovnim crtama (i mene mrzi da čitam wiki), zen stanje je stanje u kom tražiš svoj duhovni centar, postavljajući ga za fizički (negde u stomaku), a zatim izmeštaš izvan sebe, kako bi stupio u harmoniju sa okolinom.

Tvrdjenje je zen iskljucivo kada je to samo cin i ne odnosi se ni na sta sto je u njemu tvrdjeno.

Mislim, uz spremnost da to svoje misljenje u blizoj ili daljoj buducnosti promenim, da je to najbolji pokusaj da se da logicna definicija zena, istovremeno imajuci na umu i cinjenicu da se o zenu kao izuzetno autenticnom ucenju moze preneti samo izvitoperena slika, nikako prava slika ucenja, ili pak, samo ucenje. Ali samo pokusaj, posto verujem, a u tom svom verovanju mozda i gresim, da se o zenu moze imati prava slika samo ako praktikujes zen. Recima jedne moje poznanice: Mozemo mi ceo dan pricati o medu, ali se necemo osladiti tako.
Nije mi lako da odgovorim na ostatak tvog posta bez pozivanja na autoritete (Skoro sam iznova citao temu o Religiji i slatko se nasmejao jednim tvojim drevnim postom u kome si za slican cin rekao "O, pa ti bi da se bijes sa Pokemonima!" :D). Pritom, ni sam autoritet ne daje odgovore, nego postavlja pitanje:
Zen je kao monah koji visi sa drveta, iznad ponora, a samo se zubima drzi za njega. Ni rukama ni nogama ne moze da se uhvati za granu. Ispod tog drveta stoji drugi covek i pita ga u cemu je smisao Bodidarminog dolaska u Kinu. Ako mu ne odgovori, on izbegava svoju duznost. Ako mu odgovori, izgubice zivot. Sta treba da ucini?
Kjogen

Kada vidiš psa, ubij ga, kada vidiš Budu, ubij ga

Zbog ovakvih i sličnih stvari pitam. Brate, ne razumem.

Kada vidiš psa, ubij ga, kada vidiš Budu, ubij ga

Jebote, mora da sam glup i više nego što sam mislio kad mi je ovo samo palamuđenje bez smisla.

I meni. Kao i ovo:

Tvrdjenje je zen iskljucivo kada je to samo cin i ne odnosi se ni na sta sto je u njemu tvrdjeno.

Ne kapiram! Ne kapiram!

Zen je kao monah koji visi sa drveta, iznad ponora, a samo se zubima drzi za njega. Ni rukama ni nogama ne moze da se uhvati za granu. Ispod tog drveta stoji drugi covek i pita ga u cemu je smisao Bodidarminog dolaska u Kinu. Ako mu ne odgovori, on izbegava svoju duznost. Ako mu odgovori, izgubice zivot. Sta treba da ucini?

Treba onaj lik da mu pomogne ako ga zanima. Nema ovo ništa smisla. Meni, naravno.

Brate, Gambi, da l' misliš da je to jasno i mudroseru koji je israo tu mudrost? :)

hahahhaha na čemu je bio ovaj lik što je pisao ovo što je gambi postavio
niđe veze
edit gambi sa kog si sajta pokupio ovu mudrost