Prijava

Zanima me da li ima Vukajlijasa koji se bave ovim sportom?
Ako vas ima- gde trenirate i koju opremu koristite :)

Ja sam trenutno u potrazi za klubom, a koristim Hoyt Eclipse riser, obicne pocetnicke karbonske krake, 32 lbs natega, Black Sheep stabilizaciju, neko bzv dugme, ok nisan i rest. Strele koristim Eastonove XX75 Platinum Plus. Oprema mi nije sasvim pocetnicka (nije plasticni luk sa drvenim kracima xD ), ali je jos daleko od takmicarske, osim risera, koji je neka srednja klasa. S obzirom da sam zensko, nateg mi nije los, zar ne? ;)

Има да се зезам са тим, али немам кинте. То ми је јако занимљиво, и баш некако кул, али појма немам шта и како са тим функционише...

Ja sam ovu opremu platila 400e, to jeste mnogo, ali dovoljno je za neka regionalna takmicenja. Bitno je nauciti tehniku. Sa plasticnim lukom sam osvojila 2 zlata. Sada nemam vremena da gadjam i to mi mnogo nedostaje.

Ма нису мени битна такмичења, радио бих то због себе јер је кул ствар, свиђа ми се, а и волим тај тип ствари, где је потребна велика концентрација :)

Ал пуно бре пара...

Jeste, uzasno je skup sport. Ali mnogo opusta. I popravlja koncentraciju i drzanje. I ne umoris se previse :D

Јесте. Додуше, бавим се моделирањем, фигурице 1:72. Тек скоро сам нашао праве четкице, много су нестандардне. Него да не спамујем, колико има клубова по БГ?

Ja znam za 3. Ali ja nisam iz Beograda i nisam trenirala u Beogradu... Ima i u Nisu klub.

За Ниш сам чуо :) Кад сам се прво распитао за то нашао сам сајт неког клуба из Ниша и скапирао цене... Након тога даље нисам ни гледао.

U 99% klubova dok jos ucis da gadjas koristis njihovu opremu. Ja sam opremu u mom klubu koristila godinu dana.

Која је кинта на месечном нивоу?

E to ne znam, najbolje je da zoves klubove da pitas. Ja sam placala 2500 mesecno.

u bg ima streličarski klub "kalemegdan". nisam streličarka ali sam njih unajmljivala za neki team building, super su za takve stvari....

Какав team buldinig? Мислим, какве то везе има са стреличарством?

Ма зајеби те хајтек говнарије. Мени мерак да одем у шуму и наберем си грања и правим. Рекорд обичним канапом и обичним шумским штапом и стрелом ми је 120 метара домета. И прилично прецизно. Мислим да сам прошао.

E to, nije ni Robin Hud karbon linoleum kompot lukovima ubijao kraljeve jelene.

Мени криво што морам од багрема да правим лук... Некако је једино да ваља у мом крају. Тј. да има неку гипкост и издржљивост. Да имам боље јебо бих још даље...

Та говна нису прави лукови. То су просеравања као и спојлери на фићи. Прави лук је комад дрвета и уже.

Oprema je uzasno skupa, istina.
@En_Dotter: Verovatno nikada nisi gadjao ovim modernijim lukovima. Jako su precizni, cak se koriste i u lovu. Nemoj pogresno da me shvatis- ja obozavam te tradicionalne, ali verovatnoca da ces pogoditi nesto na 50m je visestruko veca sa recurve ili compound lukom.
That being said, ima takmicenja sa tzv. longbow lukovima, koji su neka vrsta tradicionalnog luka. Jako su lepi. Naravno, ima i takmicenja sa standardnim recurve lukovima bez koriscenja nisana. Tada je to barebow :) (doduse, slabo se u to razumem, ja sam ipak recurve strelicar!)

Артемис, јел тачно да онај ко се бавио стреличарством није могао да се позива на приговор савести?
У мом селу има клуб. Стално планирам да одем да видим како то изгледа, ал никако да се наканим. Лонгбов је до јаја.

@GM: Mislim da je to tacno. Ali ja sam zensko, valjda svakako ne moram u vojsku :)