Prijava

Šta mislite,u daljoj budućnosti,kada na Vukajliji bude dovoljan fond odličnih definicija, o štampanoj verziji Vukajlije,koja bi imala npr. nova izdanja svake godine ili tako nešto?
2020,knjižara "Vulkan": "Dobar dan,daćete mi onaj rečnik slenga." "Žao mi je, sve je rasprodato već prvi dan, ako niste kampovali ispred knjižare, niste mogli da nabavite primerak.

Kako je krenulo,do 2020. nece vise biti stampanih knjiga.

Hahah.
Dobra ideja. Amerikaci to rade stalno sa popularnim sajtovima.(npr. FML)

Kako je krenulo,do 2020. nece vise biti stampanih knjiga.

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

Po meni skroz kul ideja.

Knjiga bi mogla da sadrži sve odabrane defiicije + još recimo 2000-3000 najpopularnijih koje nisu odabrane.

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

Naravno.
Od monitora bole oci. A i nije to to.

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

Jeste to sam već rekao negde na forumu skoro ne mogu da se setim gde
pokušaj da čitaš neku knjigu na monitoru pa ćeš videti da nije to to

A jelte, kod koga bi bila kasa od prodatih primeraka?

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

O tome bi se mogla otvoriti posebna tema. I ja se nadam da će uvijek biti štampanih knjiga. Mada razvoj e-book reader-a bi mogao to da dovede u pitanje.

Slazem se sa tobom,ali nesto ne verujem da se ove turbo generacije slazu.Pre neki dan sam pricao sa coporom klinaca od 15-ak godina.Skoro nijedan nikad knjigu u zivotu nije procitao.Lektire nalaze na netu,kao neki sajt sa prepricanim knjigama.

A jelte, kod koga bi bila kasa od prodatih primeraka?

Pa kod Kaizena, normalno.

O tome bi se mogla otvoriti posebna tema. I ja se nadam da će uvijek biti štampaih knjiga. Mada razvoj e-book reader-a bi mogao to da dovede u pitanje.

Nemoj Jovičiću molim te. :)

Knjiga bi mogla da sadrži sve odabrane defiicije + još recimo 2000-3000 najpopularnijih koje nisu odabrane.

To sam i ja mislio, npr. na sajtu bi pored + i * moglo da stoji dugme za glasanje koja će da ide u knjigu,mada bi mogli i moderatori. Realno,sajt ima potencijal.

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

Procitao pola jedne knjige na netu, katastrofa, stvarno nije to to... Inace ovo je super ideja, kupio bih garant! :D

Ја мислим да би таква књига, ако би се уопште правила, требало да садржи два дела - речник сленга са примерима (јер, реално, Вукајлија је најбољи речник сленга на Балкану икад) и други део - дефиниције разних појмова.

Штампаних књига ће бити увек. Не може никакав монитор да замени ужитак држања књиге у руци.

Никад! Ни монитор ни иРидер, никакви курци. Корице бре!

Po meni skroz kul ideja.

О'кле пара за то? :)
У овом моменту мислим да би та књига имала веооома лошу прођу. За двадесет година ко зна.

Треба да садржи шурнаест поглавља, да обухвате све и свашта, ко што смо ми покушали дурадимо на ревији. :)

У овом моменту мислим да би та књига имала веооома лошу прођу. За двадесет година ко зна.

Realno, neće biti potrebno baš 20 godina da se čeka. Vukajlija je već sad prilično zasićen sajt raznim definicijama slenga i koječega još. A ni po obimu nije baš mali sajt.

da bi bila ta knjiga iole zanimljiva treba da se ubaci poglavlje sa foruma :)