Prijava

samo da se osvrnem na ovo

iako Bog ni u kom slučaju ne voli

možda više voli pohane tikvice? o.O

Šta, paganizam nije prava vera, a hrišćanstvo jeste? Ne razumem.

Prva Božja zapovijest glasi: "Ja sam Gospod Bog tvoj i nemoj imati drugih bogova osim mene".

Sa stanovišta hrišćanstva drugi bogovi ili ne postoje ili radi se o lažnim bogovima i demonima. Samim tim poštovanje lažnih bogova je sa stanovišta hrišćanstva grijeh. I hrišćanstvo smatra da paganizam ne samo da nije prava vjera, već je i grijeh.

Prva Božja zapovijest glasi: "Ja sam Gospod Bog tvoj i nemoj imati drugih bogova osim mene".

Sa stanovišta hrišćanstva drugi bogovi ili ne postoje ili radi se o lažnim bogovima i demonima. Samim tim poštovanje lažnih bogova je sa stanovišta hrišćanstva grijeh. I hrišćanstvo smatra da paganizam ne samo da nije prava vjera, već je i grijeh.

Znači samo tvoja vera je prava vera? A ono u šta drugi veruju je glupost? Strašno.
Ovo razmišljanje mi nekako ne priliči ni nekom 15. veku, a kamoli 21.

Prva Božja zapovijest glasi: "Ja sam Gospod Bog tvoj i nemoj imati drugih bogova osim mene".

Onoga ko ne veruje u tvog boga zabole za to. Kao tog paganina na primer. Njemu su njegovi bogovi jedini. Diskriminišeš.

I mi pOgani smatramo da je hrišćanstvo greh i da je to u stvari prepakovani judaizam.

Поред свих тим мистерија, тривијалност и ситница вама промиче главна суштина и смисао........ маните се ћорава посла ....

A ti si Laki očigledno najpametniji.

Znači samo tvoja vera je prava vera? A ono u šta drugi veruju je glupost? Strašno.

Znam da je to politički nekorektno. Takođe zalažem se za vjersku toleranciju i za svačije pravo da vjeruje u šta god hoće apsolutno. Zalažem se za sekularnu državu. Kad bi birao između ukidanja sekularnosti države i ukidanja vjeronauke, izabrao bih ukidanje vjeronauke.

ALI, istina je, sa stanovišta moje religije, jeste, hrišćanstvo je prava vjera, a ostale su glupost i čak štetne po duhovni razvoj. To je čisto vjerski stav i ja ga nikome ne namećem. Svako ko je vjernik tako misli, samo što nije popularno tako pričati okolo i nije politički korektno. To ne znači da ja ne poštujem pripadnike drugih vjera. Sa njima itekako može da se sarađuje i živi u harmoniji. Nikad nikom ne bi nametao svoju vjeru silom. Ali me to i dalje ne spriječava da smatram da je hrišćanstvo jedina ispravna vjera. To je vjerski stav i nema veze sa politikom niti sa saradnjom sa pripadnicima drugih vjera.

Гамби , много дрвиш курац беспотребно , иди једи или јеби нешто.Знам да не можеш да поднесеш чињеницу да неко заправо има своје идеале и да заправо верује у нешто за разлику од тебе чија је егзистенција мање више бесмислена у крајњем смислу....
Тако да оно , не знам зашто се неки овде толико труде да овим антитеистима доказују нешто.Лепо је то и ценим , али ако неко не верује и не жели да верује можеш му написати и четири тома писанија и он ће то одјебати у једној реченици.Зашто?Зато што је већ унапред зацртао у глави да мора да буде по његовом.
Ако верујете , верујте , никакво објашњење не треба да дајете онима које боли курац за то.

Верујте , примиће плату своју

A što se tiče mudrosti, morala, nekih životnih istina - mislim da toga itekako ima u skoro svim religijama. (iako nisu prava Božja vjera) Skoro sve religije propagiraju vrlo slične moralne vrijednosti. I zapravo praktikovanje drugih religija NE MORA biti štetno za duhovni razvoj čovjeka. Jer se i kod njih razvija neka duhovnost. Bolje imati ikakvu duhovnost nego nikakvu. Religiozan musliman ili budista sa razvijenim duhovnim životom će lakše prihvatiti hrišćanstvo nego ateista. Ako religioznost i duhovnost u drugim religijama navede čovjeka da u jednom trenutku potraži Boga i Hrista, onda će njega ta njegova religioznost i duhovnost na poslijetku izvesti na pravi put. Ali ako on ostane do kraja u svojoj religiji, onda to jeste duhovno štetno po čovjeka.

O ispravnosti hrišćanstva su napisane knjige i još ništa nije definitivno utvrđeno, osim da je to "judaizam preplanuo na suncu". Budizam je najprivlačnija vera, verovatno i najbolja.

A Srbi nikada nisu ni trebali da napuštaju svoju pagansku veru, boga Pana i ostala božanstva Jarilo, Dažbog, Veles, Lada, Vesna-Divjana i mnogo, mnogo veselih likova.

Гамби , много дрвиш курац беспотребно , иди једи или јеби нешто.Знам да не можеш да поднесеш чињеницу да неко заправо има своје идеале и да заправо верује у нешто за разлику од тебе чија је егзистенција мање више бесмислена у крајњем смислу....

Zašto ne mogu da podnesem činjenicu da vi imate svoje ideale? Šta lupetaš? Nisam ja ni u jednom trenuitku kritikovao hrišćanstvo kao religiju, već diskriminatorski stav prema drugim religijama od strane hrišćana.

за разлику од тебе чија је егзистенција мање више бесмислена у крајњем смислу

Ako je nešto besmisleno, onda je to ova rečenica.

i da je to u stvari prepakovani judaizam.

Nije prepakovani judaizam, nego nastavak judaizma. Hristova vjera je bio judaizam. Po meni je hrišćanstvo nastavak pravog judaizma, a današnji judaizam je jeres jer odbija da prihvati da je Hristos Sin Božji.

ПМНЧ

Вако, као и свака бајка, па и Нови завет не може тек тако да се пише. Нешто прође код Дизнија нешто не. Тако и ово. Кога је брига која говна улазе у религијске списе, а која не? Сад смо сви еманциповани и нешто се питамо око свега и свачега - Што је друго слово азбуге Б, а не рецимо Џ? Либо ме рацку, јер се на исто сведе - ради посо како гој окренеш, па и на кант.

A Srbi nikada nisu ni trebali da napuštaju svoju pagansku veru, boga Pana i ostala božanstva Jarilo, Dažbog, Veles, Lada, Vesna-Divjana i mnogo, mnogo veselih likova.

Моје очи крваре ....

Ako je nešto besmisleno, onda je to ova rečenica.

Опет доказујеш како немаш никакво елементарно знање што се тиче религије и философије ....... ја овде више нећу да пишем , мислим да сам објаснио зашто ....

Svako ko je vjernik tako misli, samo što nije popularno tako pričati okolo i nije politički korektno.

ТРОЛОЛОЛОЛО ГОРДОСТ ТОЛОЛОЛО

Svako ko je vjernik tako misli, samo što nije popularno tako pričati okolo i nije politički korektno.

ТРОЛОЛОЛОЛО ГОРДОСТ ТОЛОЛОЛО

Jesam tu pretjerao slažem se. Ne misle svi tako, ali to je stav hrišćanske religije.

Nije prepakovani judaizam, nego nastavak judaizma. Hristova vjera je bio judaizam. Po meni je hrišćanstvo nastavak pravog judaizma, a današnji judaizam je jeres jer odbija da prihvati da je Hristos Sin Božji.

Ti si jedan od retkih vernika koji to priznaju, verovatno zbog toga što si pametan.
Ja iako sam Srbin neću da budem sledbenik judaizma jer nisam Jevrejin. Nemam ništa protiv njih ali nemam ništa ni za njih, tako da ću se lepo vratiti srpskim korenima i paganskoj veri, bogu Panu, Jarilu, Dažbogu, Velesu, Ladi, i Vesni tj. Divjani.

Виртуелни, а чему то?