Prijava

Nula-nula-dva, džomba sam ja! HAHA!
SMB rulez!
Pošto više nema redovne vojske, a vidim da ođe ima bivših pripadnika VS, VSCG, i JNA, rekoh sebi ajd da otvorim temu i pišemo doživljaje iz vojničkih dana, kačimo vojničke pesme (pošto neće biti više ispraćaja-SMRC...), pozdrave, želje i čestitke...

Važi i za civilno služenje, jer je i to vid služenja vojnog roka

Gde ste služili i kad! Ako niste, da li vam je žao što niste izgubili godinu, 13, 9 ili 6 meseci života.
Ja služio u NS marta 2004. Rečna Flotila bato!!!
Za početak, himna!
http://www.youtube.com/watch?v=7gL6hWDOyNo
zanemarite kretena na snimku, nisam našao drugu verziju:)

1. Vojna policija Niš - Bubanjskih heroja 2. Garnizon za obuku pešadije u Zaječaru 3. Motorizovan 78. brigada, Bujanovac i okolina 4. Generalštab VJ 5. List Vojska, Katanićeva 3, Vračar... 2001. Ne znam gde mi je bilo lepše... da li u Nišu u 24-satnom drilu, da li u Zaječaru u govnima do guše, da li u KZB u večitoj patroli i zasedi i straži i snegu i pizdi materini, ili u listu Vojska u toploj kancelariji, sa cigarom i kafom i lap-topom...

Mene zanima nešto u vezi novog zakona, da li ja mogu da odaberem da služim vojsku ili je skroz ukinuta?

Mene zanima nešto u vezi novog zakona, da li ja mogu da odaberem da služim vojsku ili je skroz ukinuta?

Jedino valjda ako se specijalizuješ.

XelA
Mene zanima nešto u vezi novog zakona, da li ja mogu da odaberem da služim vojsku ili je skroz ukinuta?

pojma nemam čoveče. Ali to što bi ti išao dobrovoljno (osim ako nisi profi soldžer),gubi onu draž, onu zajebanciju koja je nekad bila vrčina sa pijanim kolegama u spavaoni:)

Svako ko želi i dalje može da ide u vojsku. Ministarstvo odbrane će raspisivati konkurse, mislim, dvaput godišnje.

Mozes da odsluzis vojsku i da nastavis sa zivotom ko pre sto je bilo

Ja od šeste godine strepim od vojske i smišljam kako bih je izbegao i oni je ukinu baš kad sam stasao (tj. "stasao") za nju. Možda sam ipak rođen pod srećnom zvezdom.

Pa naravno,kad treba da se krade drzava svi su tu a kad treba da se brani nigde nikog.
Treba redovno sluzenje vojnog roka zato sto bi manje stoke setalo ulicama.Niko bre u ovoj zemlji nema nikakvu disciplinu.

@Valsinrb90

nikad od tebe nece biti coveka, bez vojske musko nisi

Za vojsku se moze ici dobrovoljno, ne mora specijalizacija i ja idem u vojsku :P

Pa naravno,kad treba da se krade drzava svi su tu a kad treba da se brani nigde nikog.
Treba redovno sluzenje vojnog roka zato sto bi manje stoke setalo ulicama.Niko bre u ovoj zemlji nema nikakvu disciplinu.

Potpisujem

nikad od tebe nece biti coveka, bez vojske musko nisi

Onda neka tako i bude. :)

Bio 2002. u Zajecaru,3 meseca,onda u Beogradu 6 meseci bio pripadnik pocasnog gardijskog bataljona.Posto nas je posle mesec dana u Bg-u zadesila neka vanredna prekomanda i 75 % ljudi prekomandovano u KZB,'ladili smo jaja,jer nas nije bilo ni da popunimo dnevnu zapovest,a za bataljonske pocasti su angazovali pandure,da popune cifru.Sve u svemu,lepo iskustvo.

ja bih služio vojsku dobrovoljno.

da se vrati redovno služenje vojnog roka. dok je bilo tako, pederi nisu ni pomišljali na naprave prajd. sve se odigravalo u spavaoni♥

ТАКО ЈЕ!
И ја сам стрепео од војске и таман су укинули кад сам стасао, ал бих сад ишо. Пре бих у војску него на факс. БОЉЕ РАТ НЕГО ФАКС! БОЉЕ ГРОБ НЕГО РОБ!

Martovac '09, Pančevo-Batajnica-Sombor! VOJiN!
evo jedna fotka ekipe
http://www.dodaj.rs/f/f/NU/33M84doJ/dsc00151.jpg
:)
Vojska je sleng u najsirovijem obliku, od izraza pa do nadimaka. Ulica još sisa cuclu u odnosu na armiju.

Od plavaca ne možeš nigde da pobegneš...
Elem, decembar 2003, Gardijska brigada, kasarna Dedinje (kad me vidiš jebi me), vojna policija.
Bilo zajebano. Disciplina užasna, obuka od prvog do poslednjeg dana, promrzline na terenu (niko ne zna šta su muke teške, dok ne prođe kroz Kusiće peške), dva i po meseca na straži. Trebalo neko vreme da se oporavim, mislim mentalno.

Mišljenja sam da bi se dosta ljudi opametilo nakon vojske. Tako da bi se državi isplatilo da vrati redovan vojni rok jer bi za tih nekih 6-9 mjeseci službe mogla da razdrma i očvrsne sve bezobrazniju omladinu. Da osjete ljudi šta je čvrsta ruka i šta je autoritet.
Ja nisam bio u vojsci i žao mi je zbog toga. Neću više da spemujem temu.

1. Vojna policija Niš - Bubanjskih heroja

i ja sam bio tamo, samo sto sam bio vezista, kasnije petrovaradin - polaganje ispita za telegrafistu i na kraju paragovo - bataljon specijanih dejstava - imao sam crvenu beretku ali sam i dalje bio vezista