Prijava

О мој боже! Дача је попишао даску и Наташа тражи РАЗВОД!
Наташа због развода исцрпљена тако да ће јој од организатора концерта бити уплаћено свега 3000 евра!
Драма: Дача хтео д'однесе и тастатуру приде, мало му била АМД графичка карта!
...
Реорганизација владајуће структуре у току.
____________________________________________

Намерно сам почео тему овим, јер ме занима ваше мишљење о такозваном феномену насловница. Шта је то што у људској свести изазива појаву да морају да вапе за оваквим вестима, да се окрећу за киоском кад виде све те велике наслове у штампи, што новинарске куће максимално искоришћавају да повећају тираж?

Pa želja da znaju što ko radi... Da li Nataša jebe šofera ili Ikodinović jebe sobaricu, ili oboje jebu ostale.... Narod je takav da oće da ima o čemu dapriča ili su jednostavno toliko radoznali i žele to da znaju...
Koji mene kurac interesuje razvode li se oni, to sam danas vidio jer je majka kupila svet ili skandal, nemam pojma, bilo nešto na naslov...
Ne, lažem, bio je naslov da su kao u istom stanu... Produžava se priča dakle, to je poenta, da je razvuku jer udarne vijesti povećavaju tiraž...
Ima ona defka za skandal kako prodaju novine

Па, тренутно је та вест прва, а иначе ми је генерално цео феномен занимљив за дискусију.
А у овом конкретном случају, вероватно постоји нешто у ономе: ''и богати плачу''.

Шта ћеш, немају људи свој живот. То јест, имају, али је врло испразан.
И вероватно хоће мало да скрену мисли с политике.

И вероватно хоће мало да скрену мисли с политике.

Нажалост, изгледа је једино жута штампа остала као последње аполитично уточиште за просечног грађанина...

nema to veze sa svješću, već sa besposlenošću... narod ne radi ništa, a slabo i JEBE... ozbiljno

pitao bih ja sve to što čitju te gluposti da kopaju svaki dan po 12 sati da li bi čitali ta čudesa kad dođu poslije takvog radnog dana kući... bi kurac moj...

nego sve su ti to besposličari, kojima su mame, tate, ili država omogućili da imaju vremena za to i naravno pošto im svijest nije na tom nivou da uzmu knjigu i da je pročitaju, oni kupe skandal, svet i slične pizdarije...

P.S. svaka čas onima koji prave te novine, od njih se treba učiti, baš kao i od saše popovića...

Na dve strane stane 6-7 rečenica, a sva strana pršti od kojekakvih slika, na fazon "Slika govori hiljadu reči".
Goga Sekulić uhvaćena dok jede sladoled (I okolo slike Goge kako jede sladoled iz 32 ugla)

Faktori su raznoliki, besposličarenje, a i ta neka pre svega ženska ćud, da gurne nos svuda.

Нажалост, изгледа је једино жута штампа остала као последње аполитично уточиште за просечног грађанина

А њих је превише.

pitao bih ja sve to što čitju te gluposti da kopaju svaki dan po 12 sati da li bi čitali ta čudesa kad dođu poslije takvog radnog dana kući... bi kurac moj...

nego sve su ti to besposličari, kojima su mame, tate, ili država omogućili da imaju vremena za to i naravno pošto im svijest nije na tom nivou da uzmu knjigu i da je pročitaju, oni kupe skandal, svet i slične pizdarije...

Могуће је... Мада, имаш ти и радних људи међу читалачком публиком... Али, можда недовољно радних.

a sva strana pršti od kojekakvih slika

Ово је један од основних чинилаца, рекао бих.

А њих је превише.

Превише чега, нисам баш разумео?

E,danas je bilo na naslovnoj,u "Kuriru" da su likovi koji su ucestvovali u nekoj nagradnoj igri kod Lee Kis dobili putovanje u Egipat.Licno,poslao bih ih tamo,bez blama.Ona se oprala time da su ta putovanja zakazana za jun mesec.Inace,ima 52 dobitnika.

Просечних.
Шта мислиш, колике су размере овог проблема с новинама?

Шта мислиш, колике су размере овог проблема с новинама?

Да ли је довољно да кажем да то за мене представља офлајн нолајферизам?

Јест'.
Капирам да им је то најлакши начин за разбибригу. И вероватно једини.

А сличности са онлајн нолајферизмом су више него очите: гомила беспотребних, шљаштећих реклама и паравана који одвлаче пажњу са ''правих'' информација (колико су праве, ни то се не може знати тачно). Једино што је интернет жив систем у којем може готово свако да учествује, а новине су, ајд да кажем, прилично пасиван систем преноса информација на циљну групу.

Ah, da. Naslovnice su prvenstveno posledica. Uzrok takvoj posledici je kultura koju je ozvaničio, omasovio i legitimisao, prvenstveno, pink. U početku obraćanja rekoh ' prvenstveno' , zato što što su naslovnice i oruđe te kulture. Sada je to krug. Tako bezumne naslovnice omogućavaju popularnost i novac tako bezumnim stvarima i licima, koje pune naslovnice. Računajući ovdašnja i sadašnja pravila važećim i referentnim, dolazimo do toga da kič i šund postaju umjetnost, a umjetnost na koju smo navikli kič i šund. Zato i ne trebaju da čude ovakve naslovnice, jer predstavljaju normalnost za većinu. Trenutno smo mi nenormalni što nalazimo naslovnice ( i njihov uzrok) nenormalnim, ogavnim i neopisivo odvratnim.

Ja ispizdim kad vidim takve naslove, smara me, mada mnogi to kupuju iz dosade, lakše im je da pročitaju glupost, trač ili neku nebulozu iz kurira, da gledaju slike, nego da čitaju neki list tipa Politike. Verovatno im je dosta stresa za ceo dan i sa takvom nebuloznom pričom hoće da isključe mozak. Recimo ja sam doživeo transfer blama kad sam u kuriru video naslov zec ujeo psa, naslov preko pola jebene strane bio. Otkud znam, ali mnogima su takvi tekstovi interesantni. Pompeni naslovi, sranja itd.

Te naslove ( ako ćemo da gledamo dnevne novine), vidim samo u Kuriru ( stave naslov preko cele strane i onda posvete neki mali članak samo),a jebiga Svet,Scandal i slični služe da bi pisali o tome. Bilo bi glupo da ti listovi pišu o ozbiljnijim temama, a ne bi toliko prodali da ne stave nešto udarno

Ja ispizdim kad vidim takve naslove, smara me, mada mnogi to kupuju iz dosade, lakše im je da pročitaju glupost, trač ili neku nebulozu iz kurira, da gledaju slike, nego da čitaju neki list tipa Politike.

Ne mogu se sloziti sa tom konstatacijom.Prelistam svaki dnevni list,posao je takav,i sit se ismejem kad procitam pricu vezanu za top naslov.Sve zavisi kako primis taj tekst.Meni je to zajebancija.Samo mi nemoj reci da citas "Politiku".

Ne čitam Politiku, smara me. U stvari ne čitam novine uopšte, povremeno kad zabodem nečije novine prelistam čisto da vidim kakvih glupih naslova ima, da se nasmejem malo. Al članak ni jedan nisam pročitao ne pamtim.

Кад немаш пара за пиво новине добро дођу. Шта мислимо о мимимимимимими. КОји курац. мимимимими
РЕТАРДАЦИЈА ЗА РЕТАРДИРАНЕ ЉУДЕ КОЈЕ БОЛИ КУРАЦ ШТА СЕ ЗБИВА ВЕЋ ОЋЕ СВОЈУ НЕСРЕЋУ ДА УТОПЕ У ТУЂОЈ ГЛУПОСТИ. КОЈИ КУРАЦ! ЈЕБО МАТЕР НИСАМ СПАВО 53 САТА И САД САМ БЕСАН ОД ЈЕБЕНО ГЛУПОИДНЕ ТЕМЕ"!!! ПОФД ДФЈ КЈДСКЛ ЈДСКЛ Ј
МИМИМИИММИМИИ!
Била тема негде везана за оваква говњива срања, можда не за "насвлобнице" али је било слично. Ко оће нек тражи.