Prijava

Prijavio sam se za ovaj program za rad tokom ljeta u Americi. Ako je neko išao, ili zna nekog ko je išao i dobre je volje, nek mi udijeli koji savjet ( vezan za vrstu posla, mjesto boravka, dužinu trajanja istog itd. )

sta te zanima? jel si vec resio posao??

Pa nisam. Sad u srijedu je intervju u Beogradu, pa moram da razmislim dobro. Ali sam mislio u amjuzment park neki, ako bih mogao da upadnem. Sti bio?

intervju u agenciji? preko koje agencije ides? jel ides ful program ili self aranz? ja sam bio na aljasci i na uglavnom celom srednjem zapadu (takav posao bio)...

Ful program.. Preko Karavana.. Eo dio iz mejla što su mi poslali..

'' Dragi studenti prijavljeni na program Work & Travel USA 2011,

Imamo zadovoljstvo da vas obavestimo da u Beograd dolaze predstavnici
organizacije InterExchange iz Njujorka (koja je organizator W&T USA
programa) da vas licno upoznaju i detaljnije informisu o pravilima programa
na koji ste se prijavili.
Pozivamo vas da prisustvujete orijentacionom programu i intervjuu koji ce
biti odrzani:
ORIJENTACIONI PROGRAM (predavanje o W&T USA programu)
datum: 23. februar 2011.god
vreme: 09:00h
mesto: hotel "Zira", Beograd, ul. Ruzveltova br.35 (u blizini Vukovog
spomenika)
Predstavnici organizacije InterExchange, govorice detaljnije o programu,
poslovima i regionima u SAD u kojima obezbedjuju poslove ucesnicima
programa...''

karavan su indijanci...i ja sam isao preko njih i totalno sam nezadovoljan njihovim tretmanom...kad im das kes...jebe im se za tebe...ja sam isao preko self aranz...tako da nisam imao onaj obavezan deo u njujorku da moram da prisustvujem daljim upustvima i to...al mi se sad cini da vi to necete imati i da zbog toga oni prave to tu u beogradu..u sustini oni ce ti objasniti sve..imaces broj telefona 0-24 ako ti je frka...to je interekscejndzova centrala (cini mi se)...ne mogu nesto preterano da ti pomognem jer sam ja bio self..a nemam pojma sta oni nude za ful program..kakve poslove...u sustini..nemoj da se nadas bogastvu preteranom...dobro je iskustvo...bacice te malo na kolena i obrisati pod sa tobom al jbga...posle se osecas super...svuda ti je manje vise satnica 7,50/60$ overtajm oko 11$ sem u vasington stejtu (sijetl) tamo je minimu 9,25...a over ne znam koliko je tamo....hrana smestaj to gledaj da imas obezbedjeno..ako ne..onda ces ceo dan jesti u mekdonaldsu dolar menije sa ostalim soc. stalezom...ne znam sta te tacno interesuje ...a ne bi da pisem ovde ceo referat...pitaj odredjena pitanja

Biće ovo u Njujorku što pomenu.Meni je primarni cilj da usavršim jezik kroz druženje i zajebancije. Pare su isto tu, ali jezik je dugoročnija investicija.
Poslovi se uglavnom svode na: pomoć u kuhinji ( pomoć kuvaru, pranje suđa) , ponegdje i klasični fizički rad ( utovar istovar), radnja za pultom ili za kasom ( tu treba odlično znanje jezika), zabavni parkovi, sobar/ica, čistač/ica, roštilj majstor itd. Vjerovatno su slični poslovi kao u self, jer su sezonski.
Te da pitam, pošto mi se čini da si išao više puta:
1. Na koju vrstu poslova da se opredijelim?
2. U kojoj regiji da tražim?
3. Smještaj u velikoj kući sa dosta studenata, ili nešto manje sa tri četiri osobe? ( u tim opcijama ima obezbijeđena kuhinja, pa sam hranu da spremam)
4. Pretpostavljam da je prekovremeno bolje, ( jer je satnica veća) , od još jednog posla?

ja sam na oba posla imao i smestaj i hranu...tako da mi to nije bio problem...radio sam i na kasi..i za to ti ne treba neko posebno znanje osim toga da znas da kazes sta sve prodajes i kolika je cena...i to ti je ko pesmica...helo ken aj help ju...onda ona kaze...tu drings and van burger...ti pitas za burger du ju vona onions and pepers? i za pice smal il lardz...i nemas nesto preterano da razmisljas...retko koji ce ti poslodavac davati da uleces u overtajm...taman kad bi trebao da uletis on ti da off...i da ti da malo uletis u overtajm...imam osecaj da ces morati dva posla da radis ako budes trebao da se skrpis za hranu i smestaj...uzimaj poslove gde postoji tip...jer on dosta izvlaci a vaspitani su da ga ostavljaju...od regija u kojima trazis ti zavisi...jbga...tamo gde niko nece je logicnije jer ima vise posla...sto je mene na aljasku i odvelo...ali recimo u sijetlu ti je onolika satnica..al je i sve ostalo skuplje..u sustini ti je svuda isto i zavisi ti od posla koji radis...niko ti nece nesto preterano dati vise od zakonski minimalne satnice..jer si jeftina radna snaga i zadovoljan si tolikom kolicinom para..logicno...

Ja sam hteo, a onda sam otišao na sajt agencije i video koliki su troškovi. :)

gamby...nisu to neki preterani troskovi...jer se sve placa s vremena na vreme...najveci ti je kada na kraju trebas da platis avionsku kartu...jbga...ne mozes plivati...

Nije da nisu veliki... Za onu ful opciju (da ti oni nadju i posao) je valjda 700-800 dolara bez avionske karte. Fora je u tome što treba skupiti taj početni kapital. Jbg.

Musssashe, hvala ti puno i na vremenu i na korisnim savjetima.. Sad ću malo da pročešljam ove ponude..
Gamby, jes preskupo. Pa i ova agencija, predstavnik Karavana za CG, uzima dio za slanje prijave do Bg.. Ali očekujem da će mi makar ostat to što sam uložio kad završim, a pretpostavljam i više..
No mi je samo u glavi onaj podatak da je u ovom trenutku tamo aktivno 4000 serijskih ubica. Jebem ja svoju paranoju nezdravu. :)

gamby...zato ides na self...jer nije problem naci ako malo isurfas po netu...a placas u fazonu...5000 hiljada...pa onda za mesec dana jos 3000 pa..kada je viziranje..oko 200$...i onda kad to sve prodjes te izbuse posle mesec dana na kartu...

i ja sam bio na Aljasci, prava stvar, fizikalija (prilicno lagana), smestaj i hrana u fullu, plata dobra, radis i overtime (sto ti na dosta mesta ne daju), ne moras da radis 2 posla po 8 sati nego 1 od 16

racunica je sledeca (po zakonu)
2 x 8h rada = 16h placeno
1 x 16h rada = 20h placeno
(sat overtime je 150% po zakonu)

jos sam ja imao srecu i prosao malo bolje od ostalih, dobio unapredjenje, povisicu...
jedino mi zao sto ne mogu ove godine didem

preko agencije mog cimera u NS aranzman je 1100$ + 5000din + avionska karta + 100e viziranje

a tamo kad dodjes sve se pobrinu za tebe. na aljasci se radi ok 3 meseca, posle imas jos mesec dana radne i mesec turisticke vize, pa se snadji. ali za 3 meseca (okvirno) na aljasci ocekuje se izmedju 6 i 8 iljada $ cisto da ti ostane

gde si bio?
ekok i posle kreg?

ne, valdez, a posle miami :)

pa dobro, bio sam i ja u majamiju pa ne sirim perje ovuda. :) pitam te gde si na aljasci nabijao zuljeve i lupao ribu...posto znam da su ovi iz ns-a isli ekuk i krag posle..ja sam bio klawock, tamo gde su kupovali jeftinije cigare

mi smo narucivali cigare preko neta, stignu za par nedelja, al te izadje kutija 3$ (ako kupis 10+ steka)
tako su isli moji drugovi 2009. godine, Ekuk pa Kreg (i Sitka) a mi smo sad isli direkt Valdez (160km od Enkoridza) i Sitka i bila sezona full.
a ja upao zbog faxa (ekologija) u QC (znas i sam koje je ladjenje muda) i postavi me sef za asistenta, i posle mesec dana upola sezone ode, dobio bolji ugovor negde na krabe u Rusiju. i mene postave za sefa QC :)))) tako da sam ja dosta ladnmo prosao, dok su drugi malo vise radili, al se ni oni nisu puno namucili.
dodje mi da placem sto sad ne mogu opet ove godine, zaradio bih 20.000! u picku materinu!