Prijava

Zanima me procedura dobijanja istog, koliko traje i koliko košta to zadovoljstvo?

P.S. Molim bez spema i ako ima ovakva tema dajte mi link!

Mene je zanimalo nekad za dvojno CG i Srbije, ali to su neke peripetije ja mislim i to po principu ako mi se svidiš daću ti, ako ne, možeš da dubiš na glavu do sjutra..

ma jebo ja njima mater, i njima i šteli više...

ja konto na master, kad ono kurac... godinu dana 2500 eura, za strance, 1000 za srbijance

Bila je neka akcija za cijele porodice, ne znam da li traje još uvijek.

Smije li se imati tri državljanstva? :-P Ozbiljno.

ja sam imao državljanstvo CG po ocu, ali mi je bilo lakše da ga se odreknem i uzmem Srbije nego da se borim sa administracijom...

ma to za porodice je nešto jeftinije, tipa jedan član plati 100 eura (lupam cifru) ako je sam, a ako 'oće i njegovi iz porodice onda doplata po članu od 20 eura... tako nešto sam ja čuo

mislim da ne ćorkane...

bruce koliko je to trajalo vremenski i jel nešto mnogo koštalo?

Ništa, kad se CG odvojila mene pitali u SUP-u gde živim hoću li da teram dvojno ili da mi dozvole promenu. Dali mi da napišem izjavu o odricanju državljanstva CG i molbu za prijem u RS, ja potpisao i za pet dana dobio papir. Doduše, možda je to bilo nešto specijalno u tom periodu, ne znam, ali su mi rešili brzo i besplatno. Ali, moram da naglasim, ja živim u RS od 1991. godine.

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/dvojno-drzavljanstvo.h

Za slučaj da već nisi išao na sajt MUP-a. Prije godinu dana čekalo se par mjeseci, sad ko zna s obzirom da su štrajkovali nedavno.

zeljček hvala...

mame mu ga nabijem, znači treba ti boravak u državi tri godine ili da oženim neku raspuštenicu :D

e a jel' imaju kakvog uticaja specijalne i paralelne veze srbije i RS?

Te paralelne veze služe samo kad treba negdje da te zajebu i da ti nešto naplate. Kao student, znam. ;)

ja konto na master, kad ono kurac... godinu dana 2500 eura, za strance, 1000 za srbijance

Mislim da bi trebalo da te tretiraju kao državljanina Srbije ako je zbog faksa. Bar je kod mene tako, ali ja još nisam na masteru. Isto je i kad državljani Srbije idu u RS na školovanje, tretiraju se kao naši.

e da to sam i ja čuo zemo... fala na informaciji...

Raspitaj se još oko toga, kod mene na faksu ljudi iz CG i BiH bez problema imaju status budžetskih studenata, kao da su iz Srbije.

Imaju, imaju, dobijaju i dom i sve...

e to... hvala vam...

znači ako ne bude mastera dogodine, postajem novosađanin ili beograđanin, u zavisnosti od toga gdje imam manje razlike položiti lolololo

Fora je samo da se izjasniš kao Srbin na upisu, što ti opet ništa ne znači. Padalo mi je na pamet da napišem "Čerkez" pod nacionalnost, da vidim hoće li to iko primijetiti, ali nije se zajebavati sa školarinom. ;)

Колко знам, не треба ти држављанство због споразума о школовању између нас.

misliš ćorkane, izjasnim se kao Srbin i oni me zajebu... :)

Pa, to je odlika nas Srba, ma koje vjere bili, samo da saplićemo jedni druge gdje stignemo... ;)