Prijava

Malopre sam video emisiju na Pinku (da, da, gledam Pink, ali ponekad... i nije u tome poenta) čije se ime nalazi u naslovu ove teme.

Ova emisija će se prikazivati svaki radni dan u 19:00, dakle, udarni termin.

Sadržaj emisije je... prilično zanimljiv, rekao bih...

Govori se o onoj apokalipsi koja će se desiti 21.12.2012.

Postavljaju se pitanja "ima li života posle 2012", "da li će svet ikada biti isti". I naravno, prikazuju snimke zemljotresa i cunamija u Japanu, terorističkog napada na Nju Jork, tornada, vulkane i razne druge prirodne katastrofe.

Zanimljiv je dramatični ton naratora ove emisije, koji na kraju epizode priča u fazonu "to be continued". I naravno još dramatičnija muzika u pozadini.

Ova pseudo-naučna emisija se prikazuje na Pinku. A kad je Pink prikazivao bilo šta što ima veze sa naukom? Zna li neko?

Mislite li da je ovo politička propaganda da bi se skrenula pažnja sa onih pravih problema u Srbiji (štrajkovi, zdravstvo, policija i ostalo)?

Mislim, Pink je (nažalost) jedna od najgledanijih televizija u Srbiji i emisija se prikazuje u udarnom terminu... mislim da vidite na šta ciljam.

Šta mislite o ovom ispiranju mozga?

Jebem li ga...ne gledam Pink. :)

Gledala sam juče i videla da prikazuju neke zemljotrese koji su u Japanu svakodnevnica i oni umesto da beže, sve to snimaju naravno. A ide neka strašna muzika koja ne prestaje čak i dok "stručnjaci" govore kako ne treba paničiti. Emisija je golo govno.

Od kad ljudi znaju za sebe, oni uvek sanjaju o nekim katastrofama. Evo kad propadne 2012. kao 1999. sledeća "godina apokalipse" će biti 2037. kada će udariti Apofis.
A negde u dalekoj budućnosti ljudi će se ukenjati od 3000 i neke kada Nostradamusova prororčanstva prestaju....

A tek koja je panika nastala kad je trebalo dočekati 1000. godinu.

Немате ви појма! Ово нам следује!

Ova tema je nepravedno (ili pod utacajem stranih sila) zamrla. Međutim, u poslednje vreme događaju se stvari koje ne mogu proći nezapaženo. Sav ovaj sneg.
Da li je to zato što je Kusturica došao na čelo skijaškog saveza? Elem, u nekoliko dnevnih novina (respektabilnih, poput Politike i Kurira) pročitao sam da su Tarabići pominjali ove nepogode i to baš u godini kada Kusturica dođe na čelo saveza!
Ja baš i nisam čitao ta proročanstva, pa me interesuje, ako neko jeste, kako su Tarabići konkretno nagovestili veliki sneg (i povezali ga baš sa Kusturicom, koji tada nije bio ni u planu)?
Verujete li u proročanstva i proricanje i da li je neko čitao ta sabrana dela Tarabića u celini, ili se ta priča povlači od novina do novina?