Prijava

Verujete li u ispiranje mozga putem medija?
Verujete li u to da vodeće svetske sile koriste medije za unošenje haosa u sledeće žrtve kako bi ih lakše progutale?
Huligani? Jesu li i njima isprani mozgovi ili samo drugoj strani?

Не верујем у то, али верујем у медијски покушај да исто и ураде.
Верујем да су они гомила дебилчина и то ти је то.

Хулиганима нису испрани мозгови него су једноставно примљени у одређено друштво, екипу, назови како год и спремни су да ураде све да се у истој и докажу, а да их пре тога нико није мотком терао да се придруже.

da, ima tu svega, naročito u mas-medijima, treba prošvrljati raznim sajtovima, svašta se može naći

Испирање мозга је јесноставна ствар. Ево, јуче сам гледо онај швапски филм Die Welle, који ми је теорију поткрепио. Јес да је филм, али се на људе врло једноставно утиче простим психосоцијалним методама.

Mozak se može isprati jedino ako je svojevoljno ušao u mašinu i prethodno opran.

Треба разумети да већина људи има слаб карактер и да не уме да користи мозак како треба, не уме ни да размишља, па је врло лако њихов мозак испрати и утицати на њих. Људи су масовно у моје време гледали Миљу Вујановић Регулус и испримали се на њене приче. Што је човек затуцанији и муњенији, то је лакше утицати на њега, дакле, најлајкше је утицати на младе (јер немају појма о животу) и на пензионере (јер им мозак одумире). Такода, наравно да постоји испирање мозга.

Хулиганима нису испрани мозгови него су једноставно примљени у одређено друштво, екипу, назови како год и спремни су да ураде све да се у истој и докажу, а да их пре тога нико није мотком терао да се придруже.

То са хулиганима је друга прича. То су људи без личног идентитета који недостатак личног идентитета теже да надоместе колективним идентитетом. То су основе психологије. Ако немаш своју личност и слаб си, без размишљања се придружујеш првој групи на коју налетиш. На томе сезаснивају и религије, али то је нека друга прича.

То са хулиганима је друга прича. То су људи без личног идентитета који недостатак личног идентитета теже да надоместе колективним идентитетом. То су основе психологије. Ако немаш своју личност и слаб си, без размишљања се придружујеш првој групи на коју налетиш. На томе сезаснивају и религије, али то је нека друга прича.

То сам исто ја рекао, само што си погрешио за лични идентитет. Не погрешио, већ генерализовао. Немају само хулигани ту кризу идентитета. Имају је сви људи из свих могућих области.

Да. Медији су веома моћно оружје у правим рукама и постају све моћније са опадањем самосвести већине.
Будале су на сцени (Тијанић) али конци су у туђим рукама.

Die Welle jebe, gledao sam pre nekoliko meseci taj film i odusevio sam se. Ispiranje mozga postoji, ali ne na nacin da ti bukvalno usade neke ideje, stavove itd, vec polako uskracuju neke, a popularizuju druge informacije, pa jednostavno potpadnes pod uticaj medija.

Свакако да постоји, за ово важи она Гебелсова теорија: сто пута изговорена лаж се прихвата као истина.
Чист пример масовног испирања мозга.

Pokušaj da nekoliko dana gledaš netremice u onaj sat koji prikazuju pre dnevnika pa mi javi kroz nedelju dana rezultate. Čuo sam da ubacuju neke subliminarne poruke.