Prijava

Svi ste culi za ovu spisateljicu krimi-romani. Nacin na koji ona pise je neprejebiv. Do sada sad procitao 15-ak njenih dela, a nameravam da procitam ceo njen opus. Stvorila je svog lika, Herkula Poaroa, heroja sivih celija, koji razresava sve moguce misterije. Moja omiljena knjiga je ''Ubistvo u Orijent ekspresu", i tvrdim da ne postoji nista slicnog kvaliteta u svetu krimi-romana. Ono sto mene zanima je sta ste vi od nje procitali i kakvi su utisci?

Прочитао сам око десетак књига, мада ми је ретко која остала у сећању. Јебеш га, заиста су занимљиве, ал после неког времена скапираш формулу, па крај и није толико изненађење. Није ми се дало да читам оне са Мис Марпл, навикао сам на бркатог Белгијанца и све остало ми је деловало досадно. Оно што бих издвојио је "Убиство Роџера Акројда". Кад сам га прочитао, само што ме шлог није стрефио. Јес био сам клинац, али и дан данас не могу да верујем како ми је матора (додуше, тада млада) Агата увалила подмукли дилдо у буљу.

Прочитао сам око десетак књига, мада ми је ретко која остала у сећању. Јебеш га, заиста су занимљиве, ал после неког времена скапираш формулу, па крај и није толико изненађење.

Sa ovim se slazem, pojavljuju se obrasci. E, upravo zbog toga volim 'Ubistvo u Orijent ekspresu", odstupa od sablona. Nikad ni pomislio nisam da su svi ucesnici u ubistvu.

Nikad ni pomislio nisam da su svi ucesnici u ubistvu.

C,c,c... A šta ako neko nije pročitao? Gde je, bre, spojler alert? :)

Beletristika! :) Stoji da Agata ima odličan način pisanja. Po nekim istraživanjima, đaci koji su čitali njene knjige, bili su veštiji u pisanju sastava. Volim da čitam neke druge stvari, stoga neću da vam 'ejtujem temu. :) Peace! :)

Procitao ''Ubistvo u Orijent ekspresu" pre par godina i svidelo mi se.
Kad-tad cu procitati jos koju njenu knjigu.
I smanjite spojlere :)

Мислим да сам прочитао око половине опуса Агате Кристи и, оно што каже wojtek, мало тога ми је остало у сећању. Као најбољу књигу, издвојио бих ову:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dumb_Witness

Davno sam je čitao tako da sam dosta zaboravio. Sećam se kao klinac da sam voleo njenu knjigu "Mačka među golubovima". Možda jednom opet uhvatim da je čitam, jer sam pozaboravljao pa mogu. A stoji da je u tom žanru jedna od najboljih.

Мислим да сам прочитао око половине опуса Агате Кристи и, оно што каже wojtek, мало тога ми је остало у сећању. Као најбољу књигу, издвојио бих ову:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dumb_Witness

Ovo deluje dobro. Kako su je preveli kod nas?

Ћутљиви сведок. Има по библиотекама.